Bears ogłasza plany dotyczące projektu stadionu w Chicago

Podczas środowej publicznej prezentacji na Soldier Field drużyna Bears zaprezentowała plany budowy nowoczesnego stadionu ze stałym dachem wzdłuż brzegu jeziora w Chicago.

Projekt Burnham Park obejmuje nowy, będący własnością publiczną, wielofunkcyjny stadion zastępczy położony na południe od Soldier Field, będący częścią wyjątkowego, całorocznego centrum skupionego wokół kultury i rozrywki skupionej wokół parku.

„To niezwykle wyjątkowy dzień dla Chicago Bears, miasta Chicago, stanu Illinois, naszej własności, naszych zawodników, naszych trenerów, naszego wydziału, naszych absolwentów i naszych niesamowitych fanów Chicago Bear ”- powiedział prezes i dyrektor generalny Bears, Kevin Warren.

„Dzisiaj chodzi o postęp i jedną z rzeczy, która mnie dzisiaj najbardziej ekscytuje, jest fakt, że pokazuje to, że w tym mieście mamy potencjał intelektualny, mamy serce, mamy pasję, mamy wizję, mamy mamy mądrość i wizję dokonywania wielkich rzeczy”.

Propozycja obejmuje całoroczne wykorzystanie na potrzeby wydarzeń rekreacyjnych i społecznych oraz zwiększenie powierzchni otwartej i zielonej, w tym 14 akrów boisk sportowych i terenów w parku rekreacyjnym do wykorzystania przez publiczne i młodzieżowe programy sportowe. Boiska sportowe zapewnią młodym ludziom miasta, zwłaszcza pochodzącym z pobliskich ubogich dzielnic, bezpieczne, wysokiej jakości miejsce do gromadzenia się i ćwiczeń.

Odwiedzający będą mogli cieszyć się widokiem na jezioro poprzez atrakcje wewnątrz i na zewnątrz. Plan obejmuje park i plac o powierzchni trzech akrów, na którym mogłyby znajdować się całoroczne punkty gastronomiczne, sklepy detaliczne oraz atrakcja kulturalna poświęcona sportowi i historii Soldier Field. Do kampusu rozrywkowego i kulturalnego można by również włączyć hotel publiczny.

Nowy stadion będzie kontynuacją tradycji miejsca, które od 100 lat jest gospodarzem najważniejszych wydarzeń obywatelskich, rozrywkowych, sportowych i kulturalnych Chicago.

„The Bears są dumni, że Chicago jest domem od ponad 100 lat” – powiedział prezes Bears, George H. McCaskey. „Być może żadna inna drużyna sportowa nie oddaje lepiej charakteru miasta, które reprezentuje, niż Bears i Chicago. Nasz założyciel, George Halas, podkreślił znaczenie bycia mistrzem Chicago. To właśnie było częścią założenia naszej organizacji z pasją inwestujemy w największym mieście na świecie.” „Poprzez projekt stadionu i ulepszenia terenu, z których skorzystają mieszkańcy Chicago i goście”.

READ  Rudy Gobert zawieszony przez Timberwolves przed meczem Lakersów

Propozycja zawiera współczesny projekt architektoniczny, który uzupełnia istniejącą architekturę z zamkniętym, stałym dachem; Wspaniałe widoki na panoramę Chicago i jezioro. Kameralne siedzenia zapewniające niezrównaną widoczność i otwarte przestrzenie do spotkań.

Stadion będzie mógł przez cały rok gościć duże wydarzenia sportowe, w tym Super Bowl i NCAA Final Fours, a także wiodące na świecie widowiska rozrywkowe. Jak podaje Sports Business Journal, oferty te odblokują korzyści gospodarcze dla różnych sektorów w Chicago i regionie, o czym częściowo świadczy szacunkowy bezpośredni wpływ podatków wygenerowany w całym kraju w 2021 r. na 6,6 miliarda dolarów przez sektor turystyki sportowej w całym kraju.

Według doniesień, niedawne Super Bowl przyniosły 1,3 miliarda dolarów dla Arizony w 2023 r., 234–478 mln dolarów dla hrabstwa Los Angeles w 2022 r. i 572 mln dolarów dla południowej Florydy w 2020 r. Ostatnie turnieje Final Four wygenerowały 270 mln dolarów dla Houston w 2023 r. i 106 mln dolarów dla Luizjany w 2022. I 80-100 milionów dolarów dla Indianapolis w 2021.

„To piękny dzień dla miasta Chicago” – powiedział burmistrz Chicago Brandon Johnson. „To prawda i jako wieloletni fan Bears jestem zaszczycony, że mogę tu być, aby uczcić zaangażowanie Bears w pozostanie zespołem Chicago Bears. To ożywi całe miasto Chicago. Będzie to klejnot w koronie miasta Chicago, a dzięki temu nowemu projektowi pokażemy światu, do czego zdolne jest Chicago.” „Uczynił to”.

Inne korzyści projektu obejmują centrum handlowe i pawilon dla pieszych, szerszą gamę lokali gastronomicznych, więcej toalet publicznych oraz zachowanie historycznych kolumn na Soldier Field, które pozostaną dostępne dla fanów i w dalszym ciągu będą uhonorować mężczyzn i kobiety, którzy służył w armii narodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *