BBC twierdzi, że Gary Lineker tymczasowo przestanie prezentować „Mecz dnia” po tweetach imigracyjnychCNN

Gary Lineker wycofa się z prezentowania meczu dnia, słynnego Brytyjczyka piłka nożna W następstwie kontrowersji wokół tweeta, który napisał na początku tygodnia, BBC ogłosiło w piątek.

We wtorek Lineker opublikował na Twitterze film opublikowany na Twitterze przez brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, ogłaszając ogłoszenie rządu Polityka osób ubiegających się o azyl.

Następnie napisał: „Nie ma masowego napływu. Przyjmujemy o wiele mniej uchodźców niż inne duże kraje europejskie. To po prostu niezwykle surowa polityka skierowana do najbardziej bezbronnych ludzi w języku podobnym do tego, jakiego używali Niemcy w latach 30. i czy jestem po służbie?”

W oświadczeniu BBC stwierdzono, że decyzja Linekera o ustąpieniu nastąpiła po „szerokich dyskusjach” z byłym reprezentantem Anglii i jego zespołem.

„Powiedzieliśmy, że uważamy jego ostatnią aktywność w mediach społecznościowych za naruszenie naszych wytycznych” – czytamy w oświadczeniu.

„BBC zdecydowało, że wycofa się z prezentowania meczu dnia, dopóki nie ustalimy jasnego stanowiska w sprawie korzystania przez niego z mediów społecznościowych.

„Jeśli chodzi o prowadzenie naszej relacji z piłki nożnej i sportu, Gary nie ma sobie równych. Nigdy nie mówiliśmy, że Gary powinien być bezmyślny lub że nie może mieć racji w sprawach, które są dla niego ważne, ale powiedzieliśmy, że powinien posunąć się daleko, jeśli chodzi o opowiadanie się po jednej ze stron w kwestiach politycznych lub różnicach politycznych”.

Zespół Linekera odmówił komentarza w sprawie oświadczenia BBC, gdy skontaktowało się z nim CNN.

Żaden nadawca ani ekspert nie pojawi się w meczu dnia w sobotę, po serii oświadczeń popierających Linekera.

Byli piłkarze Alan Shearer i Ian Wright ogłosili na Twitterze, że powiedzieli BBC, że nie pojawią się w programie.

„Powiadomiłem BBC, że jutro wieczorem nie pojawię się w @MOTD” – napisał Shearer na Twitterze.

„Wszyscy wiedzą, co oznacza dla mnie dzisiejsza gra, ale powiedziałem BBC, że nie zrobię tego jutro. Solidarność” – napisał Wright na Twitterze.

READ  Ugandyjscy urzędnicy zgłosili 11 nowych przypadków eboli w stolicy od piątku

„Niektórzy z naszych krytyków powiedzieli, że nie chcą pojawiać się w serialu, podczas gdy my pracujemy nad rozwiązaniem sytuacji z Garym. Rozumiemy ich stanowisko i zdecydowaliśmy, że serial powinien skupiać się na akcji meczowej bez studia lub programu dyskusyjnego” — powiedział rzecznik BBC w piątek wieczorem.

Jak napisał na Twitterze były prezenter BBC Breakfast i Football Focus, Dan Walker: „Siedziałem z Garym Linekerem w MOTD… Nie jestem pewien, czy wyobrażam sobie to w ten weekend. Co za bałagan!”

Tymczasem związek zawodowy BECTU, reprezentujący pracowników BBC, wyraził w piątek zaniepokojenie decyzją BBC.

To bardzo niepokojąca decyzja BBC. Sprawiłoby to wrażenie, że ugięli się pod presją polityczną ze strony ministrów, aby zdjąć kogoś z anteny za sprzeciwienie się istniejącej polityce rządu, powiedziała w oświadczeniu Philippa Childs, przewodnicząca BECTU.

„Biorąc pod uwagę trwające kontrowersje wokół powołania prezesa BBC, który odgrywa ważniejszą rolę w utrzymaniu reputacji BBC i który nie wycofał się podczas dochodzenia, istnieje również ryzyko, że można odnieść wrażenie podwójnych standardów w tych problemach”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *