Autostrada M25 zostanie ponownie otwarta osiem godzin wcześniej niż planowano

Prace na odcinku autostrady M25 zakończyły się, a droga została ponownie otwarta na osiem godzin przed planowanym terminem – w poniedziałek przed godzinami szczytu.

„Bezprecedensowa” blokada w ciągu dnia jednego z najbardziej ruchliwych obszarów w kraju weszła w życie w piątek o 21:00 GMT.

Pięciokilometrowa droga miała być zamknięta do godziny 06:00 w poniedziałek.

Jednak w niedzielę po godzinie 22:00 spółka South Eastern National Highways poinformowała, że ​​po wyburzeniu mostu Claremount droga jest otwarta w obu kierunkach.

Kierowców ostrzeżono, aby unikali podróżowania tym odcinkiem autostrady w weekend, obawiano się także dużych korków i długiego czasu oczekiwania.

Jednak szef projektu National Highways Project Jonathan Wade powiedział, że kierowcy „posłuchali naszych rad, co zmniejszyło natężenie ruchu o ponad 50% i oznaczało, że dodatkowy czas podróży wyniósł około 30 minut”.

Dodał, że jest „zachwycony” wcześniejszym zakończeniem prac.

„Dziękuję wszystkim za współpracę, która umożliwiła prowadzenie prac nad tym dużym projektem, który znacznie zwiększył bezpieczeństwo podróży i zmniejszył zanieczyszczenie”.

National Highways podały, że jest to pierwsze z pięciu zamknięć od chwili obecnej do września, a kolejna data zamknięcia zostanie ogłoszona „już wkrótce, aby dać ludziom jak najwięcej powiadomienia”. Prace są częścią modernizacji autostrady o wartości 317 milionów funtów.

Drogi zostały zamknięte wzdłuż i pomiędzy węzłami 10 i 11. Przed weekendem powiedziano ludziom, żeby nie korzystali z M25, chyba że jest to „absolutnie konieczne”.

National Highways podały, że na drodze między skrzyżowaniami 9 i 11 w weekendy w każdym kierunku w godzinach od 10:00 do 21:00 kursuje od 4 000 do 6 000 pojazdów na godzinę.

Prace prowadzone w ten weekend doprowadziły do ​​pierwszego planowanego zamknięcia w ciągu dnia autostrady M25 otaczającej Londyn od jej otwarcia w 1986 roku.

Amanda Bott z rady gminy Woking powiedziała agencji prasowej AP: „Właściwie jest o wiele lepiej, niż się spodziewaliśmy, i nie jest tak zatłoczone, jak sądziliśmy”.

„Trochę zabudowano, ale nie różni się to od tego, co było kiedyś. Tak naprawdę mieszkańcy są bardzo zadowoleni, śpią dobrze, bo przez całą noc było bardzo cicho”.

Kolejne cztery dzienne zamknięcia autostrady M25 będą obowiązywać do września.

Projekt, którego zakończenie zaplanowano na lato 2025 r., zwiększy liczbę pasów na skrzyżowaniu nr 10, jednym z najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych węzłów autostradowych w Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *