USA muszą pompować więcej ropy, aby uniknąć kryzysu energetycznego w czasie wojny: Jamie Dimon z JP Morgan

Dimon powiedział w czerwcu, że przygotowuje bank na ekonomiczny „huragan” wywołany przez Rezerwę Federalną i wojną Rosji na Ukrainie.

Al Draco | Bloomberg | Dobre zdjęcia

JPMorgan Chase Dyrektor generalny Jamie Dimon powiedział w poniedziałek, że Stany Zjednoczone muszą kontynuować wprowadzanie większej ilości ropy i gazu, aby złagodzić globalny kryzys energetyczny, porównując sytuację do zagrożenia bezpieczeństwa narodowego o proporcjach na poziomie wojny.

W rozmowie z CNBC Dimon nazwał kryzys „dość przewidywalnym” – dzieje się z powodu historycznej zależności Europy od rosyjskiej energii – i wezwał USA do odegrania kluczowej roli w międzynarodowym bezpieczeństwie energetycznym poprzez wspieranie zachodnich sojuszników.

„Moim zdaniem Stany Zjednoczone powinny były pompować więcej ropy i gazu, a to powinno być wspierane” – powiedział Dimon Julianie Tadtelbaum z CNBC na konferencji JPMorgan TechStars w Londynie.

„Stany Zjednoczone muszą odgrywać prawdziwą rolę przywódczą. To Stany Zjednoczone są huśtawką, a nie Arabia Saudyjska. Powinniśmy mieć to prawo od marca” – kontynuował, odnosząc się do początku kryzysu energetycznego, który nastąpił po inwazji Rosji na Ukrainę w Luty. 24.

W tym momencie należy uznać, że jest to niemal kwestia wojny, nic mniej.

Jamie Dimon

CEO, JP Morgan Chase

Europa była kiedyś głównym importerem rosyjskiej energii, zależnym od kraju do 45% zapotrzebowania na gaz ziemny – stoi na czele tego kryzysu; Wysokie ceny i malejące dostawy to efekt sankcji nałożonych na Kreml.

Podczas gdy kraje UE osiągają cele zwiększenia dostaw gazu w nadchodzących miesiącach zimowych, Dimon powiedział, że przywódcy muszą teraz patrzeć w przyszłość na przyszłe obawy dotyczące bezpieczeństwa energetycznego.

„Mamy teraz długoterminowy problem, który polega na tym, że świat nie produkuje wystarczającej ilości ropy i gazu, aby zastąpić węgiel, co powoduje transformację [to green energy]Stwórz bezpieczeństwo dla ludzi” – powiedział.

READ  Protestujący żądają od rządu Gruzji wycofania proponowanej „rosyjskiej ustawy”

– Umieściłbym to w ważnej kategorii. Na tym etapie należy traktować to niemal jako kwestię wojenną – dodał.

„To jest Pearl Harbor”

Odnosząc się bardziej szczegółowo do wojny na Ukrainie, Dimon nazwał ją atakiem na skalę Pearl Harbor lub inwazją na Czechosłowację w 1968 roku.

„To Pearl Harbor, to Czechosłowacja, to naprawdę atak na świat zachodni” – powiedział.

Jednak dyrektor generalny powiedział również, że daje to Zachodowi możliwość „zjednoczenia się” w obliczu autorytarnych reżimów.

„Świat autorytarny myśli, że świat zachodni jest trochę leniwy i niekompetentny – i jest w tym trochę prawdy” – powiedział Dimon.

„To okazja do zjednoczenia naszych działań i afirmacji Zachodu, wolnych, demokratycznych, kapitalistycznych, wolnych ludzi, wolnych ruchów, wolności słowa, wolnej religii na następne stulecie” – kontynuował.

„Ponieważ jeśli tego nie zrobimy dobrze, przez następne 50 lat będziecie widzieć taki bałagan na całym świecie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *