Audio Trumpa sugerujące, że omawia tajne dossier Iranu: Posłuchaj teraz

W 2021 roku były prezydent Donald J. Nagranie audio przedstawiające Trumpa omawiającego „wysoce tajny” dokument dotyczący Iranu, który, jak przyznał, nie może zostać utajniony, ponieważ nie pełni on urzędu. To były tylko wycinki z wiadomości.

Pan. Fragmenty transkrypcji dwuminutowego nagrania Trumpa zostały przytoczone przez prokuratorów federalnych w akcie oskarżenia przeciwko Trumpowi pod zarzutem narażenia na niebezpieczeństwo tajemnic bezpieczeństwa narodowego poprzez niewłaściwe obchodzenie się z tajnymi dokumentami po jego odejściu ze stanowiska. aby je odzyskać.

W lipcu 2021 r. p. Jej rozmowa z wydawcą i autorem, który pracuje nad wspomnieniem zmarłego prezydenta Trumpa, Marka Meadowsa, została nagrana. W nim p. Trump, Kolegium Połączonych Szefów Sztabów i szef Departamentu Obrony gen. Mark A. Omówił to, co określił jako „tajny” plan związany z Iranem, opracowany przez Milliego. Pan Milley zaprzeczył relacji, że generał Milley obawiał się, że kryzys z Iranem uniemożliwi mu produkcję po tym, jak Trump przegra swoją kandydaturę na reelekcję pod koniec 2020 roku. Trump zacytował dokument.

W przypadku dokumentów p. Nagranie, które mogło posłużyć jako dowód w impeachmencie Trumpa, zostało po raz pierwszy upublicznione w poniedziałek. przez CNN Otrzymany również przez The New York Times.

W wywiadzie udzielonym prezenterowi Fox News, Brettowi Baierowi w zeszłym tygodniu, Bedminster powiedział: Podczas nagranego spotkania w klubie golfowym Trumpa Trump powiedział, że nie przedstawia tajnych materiałów. Trump nalegał. W przypadku wszelkich „tajnych” lub „ściśle tajnych” dokumentów zamiast tego mówi się o „artykułach z gazet, artykułów z czasopism i artykułów”.

Ale nagranie audio całego spotkania, Mr. Trump nie odnosi się do rachunków z drugiej ręki, ale do konkretnego kawałka papieru lub papierów przed nim.

Na spotkaniu w Bedminster p. Uczestniczył z Trumpem, p. Ci, którzy pracują nad biografią Meadowsa i Mr. Dwóch współpracowników Trumpa. Pan. Trump w swojej własnej narracji zdawał się etykietować lub wskazywać słuchaczom to, co opisał jako dokument – ​​opisany w akcie oskarżenia jako „plan ataku” – najwyraźniej. fabuła Raport opublikowany tydzień temu w The New Yorker opisał obawy generała Milleya, że ​​pan Trump może rozpocząć atak na irańskie interesy, który pomógłby zbudować uzasadnienie dla jego dalszej kadencji.

READ  Daniel Suarez został pierwszym kierowcą urodzonym w Meksyku, który wygrał Sonomę i wygrał serię Pucharu NASCAR.

— Czy to nie niesamowite? Trump mówi, przeglądając to, co nazywa „dużą kupą papieru”, którą można usłyszeć na nagraniu.

„Ta sprawa właśnie się pojawiła” – powiedział Mr. Trump dodaje: „To on. To Departament Obrony i on.

„Wow”, w pokoju słychać kobietę, a następnie szelest papierów.

— Zobaczmy — powiedział p. Trump mówi, dodając: „Spójrz”. Następuje krótka przerwa, podczas której pokazuje coś ludziom w pokoju, a oni zaczynają się śmiać.

„To całkowicie wygrało moją sprawę”, mówi, dodając, że dokumenty są „ściśle tajne, poufne. To informacje niejawne”.

— Czy to niewiarygodne? Pan. Następnie Trump mówi: „Zostało to zrobione przez wojsko i dostarczone do mnie”.

Potem wydaje się, że pochyla się nad radą dla pisarzy książek. – Chyba możemy, prawda? mówi pan Trump. Kobieta odpowiedziała: „Nie wiem, będziemy musieli zobaczyć, wiesz, będziemy musieli spróbować się dowiedzieć…”

„Sklasyfikuj to”, powiedział Mr. Trump mówi. „Słuchaj, jako prezydent mogłem to sklasyfikować, ale teraz nie mogę”.

„Teraz mamy problem” – śmieje się kobieta.

„Jest naprawdę super” – powiedział p. – mówi Trump, w końcu zapraszając kogoś do przyniesienia coca-coli do picia.

W oświadczeniu p. Rzecznik Trumpa, Steven Cheung, odmówił komentarza na temat większości nagrań dotyczących dyskusji kandydata na kluczowe kwestie, zamiast tego odniósł się do byłego kongresmana Anthony’ego D. Rola Weinera w dochodzeniu w sprawie prywatnego serwera pocztowego Hillary Clinton.

„Ta taśma audio zapewnia kontekst, który po raz kolejny dowodzi, że prezydent Trump nie zrobił nic złego” – powiedział. Cheung powiedział, Trump „mówi retorycznie i bardzo dowcipnie o panu Weinerze” i „obwinia media. A nienawidzący Trumpa łapią przynętę”.

Pan. Niektórzy prawnicy Trumpa wiedzieli o nagraniu od marca, kiedy Marco Martin, jeden z asystentów obecnych na spotkaniu, został o to zapytany podczas wystąpienia przed wielką ławą przysięgłych, według osoby zaznajomionej ze sprawą. Śledczy pracujący pod okiem specjalnego doradcy Jacka Smitha wezwali do sądu kopię jego taśmy po tym wystąpieniu.

READ  Deszcz na południu Florydy: przedłużono obserwację powodziową w związku z prognozą ulewnych opadów w Miami

Pan. Cały klip podważa argumenty niektórych sojuszników Trumpa, że ​​jedynie przemilcza, wyolbrzymia lub przeinacza to, co opisał w nagraniu.

Pan Trump został oskarżony o nielegalne posiadanie 31 osobistych dokumentów bezpieczeństwa narodowego i spiskowanie z jednym ze swoich osobistych asystentów, Waltem Nautą, w celu udaremnienia dalszych wysiłków rządu w celu odzyskania danych. Trump został postawiony w stan oskarżenia.

Pan. W ramach warunków zwolnienia Trumpa podczas jego procesu, Mr. Nakazano mu nie rozmawiać z Nautą ani z listą 84 świadków, którzy brali udział w przesłuchaniu specjalnego obrońcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *