Kontrakty terminowe na akcje rosną wraz z początkiem tygodnia

Handlowcy pracują na parkiecie giełdy nowojorskiej (NYSE) w Nowym Jorku, 7 grudnia 2022 r.

Brendan McDiarmid | agencji Reutera

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły w poniedziałek po tym, jak główne średnie odnotowały drugi tydzień z rzędu strat po raz pierwszy od września. Inwestorzy również z trudem otrząsnęli się z obaw przed recesją.

Kontrakty futures powiązane z Dow Jones Industrial Average wzrosły o 79 punktów, czyli 0,23%, podczas gdy kontrakty futures na S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,34% i 0,44%.

Ruchy nastąpiły po kolejnym tygodniu spadków dla akcji Fed podniósł krótkoterminową stopę procentową o 50 punktów bazowych Wyższe stawki są wskazane na dłużej. Obawy przed recesją wzrosły, gdy bank centralny podniósł swoje prognozy dotyczące przyszłych podwyżek powyżej wcześniejszych oczekiwań, mówiąc, że oczekuje teraz podwyższenia stóp procentowych do 5,1%.

Akcje są ustawione na ponury miesiąc w grudniu. W piątek Dow Jones spadł o 281,76 punktów, czyli o 0,85%. Indeks 30 akcji spadł w ciągu tygodnia o 1,66%, przynosząc miesięczne straty do 4,83%. S&P 500 spadł o 1,11% i spadł o 2,08% w ciągu tygodnia, przedłużając swoje miesięczne spadki do 5,58%. Nasdaq Composite spadł w piątek o 0,97%, aw ciągu tygodnia o 2,72%. W tym miesiącu spadł o 6,65%.

„Polityka pieniężna gwałtownie się zacieśnia teraz, gdy Fed podniósł stopy procentowe o 400 punktów bazowych w ciągu 9 miesięcy”, napisał Ed Moya, główny analityk rynkowy w Oandzie w notatce dla klienta w piątek. „Ryzyko recesji będzie teraz tylko wzrastać [Fed chair Jerome Powell] Zaznaczył, że należy spodziewać się „kontynuacji wzrostów”.

Badanie National Association of Home Builders, które mierzy miesięczne nastroje, ma zostać opublikowane w poniedziałek.

Inwestorzy będą również wypatrywać niektórych raportów o zyskach, które zostaną opublikowane w dalszej części tygodnia. FedEx i Nike mają opublikować wyniki finansowe we wtorek po zamknięciu rynku. W miarę narastania obaw o recesję wyniki finansowe będą bardziej ukierunkowane.

READ  Elon Musk zjada skromne ciasto z powodu niezapłaconego rachunku za piekarnię

„Ranga i inflacja mogły osiągnąć szczyt, ale postrzegamy to jako sygnał ostrzegawczy dla rentowności, fakt, który naszym zdaniem pozostaje niedoceniany, ale nie można go dłużej ignorować” – napisał w notatce Michael Wilson, analityk giełdowy w Morgan Stanley.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *