Rosja nie dba o swoich rannych żołnierzy, około połowie zgonów można by zapobiec, a szpitale wojskowe prawdopodobnie dla oficerów, mówi brytyjski wywiad

Ksiądz bierze udział w pogrzebie 38 prorosyjskich żołnierzy poległych w konflikcie z ukraińskimi siłami zbrojnymi na cmentarzu w Ługańsku na kontrolowanej przez Rosję Ukrainie.Zdjęcie: Aleksander Ermoszenko/Reuters

  • W aktualizacji brytyjskiego wywiadu stwierdzono, że Rosja „przeżywa kryzys w dostarczaniu medycznego sprzętu bojowego”.

  • Dodała, że ​​nawet połowie zgonów można było zapobiec, a szpitale były prawdopodobnie zarezerwowane dla funkcjonariuszy.

  • Ministerstwo Obrony poinformowało, że Rosja odnotowuje średnio 400 ofiar dziennie w ciągu 17 miesięcy od inwazji na Ukrainę.

Według brytyjskiego wywiadu Rosja nie pomaga swoim rannym żołnierzom, ponieważ można by uniknąć nawet 50% rosyjskich zgonów w walkach na Ukrainie.

Brytyjskie Ministerstwo Obrony — powiedział w poniedziałkowym komunikacie wywiadu Rosja poniosła średnio 400 ofiar dziennie w ciągu 17 miesięcy od rozpoczęcia inwazji na Ukrainę w lutym 2022 roku.

W rezultacie, powiedziała, „Rosja prawie na pewno walczy z kryzysem w dostawach bojowego sprzętu medycznego”.

Ministerstwo Obrony dodało, że napływ ofiar „najprawdopodobniej zakłócił normalne świadczenie niektórych rosyjskich cywilnych usług medycznych, zwłaszcza w regionach przygranicznych w pobliżu Ukrainy”.

Stwierdzono również, że twierdzenia rosyjskiego urzędnika, że ​​można zapobiec nawet 50% rosyjskich ofiar śmiertelnych w walce, są prawdopodobnie prawdziwe.

Departament Obrony powiedział, że brak pomocy medycznej na polu bitwy miał druzgocący skutek. „Niezwykle powolna ewakuacja rannych w połączeniu z niewłaściwym użyciem prymitywnego rosyjskiego pojazdu bojowego na służbie jest główną przyczyną możliwych do uniknięcia zgonów i amputacji” – czytamy w oświadczeniu.

Powiedziała również, że wydaje się prawdopodobne, że „wiele dedykowanych szpitali wojskowych jest przeznaczonych dla korpusu oficerskiego”.

Całkowita liczba rosyjskich strat na Ukrainie jest niejasna, a Rosja nie opublikowała własnych danych.

Tak wynika z oceny wywiadu USA, która wyciekła Aż 43 000 Rosjan zginęło w walce w pierwszym roku wojny – Na polu bitwy zginęło dwa razy więcej Ukraińców.

READ  Szczyt G7: rosyjskie rakiety uderzają w Kijów, gdy w Europie rozpoczyna się szczyt

Ministerstwo Obrony poinformowało o tym wcześniej Szacuje się, że Rosja odnotowała w marcu 776 ofiar dziennie Powiedziała, że ​​kiedy rozpoczynała własną ofensywę, ale liczba ta spadła do około 568 dziennie w kwietniu, gdy przeszła do bardziej defensywnej postawy.

Rosyjski serwis informacyjny The Insider, który nie jest powiązany z Insiderem, W zeszłym miesiącu informowałem, że w szpitalach, w których leczeni są żołnierze, kończą się zapasy i opierając się raczej na ochotnikach niż na pomocy władz rosyjskich.

Przeczytaj oryginalny artykuł na Biznes zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *