Biden gości Kansas City Chiefs w Białym Domu, podczas gdy zespół świętuje kolejne zwycięstwa w Super Bowl


Waszyngton
CNN

Prezydent Joe Biden w piątek pogratulował drużynie Kansas City Chiefs drugiego zwycięstwa w Super Bowl w ciągu dwóch lat, żartując: „Jeden po drugim… podoba mi się to”.

Witając zespół ponownie w Białym Domu, prezydent powiedział: „Kiedy sceptycy pytają, czy mógłbyś to zrobić jeszcze raz, uwierz mi, wiem, jakie to uczucie”. „Nie sądzę, żeby ktokolwiek teraz o to pytał”.

Biden przymierzył także hełm Chiefs podarowany mu przez zespół, co wywołało wiwaty ze strony graczy i publiczności. Po zakończeniu przemówień prezydent włączył mikrofon, aby zakończyć przemówienie Travisa Kelseya, który wspomina zeszłoroczną wizytę w Białym Domu, podczas której zażartował: Spróbuj wygłosić przemówienie Na podium prowadził rozgrywający Patrick Mahomes.

„Miło jest was wszystkich znowu widzieć. Nie będę kłamać, prezydencie Biden. Powiedzieli mi, że jeśli tu przyjdę, zostanę porażony paralizatorem, więc wracam na swoje miejsce” – powiedział w piątek Kelsey.

Wizyta wywołała napięcie, które nie jest często odczuwane podczas ceremonii mistrzostw w Białym Domu.

Od tego czasu minęło zaledwie kilka tygodni Chiefs kopie Harrisona Butkera, która dołączyła do wizyty zespołu przy 1600 Pennsylvania Avenue, skrytykowała Bidena, katolika, i innych anonimowych przywódców katolickich za „wpychanie amerykańskiej młodzieży niebezpiecznych ideologii związanych z płcią” – co jest oczywistym odniesieniem do praw osób transpłciowych. Jego przemówienie inauguracyjne w Benedictine College zawierało inne kontrowersyjne stwierdzenia, takie jak nazwanie Miesiąca Dumy „grzechem śmiertelnym”, opłakiwanie inicjatyw na rzecz różnorodności i równości oraz sugestie, że kobiety odnajdują większe spełnienie w małżeństwie i posiadaniu dzieci niż w karierze zawodowej.

„Chcę porozmawiać krótko bezpośrednio z wami, ponieważ uważam, że to wam, kobietom, wmawiano najbardziej diaboliczne kłamstwa” – powiedział podczas przemówienia Butker, który również jest katolikiem.

Krytyka Butkera pod adresem Bidena i Gwałtowna reakcja na jego słowa Wywołało to spekulacje, że zawodniczka – która w zeszłym roku założyła do Białego Domu krawat z napisem antyaborcyjnym – opuści tegoroczną imprezę.

READ  Rankingi QB Power Rankings Football College: debiutuje CJ Stroud z Ohio State, Tanner Morgan z Minnesoty State

Niektórzy prominentni koledzy z drużyny Butkera zdystansowali się od jego poglądów, nawet twierdząc, że postrzegają trzykrotnego mistrza Super Bowl jako osobę. Kelsey powiedział w zeszłym tygodniu Nie zgodził się z „prawie wszystkim” z tego, co powiedział Butker, ale z tym, że wykonawcą był „wspaniała osoba i świetny kolega z drużyny”. Mahomes powiedział reporterom Butkerowi Był „dobrym człowiekiem”, chociaż „niekoniecznie zgadzał się” z jego komentarzami.

NFL również zdystansowała się od komentarzy Butkera, mówiąc za pośrednictwem rzecznika, że ​​jego poglądy „nie są poglądami NFL jako organizacji”. Butker jest I nie wycofywać swoich wypowiedzi.

Taylor Swift, międzynarodowa gwiazda spotykająca się z Kelsey, nie była Oczekuje się, że przybędzie do Białego Domu w piątek, gdzie będzie kontynuować rozmowy Noga Europy Z długoletniej trasy „Eras Tour”. Swift wystąpiła w Madrycie w czwartkowy wieczór, a w najbliższy weekend uda się do Lyonu we Francji.

Wizyta w Białym Domu zwieńczyła szczególnie ważny sezon dla Chiefs po tym, jak Swift i Kelsey upublicznili swój związek na początku sezonu. Zakończyło się wyczynem, jakiego nie dokonała żadna drużyna NFL od dwudziestu lat — mistrzostwami Super Bowl jeden po drugim, czwartymi w historii Chiefs i trzecimi w ciągu ostatnich pięciu lat.

Uroczystości w Kansas City były tragicznie krótkie. 14 lutego w wypadku zginęła jedna osoba, a 20 zostało rannych Ciężki strzał Chwilę po uroczystym marszu drużyny. Dwóm mężczyznom postawiono zarzuty morderstwa podczas strzelaniny, która rozpoczęła się po konfrontacji dwóch grup ludzi.

W swoich piątkowych uwagach Biden powiedział: „Jako kraj musimy zrobić więcej, aby powstrzymać te tragiczne strzelaniny, zanim do nich dojdzie”.

Saul Loeb/AFP/Getty Images

Rozgrywający Kansas City Chiefs, Patrick Mahomes, przygląda się przemówieniu Travisa Kelce’a, rozgrywającego Bidena.

Kelce, który ma już bogatą karierę, która prawdopodobnie wyśle ​​go do Galerii sław, gdy w końcu przejdzie na emeryturę za swoim bratem Jasonem, stał się gwiazdą poza piłką nożną dzięki swojemu związkowi ze Swiftem. Chociaż jego wyniki na boisku spadły w porównaniu z niesamowitym sezonem 2022, nadal grał na tyle dobrze, że został nagrodzony przedłużeniem kontraktu, dzięki czemu stał się najlepiej opłacanym zawodnikiem w lidze.

READ  Baker Mayfield mówi o zbliżającym się rozwodzie z Brownem: „Czuję się lekceważony”

Dla Mahomesa zwycięstwo w Super Bowl nad San Francisco 49ers w Las Vegas ugruntowało pozycję Texas Tech jako jednego z najlepszych rozgrywających w historii futbolu, mimo że ma dopiero sześć lat kariery i nie skończył jeszcze 30 lat.

Powiedział, że zeszłoroczna wizyta w Gabinecie Owalnym była jednym z najważniejszych wydarzeń w jego karierze.

„To znaczy, nigdy nie byłem w Waszyngtonie. Nigdy nie widziałem z zewnątrz Białego Domu ani żadnego pomnika” – powiedział wówczas Mahomes reporterom. „A zatem móc tu być i zobaczyć to oraz historię tego wspaniałego narodu, który mamy, naprawdę niesamowicie było być tutaj i doświadczyć tej chwili, ale nie sądzę, że mógłbym to zrobić” – dodał. on dodał. Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie, że było tak cudownie, jak było.

CNN Nicky Carvajal, Donald Judd, AJ Willingham, Pepper Hudspeth Blackburn, Matthias Gries i Keith Allen wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *