Aukcja Warrena Buffetta: ktoś zapłacił 19 milionów dolarów za lunch ze stekiem

Anonimowa modelka zapłaciła rekordowe 19 milionów dolarów za specjalny lunch ze stekiem Legendarny inwestor Warren Buffet. Sprzedaż była częścią 21. dorocznej aukcji Lunchu z bufetem, zorganizowanej we współpracy z eBay i Glide Foundation, organizacją non-profit z siedzibą w San Francisco, która działa na rzecz zwalczania ubóstwa, głodu i bezdomności.
Licytacja rozpoczęła się od 25 000 $ 12 czerwca i zakończyła się 19 000 100 $ od anonimowego licytanta w piątek. Według komunikatu prasowego eBay. Tegoroczna ogromna kwota ponad czterokrotnie Zwycięska oferta to 4 567 888 $ w 2019 roku – Ostatnia przedtem aukcja zatrzymana z powodu pandemii Covid-19. Zwycięzcą nagrody 2019 jest przedsiębiorca kryptograficzny Justin Sun.

Według serwisu eBay tajemniczy zwycięzca zje specjalny lunch z bufetem i do siedmiu gości w Smith & Wollensky Steakhouse w Nowym Jorku.

Niestety dla aspirujących inwestorów, mających nadzieję na pobicie rekordu roku, jest to ostatni rok „energetycznego lunchu” z bufetem. Coroczna aukcja zebrała dla Glide ponad 53 miliony dolarów.

„W imieniu GLIDE i tych, którym służymy, dziękuję Warrenowi Buffettowi za jego niezachwianą hojność, partnerstwo i poświęcenie oraz za jego niezwykły wkład w naszą misję” – powiedziała w komunikacie prasowym Karen Hanrahan, prezes i dyrektor generalny GLIDE.

Aukcje zostały po raz pierwszy rozpoczęte przez zmarłą Susie Buffet w 2000 roku. Od 2003 roku eBay prowadzi aukcje.

„Jesteśmy niezwykle dumni, że ostatni lunch energetyczny Warrena Buffetta pobił nasz rekord wszechczasów w zbieraniu funduszy, a wszystkie dochody wspierają wysiłki GLIDE na rzecz tworzenia ścieżek wyjścia z kryzysu i zmiany życia” – powiedział prezes eBay Jimmy Yannon w oświadczeniu.

READ  Akcje Nvidii rosną o 7% do 1000 dolarów po tym, jak zyski przekroczyły oczekiwania, ogłasza podział akcji i wzrost dywidendy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *