Belkin robi „duży krok wstecz” od Matter, zagrażając światowemu standardowi inteligentnego domu – Ars Technica

Zbliżenie / Wiele inteligentnych akcesoriów domowych Wemo firmy Belkin obsługuje protokół sieciowy Thread, ale firma na razie opóźnia obsługę Matter.

Belkina

Firma Belkin hamuje, aby wspierać wyłaniający się standard inteligentnego domu, Według The Verge. Urządzenia inteligentnego domu marki Belkin Wemo mogą w końcu nadal obsługiwać Matter, ale Belkin zrobi ogromny krok wstecz, przegrupuje się i ponownie przemyśli swoją strategię produktową, zanim będzie wspierać Matter w którymkolwiek ze swoich produktów. To odzwierciedlenie firmy, którą założył Belkin Ogłoszono na targach CES 2022 Planowano wspierać Matter w wielu nowych rozszerzeniach, gdy standard będzie gotowy.

Niektóre urządzenia Wemo obsługują już Thread, który jest głównym protokołem sieciowym używanym przez Matter, aby umożliwić urządzeniom w domu komunikację bez obciążania routera Wi-Fi. Ale przynajmniej na razie te urządzenia są nadal powiązane z ekosystemem Apple HomeKit.

Często opóźniany standard Matter został wprowadzony na rynek jesienią 2022 roku. Obiecuje zburzyć mury między lennami inteligentnych domów, wyeliminować zgadywanie przy zakupie akcesoriów i umożliwić sterowanie urządzeniami bez konieczności instalowania aplikacji specyficznych dla sprzętu. Ważne urządzenia powinny działać, niezależnie od tego, czy używasz HomeKit, Amazon Alexa, Google Home, czy nawet kombinacji tych trzech. Zgodne urządzenia zachowają również podstawowy poziom funkcjonalności, nawet jeśli firma, która wyprodukowała akcesorium, zbankrutuje lub zostanie przejęta i zamknięta.

Oczywiście wszystko zależy od tego, które firmy faktycznie zdecydują się wesprzeć Matter; Bez powszechnej akceptacji ryzykuje, że stanie się… Kolejny punkt odniesienia dla konkurencjitworząc więcej chaosu niż zaprowadzając porządek.

Brak jednej marki w żaden sposób nie eliminuje inicjatywy „materii”. Sporo firm ogłosiło lub uruchomiło nowe urządzenia Matter, podczas gdy inne zaktualizowały istniejące urządzenia, aby obsługiwały Matter. Ponad 190 urządzeń uzyskało certyfikat Matter do listopada 2022 r., a lista ta powinna się rozszerzać, ponieważ przyszłe wersje standardu Matter dodają obsługę większej liczby typów inteligentnych urządzeń domowych. A standard jest nadal wspierany przez Apple, Google i Amazon, trzy firmy, które mogłyby łatwo zdecydować się na zrzucenie Matter, nie wspierając go.

READ  Destiny zostało zablokowane na Twitchu na czas nieokreślony

Belkin mówi, że urządzenia Wemo będą obsługiwać Matter, gdy firma będzie mogła „znaleźć sposób na ich rozróżnienie”, co sugeruje, że Belkin może ostatecznie zdecydować się na przystąpienie do tego standardu. Do tego czasu nie uwzględniaj produktów Wemo w swoich planach naprawy inteligentnego domu zgodnych z Matter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *