„Avatar 2” otwiera się teraz po wyśledzeniu z 57,1 milionami dolarów – The Hollywood Reporter

Disney i XX wiek Awatar: Wodna droga Otwórz w Chiny W ciągu weekendu do 57,1 miliona dolarów to heroiczny powrót Hollywood na coraz bardziej niespokojny rynek chiński – jeśli film został nakręcony przez innego filmowca niż James Cameron.

W interesie opinii publicznej zaproponowano stawki przedsprzedażne i inne wskaźniki online Awatar 2 Zostanie otwarty w Chinach z kwotą ponad 100 milionów dolarów. Wydaje się jednak, że rosnąca epidemia COVID-19 w Pekinie i innych dużych miastach osłabiła aktywność konsumentów i wstrząsnęła wszystkimi precedensami. Analitycy uważają teraz, że wyniki filmu będą charakteryzować się przedłużonymi przypływami i odpływami zarobków, a nie tsunami.

mówi Rance Pao, dyrektor generalny firmy regionalnej boks biurowy Artisans Gate Consulting. Obejmuje to niechęć ludzi do przymusowego powrotu do przestrzeni publicznej, w tym do kin – jak na ironię, zasady dotyczące COVID stają się coraz bardziej dostosowywalne do lokalnych warunków. w takim razie, Awatar 2Długi czas pracy może temu przeciwdziałać. Jednak film świetnie sobie radzi w mediach społecznościowych, James Cameron ma ogromną rzeszę fanów w Chinach, a jego filmy mają solidne osiągnięcia”.

W piątek pokazywała się wiodąca chińska aplikacja Maoyan Awatar 2 Zarobi 360 milionów dolarów (2,51 miliarda CNY). Prognozy miały dobry powód do optymizmu: na krótko przed piątkiem droga wodna Przekroczył przedsprzedaż brutto chińskich hitów Bitwa nad jeziorem Changjin 2, który zarobił ponad 100 milionów dolarów pierwszego dnia w lutym i ostatecznie przekroczył 626 milionów dolarów. Ale do niedzieli pełna prognoza Maoyana na Awatar 2 Został obniżony do 143 milionów dolarów (1 miliard juanów), co odzwierciedla, jak niewiarygodne są zwykłe wskaźniki w obliczu niepewności co do warunków zdrowia publicznego.

Jednakże, droga wodna Został dobrze przyjęty przez chińskich widzów, którzy widzieli go do tej pory. Film osiągnął wysokie noty społecznościowe 9,3 w serwisie Maoyan, 9,2 w aplikacji biletowej Alibaba Tao Piao Piao i 8,2 w serwisie filmowym Douban.

READ  Artyści wykonujący dojenie piersi na żywo w Art Basel zostali wykluczeni z wydarzenia

Podobnie jak na wielu rynkach, droga wodna Działa szczególnie dobrze w Imax w Chinach. Film otworzył się za 15,8 miliona dolarów na 735 chińskich ekranach IMAX, co stanowi 27 procent udziału w weekendowym dochodzie brutto filmu i jest najlepiej zindeksowanym IMAX w historii w kraju (ogólnie rzecz biorąc, było to czwarte co do wielkości otwarcie IMAX w Chinach).

droga wodnaLos Chin sprowadza się teraz do tego, jak zachowania konsumentów będą ewoluować w nadchodzących tygodniach, gdy lokalna opinia publiczna pogodzi się z pierwszym doświadczeniem rozprzestrzeniania się infekcji COVID jako codziennego faktu życia. Kraj odnotowuje pierwszy ogólnokrajowy wzrost liczby przypadków od czasu zniesienia większości wymagań dotyczących testów i ograniczeń związanych z pandemią na początku tego miesiąca.

W związku z nowym brakiem regularnych masowych testów, zasięg wybuchu epidemii w Chinach jest kwestią domysłów, ale anegdotyczne dowody – długie kolejki w szpitalach, utrudnienia w biznesie z powodu nieobecności pracowników i nieoficjalne doniesienia o zgonach z powodu COVID – sugerują, że wzrost jest w toku. I chociaż większość świata jest przyzwyczajona do życia z COVID-19, chińska opinia publiczna doświadcza jakiejś formy infekcji. Przez ponad dwa lata przekazy propagandowe Pekinu przedstawiały wirusa i jego warianty jako tak śmiercionośne, że rząd pracował nad utrzymaniem poparcia dla swojej surowej polityki zero COVID-19 i wielu poświęceń, jakie się z nią wiążą. Teraz, po nagłym zniesieniu ograniczeń, oficjalne komunikaty gwałtownie się zmieniły, a państwowe media opisują najnowsze warianty wirusa jako nieszkodliwe. Zaniepokojona szybkością zmian oficjalnego stanowiska, wydaje się, że duża część chińskiej opinii publicznej reaguje po prostu kołysząc się i częściowo izolując się dobrowolnie, dopóki okoliczności się nie wyjaśnią.

Awatar 2 Ma czas po swojej stronie – do pewnego stopnia. Zakładając, że otrzyma oficjalne przedłużenie filmu po pierwszych czterech tygodniach od premiery, film będzie miał w dużej mierze nieograniczony pokaz w chińskich kinach aż do święta Nowego Roku Księżycowego, które rozpocznie się 22 stycznia, kiedy kontynuacja hitu science-fiction będzie rodzimy. Wędrówka po ziemi po raz pierwszy.

READ  Zoe Kravitz żałuje, jak uderzyła Willa Smitha w Oscara: „To straszny czas, aby mieć opinię”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *