Poznaj TiYahnę Bambaatę – sprzedawczynię sklepu monopolowego w New Jersey, która sprzedała bilet Mega Millions o wartości 1,13 miliarda dolarów

metro


TiYahna Bambaata nie ma pojęcia, kto kupił od niej bilet Mega Millions o wartości 1,13 miliarda dolarów w sklepie monopolowym w New Jersey.

Jednak przez krótką chwilę pracownica trzymała w dłoni zmieniający życie zwycięski kupon, zanim wręczyła go szczęśliwemu klientowi, którego tożsamość nie została jeszcze zidentyfikowana.

„To ekscytujące. Jestem szczęśliwy, że ktoś z mojego rodzinnego miasta (wygrał)” – powiedział Bambaataa – podało NJ Advance Media Środa w sklepie monopolowym Neptune Township ShopRite Liquor na Route 66.

„Wczoraj wieczorem wchodziło i wychodziło kilka osób. Nie pamiętam, kto to był” – dodała.

Przedstawiciele loterii powiedzieli, że zwycięzca wybrał swoje liczby ręcznie, zamiast pozwolić komputerowi wygenerować je losowo.

Tiahana Bambaataa (27 l.) sprzedała zwycięski los na loterię Mega Millions w Neptune Township w stanie New Jersey. Aristide Economopoulos
Tiana Bambaataa powiedziała, że ​​nie pamięta dokładnie, komu powiedziała o bilecie. Doug Hood/USA Today Network

„Próbuję wrócić i przypomnieć sobie… ale zupełnie nie mam pojęcia” – powiedziała 27-letnia studentka, która przygotowuje się do zawodu asystenta lekarza.

Według outletu Bambaataa pracowała w sklepie przez trzy lata na pół etatu i jest także siostrzenicą burmistrza miasta Neptune Tacy York.

Pula rosła przez 15 tygodni po 31 losowaniach z rzędu bez zwycięzcy od 8 grudnia, kiedy dwóch mężczyzn z Kalifornii podzieliło się kwotą 395 milionów dolarów.

Zwycięski kupon został sprzedany w sklepie monopolowym ShopRite w Neptune Township w stanie New Jersey. Aristide Economopoulos
James Carey Jr., dyrektor wykonawczy loterii New Jersey, wręcza właścicielowi ShopRite Richardowi Sakerowi dodatkowy czek na 30 000 dolarów. Aristide Economopoulos

Jest to 24. zwycięski los Mega Millions z New Jersey i dopiero szósty, który osiągnął kwotę 1 miliarda dolarów. Był to piąty co do wielkości jackpot w historii gry, Według loterii.

Jednak zwycięzca nie został jeszcze ujawniony i może nigdy nie zostać ujawniony, odkąd cztery lata temu Garden State podpisało ustawę zezwalającą zwycięzcom na zachowanie anonimowości.

„Jeśli jesteś zwycięzcą, zachęcam Cię teraz do podpisania odwrotnej strony losu, zrobienia zdjęcia, zrobienia kopii i odłożenia w bezpiecznym miejscu” – powiedział dyrektor wykonawczy New Jersey Lottery James A. – powiedziała Carrie Jr.

READ  Rynek pracy w USA jest nadal napięty. stabilność rynku mieszkaniowego

Zwycięzca ma możliwość otrzymania 1,13 miliarda dolarów w rocznych ratach przez 30 lat lub jednorazowej kwoty ryczałtowej w wysokości 536,6 miliona dolarów.

Szanse na wygranie Mega Millions wynoszą zdumiewający 1 do 302 575 350.

Sklep otrzymał czek z premią o wartości 30 000 dolarów za sprzedaż zwycięskiego losu po wtorkowym losowaniu. Prezes ShopRite Richard Saker powiedział, że pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/03/27/us-news/meet-the-nj-liquor-store-clerk-who-sold-1-13b-mega-millions-ticket/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site %20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *