Badanie twierdzi, że Słońce pożre Merkurego, Wenus i Ziemię, i wyjaśnia, w jaki sposób

Ostatnie badania donoszą, że słońce osiągnęło swój średni wiek.

Słońce jest źródłem życia na ziemi. Emituje światło i ciepło lub energię słoneczną, dzięki czemu różne gatunki mogą rozwijać się na Ziemi. Ale co się stanie, gdy gigantyczna gwiazda zużyje całe swoje paliwo? Jest to temat badania przeprowadzonego przez grupę uczonych i Przesłano do The Astrophysical Journal. W gazecie naukowcy powiedzieli, że za pięć miliardów lat Słońce straci wszystkie swoje życiodajne moce i stanie się czerwonym olbrzymem.

Podając szczegóły chaosu, który nastąpi, naukowcy powiedzieli, że nasz dom, Ziemia, czeka haniebny koniec. Twierdzili, że słońce pochłonie Merkurego, Wenus i prawdopodobnie Ziemię.

Naukowcy przeprowadzili symulacje hydrodynamiczne 3D, aby zrozumieć szereg wyników pochłonięcia planety przez gwiazdę podobną do Słońca. Powiedzieli, że wyniki zależą od wielkości połkniętego obiektu i etapu ewolucji gwiazdy.

Naukowcy wyjaśnili, że proces „pochłaniania planety” jest powszechny w cyklu życia układów gwiezdnych.

„Jeśli chodzi o stan Ziemi, myślę, że nie jest jasne, czy połknie, czy nie, ale z pewnością nie dałoby się żyć dalej” – powiedział Ricardo Yarza, absolwent astronomii na Uniwersytecie Kalifornijskim. New York Times.

W fazie czerwonego olbrzyma, kiedy Słońce traci wodór, jego granice rozszerzają się setki razy.

Najnowsze badania przewidują kilka innych wyników: tonąca planeta może zostać wypchnięta na nową i ciaśniejszą orbitę, a inne mogą pomóc w stworzeniu nowego świata.

Na początku tego miesiąca Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) wydała winiki wyszukiwania który twierdził, że Słońce osiągnęło swój średni wiek, szacowany na 4,57 miliarda lat. Powiedziała również, że Słońce wydaje się przechodzić kryzys wieku średniego, z częstymi rozbłyskami słonecznymi, koronalnymi wyrzutami masy (CME) i burzami słonecznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *