Biały Dom potępia szeroko rozpowszechniane klipy Bidena jako „dezinformację”.

Wyjaśnienie wideo, Biały Dom odrzuca twierdzenia o „zamrożeniu” Bidena.

  • autor, Sama Cabrala
  • Rola, BBC News, Waszyngton

Biały Dom oskarżył „prawicowych krytyków” o wybiórcze edytowanie filmów w ramach kampanii „dezinformacyjnej”, mającej na celu wzbudzenie wątpliwości co do stanu psychicznego prezydenta Joe Bidena.

W ostatnim incydencie przeciwnicy Bidena twierdzili, że przeżył moment zamieszania, który wymagał od Baracka Obamy wyprowadzenia go ze sceny podczas weekendowej zbiórki pieniędzy.

Biały Dom udostępnił inny materiał filmowy, na którym, ich zdaniem, widać Bidena zatrzymującego się, by cieszyć się brawami.

W miarę nasilania się wyścigu o Biały Dom, zdolności umysłowe zarówno 81-letniego Bidena, jak i jego rywala, 78-letniego Donalda Trumpa, zostały poddane analizie.

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie, W sobotę prezydent Biden uczestniczył w zbiórce pieniędzy z Barackiem Obamą

Jednak sondaż za sondażem sugeruje, że wiek i umiejętności Bidena cieszą się większą uwagą wyborców.

„Mówi wszystko, co musimy wiedzieć o tym, jak zdesperowani są tutaj Republikanie” – powiedziała sekretarz prasowa Karine Jean-Pierre na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Powiedziała reporterom: „Te filmy zostały zmanipulowane [are] „Dokonano tego w złej wierze”.

Rzeczniczka Białego Domu odpowiedziała na pytanie dotyczące przyjęcia zorganizowanego przez Bidena w Los Angeles w sobotni wieczór.

Głównymi gwiazdami wydarzenia byli George Clooney, Barbra Streisand, Julia Roberts i gospodarz wieczornego programu telewizyjnego Jimmy Kimmel.

Konserwatywne media opublikowały klip przedstawiający Bidena stojącego na scenie, zanim Obama złapał go za ramię i razem wyszli.

„The New York Post” doniósł, że pod koniec wydarzenia Biden „wydawał się zamarznąć” i „trzeba było eskortować Obamę ze sceny”.

Trump udostępnił klip na swojej platformie Truth Social i skomentował: „Czy to naprawdę chcesz być swoim prezydentem?”

Ale sojusznicy prezydenta wskazali na dłuższe klipy, na których Biden uśmiecha się i najwyraźniej otrzymuje aplauz publiczności.

Jean-Pierre powiedział, że incydent pokazał, że Obama i Biden „mają związek. Są przyjaciółmi. Są dla siebie jak rodzina”.

Sekretarz prasowy Białego Domu skrytykował także niedawne zamieszczenie przez gazetę innego klipu z Bidenem.

W zeszłym tygodniu gazeta doniosła, że ​​w czwartek prezydent „zaczął oddalać się podczas demonstracji skoków spadochronowych” we Włoszech i że inni przywódcy G7 „muszą ponownie zwrócić na niego uwagę”.

Jednak brytyjski premier Rishi Sunak powiedział The Telegraph, że amerykański prezydent był po prostu „bardzo uprzejmy i poszedł ze wszystkimi porozmawiać”. [the parachute jumpers] Indywidualnie”, zanim premier Włoch Giorgia Meloni powiedziała mu, że wszyscy ustawią się w kolejce, aby uścisnąć sobie dłonie.

Do klipu interakcji, który był szeroko udostępniany na X, dawniej Twitterze, dołączona jest notatka społeczności wskazująca, że ​​film został przycięty.

Tymczasem sojusznicy Bidena wykorzystują filmy z Trumpem, aby stwierdzić, że kandydatowi Partii Republikańskiej brakuje jasności umysłu.

Biden, Demokrata, przygotowuje się do spotkania z Trumpem podczas ich pierwszej telewizyjnej debaty w tym roku jeszcze w tym miesiącu. Wybory do Białego Domu odbędą się w listopadzie.

READ  Vicki Bowman: Birmańska junta wojskowa skazuje byłego ambasadora Wielkiej Brytanii na rok więzienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *