Baker Mayfield i Bucs walczą do końca, przegrywając w play-offach z Lions

DETROIT — W tej chwili pozostało 99 sekund do niedzielnego meczu dywizji NFC przeciwko Lions. Buksom pozostała jedna przerwa na żądanie, po której nastąpiło przyłożenie i dwupunktowa konwersja.

Baker Mayfield trzymał piłkę w rękach i nadal wzbudzał wiarę w sercach swoich kolegów z drużyny.

„Absolutnie myśleliśmy, że poślizgniemy się, zdobędziemy przyłożenie i uzyskamy dwupunktową konwersję, co przedłuży dogrywkę” – powiedział odbierający Chris Godwin, mimo że jego drużyna znajdowała się 85 jardów od pola punktowego. „Dostaliśmy szansę i szczerze mówiąc, to wszystko, o co można prosić. Pomimo wszystkich wzlotów i upadków, tam byliśmy. Wszystko sprowadza się do tego”.

Jednak podanie Mayfielda do Cade'a Ottona zostało przechwycone przez linebackera Derricka Barnesa, przypieczętowując zwycięstwo Lions 31-23, co doprowadziło Forda Fielda do szału, a Detroit do wzięcia udziału w niedzielnym meczu o tytuł przeciwko 49ers w Santa Clara w Kalifornii.

Potem, gdziekolwiek spojrzałeś, widziałeś dumnych graczy z doskonałej drużyny Bucs, których przyszłość była niepewna.

Zacznij od Mayfielda, który w ciągu niecałych dwóch lat dołączył do swojej czwartej drużyny i debiutował w podstawowym składzie, podając na odległość 349 jardów i trzy przyłożenia. Chociaż on i Bucs wyrazili zainteresowanie długoterminowym przedłużeniem kontraktu, zostanie on wolnym agentem.

„Kocham tę grupę. Powtarzałem to przez cały rok i to prawda” – powiedział Mayfield. „Dla mnie wiele by to znaczyło, gdyby udało mi się zebrać wiele elementów, aby to wszystko złożyć w całość i dostać się do drugiego roku w systemie i robić duże postępy. Lubię to. Szczerze mówiąc, kto wie, jak wszystko się potoczy? zobaczymy. Ale nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo o tej organizacji i możliwościach, jakie dała mi w tym roku. „Jestem po prostu wdzięczny, więc mam nadzieję, że wszystko się ułoży”.

Mike Evans stał tyłem do swojej szafki. Właśnie złapał osiem podań na 147 jardów i przyłożenie, ale nie wie, czy jego następne przyjęcie odbędzie się w stroju Tampa Bay, mimo że jest to jedyna znana mu drużyna NFL.

READ  Sędzia Chris Rooney złamał mowę przed meczem Rangers Lightning

„Ta franczyza była świetna dla mnie i mojej rodziny i uwielbiam to miejsce” – powiedział cicho Evans. – Zobaczymy.

Liniowy obrońca Devin White szybko się ubrał i w drodze do autokaru napełniał styropianowy talerz kurczakiem. W meczu grał oszczędnie za KJ Brittem, który wykonał 12 odbiorów, w tym jeden za porażkę.

Brett wygłosił przedmeczowe przemówienie na środku pola, podczas gdy nie było wiele do powiedzenia na temat jedynego wślizgu białych w meczu.

White będzie wolnym agentem, a ponieważ nie jest używany, w przyszłym sezonie będzie nosił inny strój.

Liniowy obrońca Lavonte David, który prowadził drużynę z 13 odbiorami, workiem i dwoma odbiorami za porażkę, również będzie wolnym agentem. Następnie zwrócił się do zespołu w szatni, ale nie dał żadnych wskazówek na temat swojej przyszłości.

Rozgrywający Bucs Baker Mayfield (z lewej) rozmawia po meczu z rozgrywającym Detroit Lions Jaredem Goffem. [ CARLOS OSORIO | AP ]
Bądź na bieżąco ze sceną sportową Tampa Bay

Bądź na bieżąco ze sceną sportową Tampa Bay

Zapisz się na nasz bezpłatny biuletyn Sports Today

Codziennie będziemy przesyłać Ci wiadomości i analizy dotyczące drużyn piłkarskich z college'u Bucks, Lightning, Rays i Florida.

Wszyscy jesteście zarejestrowani!

Chcesz więcej naszych bezpłatnych cotygodniowych biuletynów w swojej skrzynce odbiorczej? Zacznijmy.

Poznaj wszystkie opcje

Nawet koordynator Dave Canales, który dorastał jako zawodnik, który po raz pierwszy wchodził w grę i którego ofensywa przewyższyła Lions 408:391, jest kandydatem na stanowisko głównego trenera Panthers.

Niewielu dało drużynie Bucs szansę na ustanowienie zwycięskiego rekordu w tym sezonie, nie mówiąc już o zdobyciu trzeciego z rzędu tytułu NFC South, zdenerwowaniu broniącego tytułu mistrza NFC Eagles i dotarciu do finału wraz z Lions. To był wynik, a nieco ponad 13 minut dzieliło go od awansu do Super Bowl.

Zapytany, jakie korzyści przyniesie Bucs 2023, główny trener Todd Bowles powiedział: „Dużo wytrzymałości”.

READ  Rafael Nadal, który wygląda na niepokonanego, wygrywa swój 14. tytuł French Open

„To wspaniale, że się ze sobą zgodzili i w większości przedstawiliśmy własną historię. Nie słuchaliśmy hałasu z zewnątrz. Nie chcieliśmy być najgorszą drużyną w piłce nożnej, bo nie taką mieliśmy być Wciąż mamy szansę dostać się do meczu o mistrzostwo.”

Okazało się, że jest to jeden z najbardziej szalenie zabawnych zespołów Bucs od lat. Zaczęli 3:1, przegrali sześć z siedmiu meczów, podnieśli się, wygrywając sześć z siedmiu kolejnych, i czekali na kolejny kiepski mecz przeciwko Lions.

Prowadzili 10-3, po czym Mayfield strzelił z 92 jardów podaniem TD do Ottona przed przerwą z odległości 2 jardów. Przegrywali 17-10, zanim pod koniec trzeciej kwarty Mayfield połączył się z Rashadem White'em i podał do niszczyciela z odległości 12 jardów.

Obrona nie była jednak w stanie powstrzymać rozgrywającego Lions Jareda Goffa, który podał na 287 jardów i dwa przyłożenia, a Jahmir Gibbs wyprowadził Detroit na prowadzenie i utrzymał prowadzenie na 31 jardów, na 13:13 przed końcem.

Oprócz potencjalnego emocjonalnego rozłamu z Evansem, niepewność dotycząca Mayfield jest równie ważna. Bulls powiedział, że zasłużył sobie na to, aby być początkowym rozgrywającym Bucks w przyszłości.

„Zdecydowanie to rozumie” – powiedział Bowles. „Oczywiście jest za wcześnie, aby o tym mówić. Biznes to biznes, ale Baker miał ciężki rok. Kochamy go. Chłopaki go kochają. Zobaczymy, jaka będzie jego przyszłość”.

Chociaż Mayfield poszedł w ślady Toma Brady'ego, Bulls powiedzieli, że rozgrywający wszedł w zupełnie inną sytuację z nowym koordynatorem i nowym systemem.

„Nie możemy porównywać Bakera do Toma” – powiedział Bowles. „Tom to Mount Rushmore. Tom jest sam. Zaczęliśmy z nową osobą, nowym systemem i nową energią. Baker wypracował sobie własną passę. Jestem z niego dumny”.

Mayfieldowi nie podobało się zakończenie sezonu. W tym roku Faith nigdy nie opuściła klubu Bucks. Stał tam z chwiejnym głównym trenerem, pomijanym rozgrywającym, przyszłym odbierającym z Galerii Sław i rtęciowym środkowym obrońcą.

READ  Co dalej z Derekiem Carrem?

„To do bani, ponieważ znam typ grupy, którą mieliśmy przez cały rok” – powiedział Mayfield. „…W żadnym wypadku nie mieliśmy brać udziału w tej grze. Ale wierzyliśmy w siebie i walczyliśmy o to. Tak, to będzie na mnie ciążyć przez jakiś czas.”

• • •

Zapisz się do newslettera Sports Today, aby otrzymywać codzienne aktualizacje na temat drużyn Bucs, Rays, Lightning i futbolu uniwersyteckiego na Florydzie.

Nigdy nie przegap najświeższych wiadomości na temat swoich ulubionych drużyn sportowych z Tampa Bay. Śledź naszą relację na Instagrama, X I Facebook.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *