Kontrakty terminowe Dow Jones: korekta rynkowa wydłuża straty; Dlaczego jabłka są „absolutnym przegranym”

Kontrakty terminowe Dow zostaną otwarte w niedzielę wieczorem, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq. Korekta na giełdzie pogorszyła się, chociaż niewielkie lub umiarkowane straty tygodniowe kontrastowały z niestabilną wyprzedażą pod koniec tygodnia przy wyższych rentownościach obligacji skarbowych. Nasdaq przerwał byczą próbę i osiągnął najgorszy poziom od 2020 roku.
XEli Lilly (LLY), Albemarle (ALBA), drzewo dolara (DLTR), Zintegrowana wysyłka ZIM (ZIM) i nowa oferta publiczna przewaga energetyczna (Który) Pięć akcji do obejrzenia, albo w obszarach skupu, w pobliżu kup punkty Lub po prostu przegląd względnej siły.

Względna siła jest ważna, ale w przypadku korekty rynkowej względni zwycięzcy mogą być „absolutnymi przegranymi”. jabłko (AAPL) to świetny przykład. że to siła względna linii na rekordowych poziomach, ale akcje AAPL spadały przez sześć kolejnych tygodni.

LLY i ZIM są w pliku wada 50.

Film zawarty w artykule szczegółowo omawiał tydzień niestabilnego rynku, a także analizował akcje DLTR, Excelerate Energy i Apple.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe na indeks Dow Jones otwierają się w niedzielę o godzinie 18:00 czasu wschodniego, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq 100.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i wszędzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Rajd na giełdzie rozpoczął się od silnych wzrostów, które zakończyły się nagle w czwartek, kiedy Nasdaq spadł tego dnia o 5%.

Dow Jones Industrial Average spadł o 0,2% w zeszłym tygodniu handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 0,2%. Indeks Nasdaq Composite stracił 1,5%. Small cap Russell 2000 spadł o 1,3%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 24 punkty bazowe do 3,12%, a prawie wszystkie te zyski były spóźnioną reakcją na środowe posiedzenie Rezerwy Federalnej. 10-letnia stopa zwrotu zbliża się do 11-letniego maksimum 3,25% od października 2018 roku.

Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA wzrosły w zeszłym tygodniu o 4,9% do 109,77 USD za baryłkę.

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadł o 2,4% w zeszłym tygodniu, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (pasować) wyniosło 3,3%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadła o 4,9%, ponieważ inwestorzy skrytykowali oprogramowanie. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) o 1,2%.

READ  Akcje BUD: Anheuser-Busch zarabia lepiej, ale bojkot Bud Light powoduje ból głowy

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) spadły o 3,65% w zeszłym tygodniu, ponieważ producenci stali podążyli za górnikami, aby przełamać główne wsparcie. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) spadła o 1,4%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) spadła o 4,9%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) wzrósł o 0,1%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) wzrosła o 10,3%. Fundusz wyboru finansowego SPDR (SPDR)XLF) wzrosła o 0,6%. SPDR Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) spadła o 0,4%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) zatonął 3,25% w zeszłym tygodniu, a ETF ARK Genomics (ARKG) 3,8%, do najniższego poziomu od 25 miesięcy. Warto zauważyć, że ARKK odnotował rekordowe napływy jeszcze we wtorek, pomimo ogromnego spowolnienia ETF od początku 2021 roku.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Eli Lily Stock

Akcje Eli Lilly w zeszłym tygodniu kontynuowały handel w okolicach 21-dniowej linii i znalazły wsparcie na 10-tygodniowej linii. Akcje wzrosły w zeszłym tygodniu o 1,6% do 296,90. Akcje LLY są w zakresie 284 punktów kupna od podstawy kubka. Akcje również wybiły się na krótką linię trendu, wykorzystując jako wyzwalacz środowe maksimum na 296,28. Możesz też poczekać, aby zobaczyć, czy akcje LLY stworzą nową bazę, zapewniając punkt zakupu w lepszych warunkach rynkowych.

Linia RS nadal osiąga nowe maksima, mimo że akcje LLY odbiły się od szczytów z początku kwietnia.

Albemarle Stock

Akcje ALB wzrosły o 26% do 242,41 w zeszłym tygodniu, dzięki silnym dochodom i wskazówkom od Levent (LTHM) Następnie samo Albemarle. Gigant litowy przeskoczył ponad 50-dniowe i 200-dniowe linie i przełamał linię trendu. Zapewniłoby to wczesne wejście na lepszy rynek. Obecnie akcje ALB są na wyczerpaniu podstawa kubka Z 291,58 punktami kupna. Ale być może Albemarle mógłby stworzyć uchwyt wokół kluczowego oporu na 248.

drzewo dolara

Akcje Dollar Tree spadły do ​​linii 50 dni/10 tygodni po raz pierwszy od początku marca. Akcje DLTR próbowały w piątek odbić, pomimo niewielkiego wolumenu. Nieco silniejszy ruch, najlepiej w większym rozmiarze, zapewniłby wczesne wejście. Akcje Dollar Tree wydają się obecnie liderem wśród dyskontów.

Linia RS DLTR jest na najwyższym poziomie.

Magazyn ZIM

Akcje ZIM wzrosły o 19% do 66,16 w zeszłym tygodniu, aby odzyskać 50-dniową passę. Dzieje się tak po osiągnięciu minimum 48,21 w poprzednim tygodniu, aby przetestować 40-tygodniową passę. Ta gra z wysokimi zarobkami ma teraz podstawę kubka z 79,05 punktami zakupu. Najlepiej byłoby, gdyby akcje ZIM mogły nieco wzrosnąć, od uformowania uchwytu do zysków 18 maja.

READ  Akcje Credit Suisse spadły o 5% po tym, jak w sprawozdaniach finansowych pojawiły się „istotne słabości”.

ZIM to gra kontenerowa na ocean, ale ostatnio wyczarterowała również trzy statki LNG.

Akcje EE

Excelerate Energy jest rzadką IPO w 2022 r. Akcje, przy cenie 24 USD za akcję w pierwszej połowie kwietnia, spadły z rekordowego poziomu 29,10 w dniu 18 kwietnia do najniższego poziomu 22,65 w dniu 22 kwietnia. Baza subskrypcji Z 29,20 punktami zakupu, według Analiza MarketSmith. Akcje próbowały w piątek przełamać opadającą linię trendu, po czym ograniczyły zyski i zamknęły się na 26,90. Ruch powyżej piątkowego maksimum na 27,38 zapewniłby wczesne wejście.

Linia RS, niebieska linia na przedstawionych wykresach, osiągnęła już nowy szczyt.

Excelerate Energy obsługuje pływające terminale LNG. Jest to już opłacalne, a zyski mają wzrosnąć o 726% w 2022 r., ponieważ popyt zagraniczny na boom LNG.

Zapas jabłek

Wreszcie, akcje Apple Wyprzedał się mocno w czwartek po krótkim pokazaniu wczesnego wpisu w środę. Akcje przedłużyły swoją cotygodniową passę spadków, chociaż spadek o 0,2% do 157,28 nie był duży. Linia RS akcji AAPL jest na rekordowo wysokim poziomie na wykresie tygodniowym. To odzwierciedlenie tego, jak słaby jest S&P 500 od końca marca. Ale jest to również przypomnienie, jak względni zwycięzcy są absolutnymi przegranymi w przypadku korekty rynkowej.

Jednak akcje Apple są warte obejrzenia jako jedne z niewielu firm technologicznych lub rozwijających się, które wykazują jakikolwiek rodzaj odporności. Jeśli zdoła utrzymać się na bessy Nasdaq, może być pionierem w kolejnym trwającym trendzie wzrostowym.

Analiza wzrostu rynku

Giełda w ciągu ostatniego tygodnia przeżywała burzliwą jazdę kolejką górską. Po rozpoczęciu rajdu w poniedziałek i wzroście w środę, główne indeksy cofnęły się w czwartek, a następnie straciły bardziej w piątek w ciągu dnia.

Nasdaq spadł do najniższego poziomu od 2020 roku, co doprowadziło do jego próby zwyżki w czwartek i krótkotrwałego spadku poniżej 12.000 w piątek. Indeks Russell 2000 również spadł w piątek do poziomów z końca 2020 roku.

W piątek S&P 500 prawie zbliżył się do swoich poniedziałkowych minimów.

Rynkowa próba rajdu pozostaje w S&P 500 i Dow Jones. Aby mogli zorganizować plik Dzień kontynuacji Na każdym etapie.

READ  Przewodnik The Verge po sprzedaży wczesnego dostępu z Amazon Prime

Prawdopodobnie giełda mogłaby wykorzystać kolejny duży wstrząs, aby pobudzić wyprzedaż. Wskaźniki strachu zbliżają się do ostatnich maksimów, ale nie powyżej maksimów z 2022 r. Ciągłe napływy do ARKK i innych funduszy wzrostu również sugerują, że „kupuj dołek” nadal istnieje.

Nowe dołki nadal dominują nad nowymi maksimami, zwłaszcza na Nasdaq. Szerokość rynku jest ponura. To był problem w zeszłym roku. Ale w 2022 r. akcje Apple i innych dużych firm nie ukrywają już tej fundamentalnej słabości.

Gry na surowcach to wciąż jasny punkt, zwłaszcza nazwy ropy i gazu. Asma Fertilizer stara się utrzymać swoje średnie kroczące przez 50 dni. W centrum uwagi powracają zabawy z litem, a produkty z drewna i materiały budowlane wyglądają intrygująco. Tymczasem ubezpieczyciele zdrowotni nadal wyglądają na silnych, podobnie jak niektóre firmy farmaceutyczne, takie jak akcje LLY, ale przywództwo w dziedzinie medycyny zmniejszyło się.

Tymczasem hutnicy wyłamują się ze wsparcia, chcąc dołączyć do górników złota i metali nieszlachetnych. W ostatnich tygodniach upadli także ciężcy budowniczowie. Podczas gdy operacje związane z ropą naftową i gazem są solidne, zapasy uranu i energii słonecznej gwałtownie spadły w ciągu ostatnich kilku tygodni.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Inwestorzy powinni być w gotówce lub w okolicy. Wyjątkiem mogą być małe ekspozycje na wiodące sektory lub długoterminowe inwestycje z dużymi zyskami.

Jak pokazała oszałamiająca czwartkowa wyprzedaż, rynek może sprzedawać znacznie szybciej i głębiej niż rajd. Więc jeśli masz ekspozycję, szybko osiągaj częściowe zyski i bądź przygotowany na szybkie cięcie strat.

Nie próbuj odgadnąć dna rynku. W końcu będziesz miał rację, ale ile potencjalnych dna miałeś w ciągu ostatnich kilku miesięcy?

Na razie miej suchy proszek i świeży umysł – i pracuj nad listami obserwacyjnymi.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie na bieżąco z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Tesla kontra BYD: Którego rozwijającego się giganta EV najlepiej kupić?

Pięć akcji pokazujących siłę na złym rynku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *