Były dyrektor CDC przedstawia prognozę dotyczącą niebezpiecznej ptasiej grypy

Były dyrektor CDC Robert Redfield zasugerował, że epidemia ptasiej grypy wśród ludzi jest nieunikniona i zbyt niebezpieczna. (Obejrzyj poniższy film.)

Redfield, który został wyznaczony przez administrację Trumpa do kierowania Centrami Kontroli i Zapobiegania Chorobom na lata 2018–2021, udzielił w piątek alarmującego wywiadu NewsNation po ogłoszeniu przez Światową Organizację Zdrowia śmierci 59-latka spowodowanej ptasią grypą Człowiek. Stary człowiek w Meksyku.

„Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że w pewnym momencie – nie jest to kwestia tego, kiedy, to kwestia tego, kiedy – będziemy mieli epidemię ptasiej grypy” – powiedział Redfield.

różne typy Ssaki stwierdzono, że zawierają wirusa – m.in Krowy, koty, fretki i słonie morskie. Ryzyko wybuchu epidemii wśród ludzi rośnie i może zabić od 25 do 50 procent osób zarażonych, ostrzegł Redfield.

Przed udostępnieniem szczepionek ogólny wskaźnik śmiertelności z powodu Covid-19 wynosił 1,7%. Według statystyk CDC.

Redfield powiedział, że naukowcy odkryli, że wirus ptasiej grypy nie przeniósł się jeszcze z człowieka na człowieka, ale gdy już to nastąpi, „wówczas mamy do czynienia z epidemią”. – poinformowało Hill. „Jak powiedziałem, myślę, że to tylko kwestia czasu”.

Inny ekspert wyraził podobne obawy. „Czy widzimy początek? Czy to właśnie tutaj obserwujemy skutki uboczne, które pewnego dnia będą pojawiać się wielokrotnie? A może podobnie jak w przypadku Covida, gdy nagle piętrzą się ludzkie przypadki, a potem jest już za późno?” Louis Monclaw jest badaczem ptasiej grypy i adiunktem na Uniwersytecie Pensylwanii. powiedział CBC.

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła na początku tego miesiąca, że ​​59-letni mężczyzna z Meksyku, który zmarł pod koniec kwietnia z powodu chorób współistniejących i wirusa, nie miał kontaktu z kurczakami ani innymi zwierzętami.

Według doniesień ptasia grypa H5N1, która obecnie atakuje krowy mleczne, spowodowała łagodne objawy u trzech pracowników gospodarstw rolnych w USA. Jednak od odkrycia w 1996 r. wirus H5N1 zainfekował około 900 osób na całym świecie. Wskaźnik śmiertelności Około 50 proc.

„Ryzyko, że jeden lub dwa sporadyczne przypadki staną się przedmiotem zainteresowania międzynarodowego, nie jest małe” – powiedział główny zastępca dyrektora CDC Nirav Shah. powiedział Politico W maju. „Wszyscy widzieliśmy, jak wirus może rozprzestrzenić się na całym świecie, zanim zacznie działać służba zdrowia. Jest to ryzyko, którego musimy być świadomi.

Krok Kalendarium CDC dotyczące ognisk ptasiej grypyW 2021 r. u 36 osób w Chinach zdiagnozowano HPAI H5N6, a 18 z nich zmarło. Ptasia grypa przenosi się zwykle między ptakami i innymi zwierzętami. Ale może mieć wpływ na ludzi Narażenie na wydaliny zwierzęcia, takie jak ślina lub kał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *