Misja Starlink we wtorek z Cape Canaveral

On gra

Podsumowanie uruchomienia: Przewiń w dół, aby obejrzeć transmisję na żywo ze startu rakiety SpaceX Falcon 9 we wtorek, 23 kwietnia, z Cape Canaveral, podczas którego nastąpiło 300. lądowanie rakiety Falcon.

Witamy w dzisiejszej transmisji na żywo prowadzonej przez zespół kosmiczny FLORIDA TODAY z misji SpaceX Starlink 6-53 ze stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

Urzędnicy SpaceX przełożyli pierwsze okno startu misji w poniedziałek wieczorem ze względu na trudne prognozy pogody. Teraz SpaceX celuje w wystrzelenie rakiety Falcon 9 o godzinie 18:17 czasu wschodniego z kompleksu startowego 40 na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

Falcon 9 wyśle ​​kolejną konstelację 23 satelitów internetowych Starlink, które zostaną umieszczone w konsoli na szczycie rakiety o wysokości 70 metrów.

Podczas misji Starlink 6-53 w środkowej Florydzie nie należy spodziewać się żadnych boomów dźwiękowych. Po wzniesieniu się w stronę nieba po południowo-wschodniej trajektorii pierwszy stopień rakiety będzie miał na celu wylądowanie na statku bezzałogowym na morzu 8 i pół minuty po starcie.

Przylądek Canaveral: Czy dzisiaj jest premiera? Nadchodzący harmonogram startów rakiet dla SpaceX, ULA i NASA na Florydzie

Aktualizacja 18:25: Pierwszy stopień rakiety Falcon 9 właśnie wylądował na statku bezzałogowym SpaceX, wystarczy przeczytać instrukcję, na Oceanie Atlantyckim, kończąc dziewiątą misję.

Aktualizacja o 18:17: SpaceX właśnie wystrzeliło rakietę Falcon 9 z 23 satelitami Starlink z kompleksu startowego 40 na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral.

Aktualizacja o 18:12: Transmisja internetowa SpaceX prowadzona na platformie X (dawniej Twitterze) jest teraz publikowana powyżej, bezpośrednio pod zegarem odliczającym.

Start zaplanowano na pięć minut ze stacji sił kosmicznych na przylądku Canaveral.

Aktualizacja 18:04: SpaceX powiedział, że dzisiejsza misja jest dziewiątym lotem rakiety pierwszego stopnia Falcon 9.

READ  Zobacz, jak NASA ujawnia miejsca lądowania w celu powrotu ludzkości na Księżyc

Wzmacniacz wystrzelił wcześniej Crew-6, SES O3b mPOWER, USSF-124 i pięć misji Starlink.

Po rozdzieleniu stopni załoga spodziewa się, że wzmacniacz wyląduje na statku bezzałogowym „Read Instrukcje Only” na Oceanie Atlantyckim 8 minut i 31 sekund po starcie.

Aktualizacja 17:56: „Wszystkie systemy i pogoda wyglądają dobrze na dzisiejszy start z Florydy” – ogłosili urzędnicy SpaceX w tweecie.

Aktualizacja o 17:50: Urzędnicy ds. zarządzania kryzysowego hrabstwa Brevard aktywowali zespół wsparcia agencji przed nadchodzącym startem Falcona 9 firmy SpaceX.

Aktualizacja o 17:43: Jak właśnie ogłosiła SpaceX, w Launch Complex 40 trwają obecnie procedury tankowania rakiety Falcon 9.

Oznacza to, że dzisiejsze odliczanie Starlink do startu o 18:17 dobiegło końca bez żadnych opóźnień, w przeciwnym razie start musi zostać przełożony.

Aktualizacja 17:29: Oto zestawienie odliczania za kulisami SpaceX. T minus:

  • 38 minut: Dyrektor startu SpaceX sprawdza „wystrzelenie” ładunku paliwa.
  • 35 minut: Rozpoczyna się załadunek nafty rakietowej i pierwszy etap ciekłego tlenu.
  • 16 minut: Rozpoczyna się drugi etap ładowania ciekłym tlenem.
  • 7 minut: Falcon 9 rozpoczyna chłodzenie silnika przed startem.
  • 1 minuta: Komputer dowodzenia lotem rozpoczyna końcowe kontrole przed startem; Ciśnienie w zbiorniku paliwa rozpoczyna się aż do osiągnięcia ciśnienia przelotowego.
  • 45 sekund: Dyrektor startu SpaceX sprawdza, czy start jest gotowy.
  • 3 sekundy: Moduł sterujący silnika steruje rozpoczęciem sekwencji zapłonu silnika.
  • 0 sekund: Liście.

Aktualizacja o 17:15: Ostrzeżenia nawigacyjne Narodowej Agencji Wywiadu Geoprzestrzennego wskazują, że SpaceX obiera za cel próby wystrzelenia rakiety z Wybrzeża Kosmicznego w sobotę i niedzielę.

SpaceX nie ogłosiło jeszcze tych misji. Jednak w sobotni wieczór rakieta SpaceX Falcon 9 może wynieść satelity Galileo dla Globalnego Systemu Nawigacji Europejskiej Agencji Kosmicznej między 20:29 a 21:11.

Następnie w niedzielę kolejne okno uruchamiania Starlink zostanie otwarte od 17:50 do 22:21

Aktualizacja 16:54: 45. Eskadra Pogodowa Sił Kosmicznych oceniła, że ​​prawdopodobieństwo dzisiejszej pogody „winda do startu” wynosi ponad 95%.

READ  DNA sprzed dwóch milionów lat ujawnia starożytny ekosystem Grenlandii „niespotykany na Ziemi”

„Wysokie ciśnienie szybko opadnie do południowo-wschodnich Stanów Zjednoczonych w nocy (poniedziałek), a we wtorek skupi się tuż przy wybrzeżu północno-wschodniej Florydy. Bliskość wysokiego środka sprawi, że strumień światła ze wschodu na północny wschód będzie przedostawał się przez okno startowe we wtorek wieczorem, ale to pozwala również na niski grzbiet, a prognoza roju przewidywała, że ​​na plażę wpłynie mieszana powierzchnia stratocumulus.

„Nie oczekuje się, że będą one stanowić problem pogodowy w momencie startu, ponieważ ich wysokość będzie ograniczona ze względu na suchsze warunki” – głosi prognoza.

Najnowsze wiadomości i harmonogram startów ze stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral i Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego można znaleźć na stronie floridatoday.com/space.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym magazynu Florida Today (więcej jego artykułów można znaleźć na stronie Kliknij tutaj.) Zadzwoń do Neila [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i operacji startowych na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *