Będzie to pierwszy amerykański statek kosmiczny, który wyląduje na Księżycu od czasów Apollo

Astrobotics w końcu zaoferowało bliższe spojrzenie na statek, który będzie przewoził ładunki naukowe na powierzchni księżyca. Firma ujawniła ostateczną wersję swojego lądownika Peregrine Moon przed premierą w ostatnim kwartale roku. Jest to prosty projekt zewnętrzny, który wygląda jak miska odwrócona do góry nogami, ale wystarczyłoby do przeprowadzenia 24 misji, w tym 11 elementów z NASA, statku kosmicznego Carnegie Mellon, specjalnej wysyłki, a nawet „przekazów kulturowych” z Ziemi.

Sokoły wędrowne mają wysokość nieco ponad sześciu stóp i mogą pomieścić do 100 kilogramów (około 220 funtów na ziemi). A co najważniejsze dla klientów, jest stosunkowo tani – przewiezienie ładunków na powierzchnię Księżyca będzie kosztować 1,2 miliona dolarów za kilogram (300 000 dolarów na orbitę). Brzmi to drogo, ale jest to okazja w porównaniu z kosztami wystrzeliwania pocisków. SpaceX już teraz Wysyłka 67 milionów dolarów za wystrzelenie Falcona 9, a to „tylko” osiągnięcie orbity okołoziemskiej.

Zespół Astrobotic nie zakończył jeszcze integracji ładunków, przeprowadzenia testów środowiskowych i wysyłki Peregrine na Przylądek Canaveral, gdzie zostanie wystrzelony na pokładzie rakiety ULA Vulcan Centaur. Jednak ładunki zostały już zintegrowane z platformami lotniczymi.

Maszyna musi tworzyć historię, jeśli i kiedy się powiedzie. Peregrine ma być pierwszym amerykańskim statkiem kosmicznym, który (prawidłowo) wylądował na Księżycu od Program Apollo się skończyło. Poprzednie misje, takie jak Lunar Prospector, LCROSS, GRAIL i LADEE, zakończyły się celowymi wypadkami. Wysiłek Astrobotic nie będzie tak krytyczny jak Lądowanie załogi ArtemidyPomoże to jednak podkreślić odnowione zainteresowanie ludzkości przebywaniem na Księżycu.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *