Bank Anglii ponownie interweniuje na rynkach obligacji, ostrzega przed „istotnymi zagrożeniami” dla stabilności finansowej Wielkiej Brytanii

Bank Anglii podniósł w czwartek stopy procentowe o 0,5 punktu procentowego.

Vuk Valsik | Zdjęcia SOPA | Lekka rakieta | Obrazy Getty

LONDYN – IN Bank Anglii We wtorek ogłosił rozszerzenie swojego awaryjnego zakupu obligacji, aby przywrócić porządek na chaotycznym rynku obligacji w kraju.

Bank centralny zapowiedział, że rozszerzy swoje zakupy brytyjskich obligacji rządowych – znanych jako obligacje rządowe – o obligacje rządowe powiązane z indeksem od 11 do 14 października. Indeks cen detalicznych.

To posunięcie oznacza drugie rozszerzenie nadzwyczajnego pakietu ratunkowego banku w kilka dni później Zwiększono maksymalne dzienne zakupy złota W poniedziałek przed zakończeniem planowanego programu zakupów w piątek.

Bank rozpoczął interwencję nadzwyczajną 28 września po zagrożeniu bezprecedensową wyprzedażą długoterminowych obligacji skarbowych Wielkiej Brytanii Upadek wielu funduszy inwestycyjnych opartych na zobowiązaniach (LDI)Jest w dużej mierze własnością brytyjskich systemów emerytalnych.

„Na początku tego tygodnia nastąpiła kolejna znacząca ponowna wycena brytyjskiego długu rządowego, zwłaszcza papierów wartościowych indeksowanych. Dysfunkcje na tym rynku i potencjał wzmocnienia dynamiki „szybkiej sprzedaży” stanowią istotne zagrożenie dla stabilności finansowej Wielkiej Brytanii „. powiedział bank w oświadczeniu we wtorek.

Rentowności 10-letnich obligacji skarbowych w Wielkiej Brytanii wzrosły w poniedziałek o 64 punkty bazowe, co oznacza ogromny spadek cen o 5,5%. Tymczasem cena złota powiązana z 30-letnim benchmarkiem spadła o 16% w ciągu dnia, a rentowność wynosi obecnie około 1,5%, w porównaniu z -1,5% zaledwie sześć miesięcy temu. Rentowności poruszają się odwrotnie do cen.

Ruchy o takiej skali są bardzo niezwykłe na rynkach obligacji państwowych w krajach rozwiniętych.

„Te dodatkowe operacje posłużą jako dodatkowy filar przywracania uporządkowanych warunków rynkowych poprzez czasową absorpcję wyprzedaży indeksowanych papierów wartościowych, które przekraczają zdolność rynku do mediacji” – podał bank we wtorek.

„Podobnie jak w przypadku tradycyjnych zakupów loszek, dodatkowe zakupy loszek powiązane z indeksem będą ograniczone w czasie i w pełni zrekompensowane przez brytyjski skarbiec”.

READ  Linie Air India zawiodły, powinny były działać szybciej: prezes Tata Sons reaguje na incydent z oddawaniem moczu

W poniedziałek bank ustalił górną granicę dziennych zakupów złota na 10 miliardów funtów (11 miliardów dolarów), z czego do 5 miliardów funtów zostanie przeznaczonych na obligacje konwencjonalne, a 5 miliardów na obligacje finansowe indeksowane.

Bank powiedział, że wolumen aukcji pozostanie pod kontrolą, a wszystkie zakupy zostaną anulowane w płynny i uporządkowany sposób po ocenie ryzyka dla wyników rynkowych.

Reakcja na brytyjskich rynkach obligacji została wyciszona po ogłoszeniu. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła do 4,426%, podczas gdy rentowność 30-letnich pozostała prawie bez zmian i wyniosła 4,713%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *