Artemida powraca na Księżyc z NASA ma już daty premiery

Zawieszenie

NASA planuje zrobić pierwszy krok Po powrocie na księżyc Pod koniec sierpnia lub na początku września wraz z wystrzeleniem statku kosmicznego Orion na orbitę księżyca, urzędnicy agencji powiedzieli dziennikarzom w środę.

NASA poinformowała, że ​​długo oczekiwany lot, który nie będzie miał na pokładzie astronautów, wystartuje 29 sierpnia, 2 września lub 5 września. Konkretne daty zadania która działa na rynku od lat.

Lot będzie również pierwszym startem ogromnej rakiety Space Launch System agencji, kamieniem milowym w kampanii Artemis mającej na celu powrót astronautów na powierzchnię Księżyca po raz pierwszy od ostatniej misji Apollo w 1972 roku.

Ze względu na złożoność pojazdów i fakt, że NASA nigdy wcześniej nie wystrzeliła rakiety SLS, NASA podkreśliła, że ​​daty wystrzelenia w Kennedy Space Center na Florydzie są niepewne i mogą ulec zmianie.

NASA zajęło kilka prób na początku tego roku, aby przeprowadzić test tankowania i symulację odliczania, znaną jako próba, dla rakiety SLS. Kiedy załadowali rakietę 700 000 galonów ciekłego tlenu i ciekłego wodoru, inżynierowie odkryli szereg problemów: W tym wyciek wodoru To uniemożliwiło NASA zakończenie odliczania do testu. W rezultacie NASA musiała przetoczyć rakietę z wyrzutni do budynku montażowego w celu przeprowadzenia dodatkowych napraw i testów.

Jednak urzędnicy powiedzieli, że udało im się go ukończyć Wystarczająco dużo testów, aby iść do przodu próbuję uruchomić. W środę urzędnicy agencji kosmicznej powiedzieli, że wszystko idzie dobrze.

NASA SLS Moon Rocket po raz pierwszy wjeżdża na platformę startową

Misja, znana jako Artemis I, wyśle ​​kapsułę Oriona załogi na orbitę księżycową na około sześć tygodni, umożliwiając agencji przetestowanie serii systemów przed umieszczeniem astronautów na pokładzie.

Jednym z głównych celów lotu jest przetestowanie osłony termicznej Oriona, powiedział Mike Sarafin, kierownik misji Artemis w NASA. Osłona termiczna ma chronić Oriona i jego przyszłą załogę przed ekstremalnymi temperaturami, jakie napotka, gdy wejdzie w ziemską atmosferę z prędkością 24 500 mil na godzinę, czyli 32 Macha. Te temperatury osiągnęłyby „połowę wysokości słońca” – powiedział Sarafin.

READ  Mężczyzna spacerujący z psem odkrył szkielet dinozaura sprzed 70 milionów lat

NASA przyjrzy się również przetestowaniu systemów nawigacyjnych statku kosmicznego, jego zdolności do wykorzystywania energii pobieranej z jego paneli słonecznych oraz elastyczności podczas podróży przez obszary o wysokim promieniowaniu. Trzy manekiny na pokładzie zostaną wyposażone w czujniki, które pozwolą określić zachowanie astronautów podczas lotu. Kolejnym testem, powiedział Sarafin, będzie odzyskanie statku kosmicznego po tym, jak zanurzył się w oceanie.

Biorąc pod uwagę, że NASA nie próbowała wysłać statku kosmicznego zaprojektowanego do transportu ludzi do… Księżyc za 50 latProblemy są przewidywalne, mówili wymieniający pieniądze, ale „nasz zespół jest gotowy do dostosowania się po drodze”.

Jeśli misja Artemis I pójdzie zgodnie z planem, NASA planuje podobną misję, znaną jako Artemis II, z astronautami na pokładzie. NASA powiedziała, że ​​ludzkie lądowanie, nazwane Artemis III, może nastąpić już w 2025 roku.

Jeśli NASA zdecyduje się na start rakiety Artemis I 29 sierpnia, rakieta SLS przetoczy się z budynku montażowego na wyrzutnię 18 sierpnia.

„Uważamy, że jesteśmy na dobrej drodze, aby się tam dostać [launch] powiedział Jim Frey, zastępca administratora NASA. Przypomniał jednak dziennikarzom, że astronauci często mówią swoim rodzinom, które przylatują, aby zobaczyć, jak wylatują w kosmos, że powinni „zaplanować siedmiodniowe wakacje na Florydzie, a tam też możesz zobaczyć start”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *