Biały Dom ostrzega, że ​​tej jesieni i zimy fala koronawirusa może dotknąć 100 milionów ludzi

Prognoza dotycząca 100 milionów potencjalnych infekcji jest szacowana na podstawie szeregu próbek pochodzących z zewnątrz, ściśle monitorowanych przez kierownictwo i obejmuje zarówno jesień, jak i zimę, powiedział CNN jeden z dyrektorów wyższego szczebla. Urzędnicy twierdzą, że ocena opiera się na podstawowym założeniu, że nie podjęto żadnych dodatkowych dowodów ani dodatkowych środków łagodzących, w tym nowego finansowania Govt-19 lub dramatycznych nowych zmian ze strony Kongresu.

Biały Dom podziela te szacunki, gdy władze ponawiają dążenie do zatwierdzenia dodatkowego finansowania dla Kongresu na walkę z wirusem, a liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w tym kraju zbliża się do 1 miliona. Urzędnicy twierdzą, że Biały Dom zapamięta moment, w którym Stany Zjednoczone przekroczyły milion z Govt-19.

Administracja Bidena od tygodni ostrzegała, że ​​potrzebne są dodatkowe fundusze na realizację reakcji rządu federalnego 19, która ma na celu usunięcie wielu ograniczeń czasowych związanych z epidemią i powrót do „normalności”.

Po raz pierwszy podano oszacowanie 100 milionów Washington Post.
Zgłoszono CNN Administracja Bidena w marcu zażądała 22,5 miliarda dolarów w funduszach pomocowych Covit-19 w ogromnym pakiecie rządowym, ale został on usunięty z rachunku. Żądanie to obejmuje badania, leczenie, sposoby leczenia i finansowanie, aby zapobiec przyszłym epidemiom. Negocjatorom udało się osiągnąć porozumienie w sprawie pakietu o wartości 10 miliardów dolarów, ale Kongres opuścił Waszyngton w kwietniu bez uchwalenia ponadpartyjnego projektu ustawy pośród różnic dotyczących polityki imigracyjnej na podstawie rozdziału 42 – reguły epidemii, która umożliwiłaby natychmiastowy powrót imigrantów. Do swoich krajów powołując się na sytuacje kryzysowe dotyczące zdrowia publicznego.

Urzędnicy argumentowali, że bez nowego finansowania Stany Zjednoczone nie byłyby gotowe na przyszłe fale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *