Deep Tears of the Mysterious Kingdom nadal rodziło więcej pytań niż odpowiedzi

Ponad miesiąc po wydaniu The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom gracze w końcu spędzili wystarczająco dużo czasu w Hyrule, w górę iw dół, aby zacząć tworzyć naprawdę złożone teorie na temat tego, co dzieje się z historią gry. Jeden element wydaje się wprawiać społeczeństwo w zakłopotanie bardziej niż jakikolwiek inny: głębia.

Pisaliśmy wcześniej o najciekawszej tajemnicy w Tears of the Deep Kingdom, a mianowicie o tym, że jest to mroczne lustrzane odbicie Hyrule powyżej – „mrocznej krainy”, jeśli wolisz. Ale nawet przy takim zrozumieniu wciąż istnieje wiele pytań dręczących umysły społeczności Kingdom’s Tears na temat tego, czym naprawdę są Deeps, jak powstały, ile mają lat i co one wszystkie oznaczają.

A Ostatni temat na r/zelda Podkreśla wiele z tych pytań, przede wszystkim dlatego, że społeczność nie może dojść do żadnego porozumienia w sprawie odpowiedzi na większość z nich. I chłopcze, czy ludzie mają teorie. Niektóre mają więcej dziur niż inne, ale wszystkie świadczą o głębokim zainteresowaniu społeczności tym tajemniczym i mrocznym Hyrule.

Oto niektóre z naszych ulubionych. być pewnym: Poważne spoilery przed tym, co jest w głębinach i co to oznacza dla spisku łez królestwa.

Otchłanie są fałszywym życiem pozagrobowym

u/huggiesdsc Ma świetną teorię, która, choć mało prawdopodobna, wciąż jest zabawna do wyobrażenia. Sugerują, że głębiny są „fałszywym życiem pozagrobowym”, które mogą odwiedzać żyjący ludzie, podobnie jak postacie z mitologii greckiej mogą odwiedzać podziemia. Otchłanie działają jak portale do podziemnego świata, łącząc dwa światy dzięki magii Ganona.

Nieuchwytny? Możliwe – w tej teorii są pewne luki, na przykład, co to oznacza dla miasta Goron w Gorundii lub dlaczego Zonai byli w stanie wydobywać materiały w podziemiach, a następnie używać ich na powierzchni. Ale to zabawny eksperyment myślowy, gdy pomyślisz o Poe – zagubionych duszach, które muszą zostać skierowane do zaświatów poprzez kompromitujące posągi – i upiornych wojownikach dzierżących broń. Jednym z fajnych (lub przerażających) elementów tej teorii jest to, że sugeruje ona, że ​​Kohga, wódz Yiga, który został wrzucony do dziury w Breath of the Wild, w rzeczywistości nie żyje. Link walczy głęboko ze swoim mściwym duchem, a Kohga jest w stanie komunikować się ze swoimi nieumarłymi wyznawcami, którzy odwiedzają go w ten sposób.

READ  Apple wypuści składanego iPada zamiast iPhone’a w 2024 r.: Analityk

W tej teorii jest znacznie więcej, a późniejsze odpowiedzi zarówno fałszują jej elementy, jak i dodają więcej potencjalnego wsparcia, ale idea głębi jako powiązana ze śmiercią jest z pewnością solidna, niezależnie od tego, czy jest dosłowna, czy nie. Hyrule Hades.

Głębiny są starożytne. Naprawdę stary.

To nie jest teoria, a raczej zrozumienie, które wielu członków społeczności wymyśliło na podstawie wiedzy bezpośrednio z gry. Wiemy na pewno, że Głębiny istniały, zanim Zonai pojawił się w Hyrule, ponieważ Zonai faktycznie je tam znalazł i zdołał zbudować kopalnie i wydobywać Zonaite. Są więc zdecydowanie starsze niż 10 000 lat, a prawdopodobnie znacznie więcej.

Nie jest do końca jasne, czy w głębinach istniało coś, co przypominało ówczesną cywilizację. Chociaż obecność Gorondii w głębinach wskazuje, że Gorony albo pierwotnie pochodziły z głębin, albo przynajmniej mieszkały tam przez jakiś czas, możliwe jest również, że Gorondia znajdowała się na powierzchni i po prostu w pewnym momencie zatonęła w wulkanie. W każdym razie jasne jest, że powstanie Goruna lub zatonięcie Goruna wydarzyło się tak daleko od historycznej pamięci Goruna i że legenda o tym prawie wymarła do czasu Łez Królestwa – znowu jesteśmy rozmawiając naprawdę stary tutaj.

Oczywiście otwiera to szereg innych pytań. Na przykład, dlaczego kopalnia znajduje się dokładnie tam, gdzie jest Tarry Town? Czy Zonai w jakiś sposób wiedział, że Tarry Town zostanie zbudowane przez Linka tysiące lat później, czy też Tarry Town pojawiło się podświadomie lub w inny sposób z powodu kopalni? Jeśli tak, to dlaczego nie ma kopalni pod dawnym miastem zamkowym Hyrule? Wydaje się, że nikt nie ma dobrej odpowiedzi na te pytania. Zasugerował jedną teorię u/lolIollie I u/MiddleNightCowboyJednak Głębiny są w rzeczywistości „starożytną” wersją Hyrule, która została zakopana dawno temu, co sugeruje, że Zonai budowali kopalnie, tak jak budowali kopalnie na ruinach starożytnych wersji współczesnych miast. Ponad 10 000 lat temu mogło istnieć miasto Tari!

READ  Chipy Apple M2 i komputery, które będą je zasilać, szczegółowo opisano w nowym przecieku

Głębiny są przynajmniej trochę magiczne

Wielu członków społeczności, m.in Rion 21_ I iguanot, Zasugerowali, że głębiny są nieco magiczne, będąc jednocześnie zjawiskiem fizycznym, a inni członkowie społeczności zasugerowali podobne pomysły. Istota ich wszystkich razem polega na tym, że chociaż Głębia jest prawdziwym miejscem – nie życiem pozagrobowym, ale rzeczywistą częścią Hyrule, istnieje w świecie, w którym magia jest rzeczą absolutną, magiczne istoty pierwotnie stworzyły świat, a magia jest sama w sobie . wpływ na to, co się w nim dzieje. W tym kontekście jest całkiem prawdopodobne, że istnieje podziemny świat pełen magicznych skał i wędrujących duchów, który ma ponad 10 000 lat, ale także doskonale odzwierciedla dzisiejszy świat. Chyba nie ma innego wyjaśnienia.

Wiąże się to z innym wątkiem, z którego czerpało wielu członków społeczności – głębia to koncepcja, którą wielokrotnie widzieliśmy w innych grach Zelda. Wiele gier ma ciemne światy, lustrzane światy lub estetycznie ciemne lub lustrzane wersje głównego Hyrule, które Link może odwiedzać i eksplorować, i nie zawsze otrzymujemy pełne wyjaśnienie, dlaczego i jak którykolwiek z nich istnieje w pierwszej kolejności. W związku z tym prawdopodobnie nie ma odpowiedzi na głębiny.

Ale to nie jest zabawne. Więc bądźmy naprawdę podekscytowani tym ostatnim.

W głębi narosło spustoszenie

Cóż, to dość naciągane, ale wspomniało o tym wystarczająco dużo osób i musimy się tym podzielić. Wielu członków społeczności sugeruje, że Depths to miejsce, z którego pochodzi Demise – główny antagonista Skyward Sword i demon, który wielokrotnie reinkarnuje się w Ganona.

Dowód na to wah. Skyward Sword stwierdza, że ​​​​Demise jest wieczną istotą, która wyłoniła się ze szczeliny w Ziemi, aby znaleźć Triforce, i ostatecznie została zapieczętowana przez Boginię Hylię. Członkowie społeczności lubią u/oscgal Zauważają dolinę na mapie Kingdom’s Tears / Breath of the Wild zwaną „Death Breach”, która ma być miejscem, z którego po raz pierwszy wyłoniła się Śmierć. Ale jeśli tak było, mógł wcześniej ukrywać się w głębinach.

READ  Duży ekran i lepsza żywotność baterii iPhone'a

Nie ma nic innego, co naprawdę sugerowałoby, że tak jest w rzeczywistości, chociaż gdyby to była prawda, wszelkie dowody na to, że tam był, dawno by zniknęły, zanim Kingdom Tears toczy się wokół, biorąc pod uwagę dość zawiłą oś czasu Zeldy. Ale zabawnym eksperymentem myślowym jest wyobrażenie sobie, że sam Król Demonów, duch reinkarnowany jako Ganondorf, był cały czas u stóp Hyrule.

Jeśli przeczytałeś wszystkie te spoilery przed ukończeniem gry i nadal potrzebujesz pomocy przy Łzach królestwa, zajrzyj na naszą stronę. Kingdom Tears to wędrowny przewodnik O przejściu przez Hyrule. W rzeczywistości możesz zacząć tutaj:

Rebecca Valentine jest starszym reporterem w IGN. Możesz ją znaleźć na Twitterze @pracownik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *