Australian Open: Aryna Sabalenka broni tytułu kobiet, pokonując w dominujący sposób Zeng Qinwen

Davida Graya/AFP/Getty Images

Aryna Sabalenka świętuje zwycięstwo nad Cheng Qinwen podczas finału kobiet Australian Open.

CNN

Aryny Sabalenki Broń go skutecznie Otwarte Mistrzostwa Australii W sobotę zdobyła tytuł mistrzyni kobiet, pokonując w finale w Melbourne Chinkę Cheng Qinwen 6:3, 6:2 i tym samym zakończyła dominujący turniej, w którym nie straciła seta.

Białorusinka od samego początku wyzwoliła swój zapas potężnych uderzeń po ziemi, całkowicie przytłaczając rozstawioną z numerem 12 i unieruchamiając ją za linią bazową przez większą część 76-minutowego meczu. mecz.

Dobry występ był kontynuacją imponującego turnieju Sabalenki, w którym numer dwa na świecie w wygodny sposób pokonała każdego przeciwnika na swojej drodze do finału.

W podobny sposób zdobyła swój drugi tytuł Wielkiego Szlema, stając się pierwszą kobietą, która zdobyła dwa tytuły Australian Open z rzędu od czasu swojej rodaczki Victorii Azarenki, która w sezonie 2012-2013 osiągała ten wyczyn częściej.

„To były niesamowite dwa tygodnie i nie wyobrażam sobie, żebym ponownie wzniósł to trofeum” – powiedział później na boisku 25-latek. „W tej chwili czuję się niesamowicie, brak mi słów i jak zawsze moja mowa będzie dziwna. To nie moja supermoc, ale dam z siebie wszystko. ”

Chociaż nie udało jej się pokonać ostatniego płotka, dla Cheng był to także imponujący turniej, ponieważ po raz pierwszy w swojej rozwijającej się karierze dotarła do finału Wielkiego Szlema i zapewniła sobie awans na siódme miejsce na świecie, co było jej pierwszym występem w pierwszej dziesiątce. Globalne rankingi.

Lillian Swanrumfa/AFP/Getty Images

Chinka Qing Qinwen strzeliła zwycięskiego gola przeciwko Białorusince Arynie Sabalence w finale kobiet Australian Open.

Sabalenka miała najlepszy możliwy start w sobotnim finale, utrzymując się w pierwszym gemie i przełamując serwis Zenga w drugim, gdy chińska gwiazda początkowo nie mogła odnaleźć się w meczu.

READ  Rangers poznali Carlosa Rodona po podpisaniu kontraktu z Jacobem DeGromem

21-latek natychmiast miał trzy break pointy, co zapoczątkowało zmianę historii, ale Sabalenka obroniła je wszystkie, wygrywając od tego momentu pierwszego seta i zdobywając trzy sety po podaniu Chenga.

Choć Cheng wytrzymała presję, broniąc całej trójki i zmuszając do kolejnej partii, nie była w stanie dłużej utrzymać przewagi i Sabalenka wygrała pierwszego seta w zaledwie 33 minuty.

Cheng miał okazję do oddania serwisu w drugim secie, ale trzy podwójne błędy w pierwszym gemie pokrzyżowały wszelkie próby nabrania tempa i dały Sabalence wczesną przerwę.

To przełamanie w połączeniu z mocnym serwisem Sabalenki (w całym meczu straciła zaledwie sześć punktów przy pierwszym serwisie) wzmocniło Białorusinkę w finale i aż do serwisu w turnieju już nigdy nie wyglądała na zmartwioną.

W finale Aryna Sabalenka zagra z Cheng Qinwenem.

Serwis Zeng został ponownie przerwany z powodu dwóch kolejnych podwójnych błędów w tym samym meczu, co pozwoliło Sabalence dwukrotnie przełamać i choć walczyła do końca, oszczędzając cztery punkty turniejowe, obrończyni tytułu Australian Open zapewniła sobie zwycięstwo w piątej próbie.

Dzięki temu dominującemu występowi stała się pierwszą kobietą od czasu Sereny Williams w 2007 roku, która wygrała finał Australian Open bez utraty gema serwisowego.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.