Biden przedłuża zawieszenie kredytu studenckiego do 1 maja

Płatności, to Planowane jest ponowne uruchomienie 1 lutego, został zawieszony od początku epidemii. Biden wskazał na trwający w kraju kryzys rządowy-19 jako powód przedłużenia.

„Na podstawie tych rozważań moja administracja przedłuża dziś zawieszenie federalnego okresu spłaty pożyczki studenckiej o dodatkowe 90 dni – do 1 maja 2022 r. – w miarę jak radzimy sobie z trwającą epidemią i dalej wzmacniamy ożywienie gospodarcze” – powiedział Biden w oświadczeniu. . „W międzyczasie Ministerstwo Edukacji będzie nadal współpracować z pożyczkobiorcami, aby zapewnić im wsparcie, którego potrzebują, aby dokonać płynnej transformacji i poprawić stabilność ekonomiczną ich własnych rodzin i naszego kraju”.

Odwrócenie nastąpiło zaledwie dwa tygodnie po tym, jak sekretarz prasowy Białego Domu Jen Zaki wskazała, że ​​administracja planuje wznowić spłatę federalnych pożyczek studenckich w lutym, wbrew naciskom niektórych Demokratów, którzy chcą zwiększyć korzyści z epidemii wirusa koronowego.

Po raz pierwszy zgłoszono możliwe rozszerzenie Polityka.

Większość federalnych pożyczek studenckich nie została spłacona od marca 2020 r., a zaległości dłużników zostały zamrożone na prawie dwa lata. W tym momencie ściąganie odsetek zostaje wstrzymane, a spłata pożyczki zostaje wstrzymana.

Zarówno Biden, jak i były prezydent Donald Trump podjęli kroki w celu przedłużenia zawieszenia. Ostatnio Biden zmienił datę wznowienia wypłat z 30 września 2021 r. na 31 stycznia 2022 r., ale zarząd jasno to wyjaśnił. Ostateczne rozszerzenie.

Niektórzy Demokraci naciskali na Bidena, aby przedłużył pomoc

Chuck Schumer, Przewodniczący Senatu Większości Nowego Jorku, Senatu Massachusetts. Elizabeth Warren i Rep. Ianna Presley pochwaliła ogłoszenie przedłużenia, wzywając Pythona do przedłużenia zawieszenia spłaty kredytów studenckich.

„Przedłużenie zawieszenia pomoże sprostać losowi milionów Amerykanów, zwłaszcza gdy przekroczymy wariancję Omigron” – powiedzieli w oświadczeniu Schumer, Warren i Presley.

Ale nadal nakłaniali Pitani do podjęcia dalszych działań i anulowania pożyczek studenckich w wysokości do 50 000 USD na pożyczkobiorcę.

READ  Świadkowie twierdzą, że w rasistowskim ataku w Etiopii zginęło ponad 200 osób

Biden powiedział podczas kampanii prezydenckiej, że poparł anulowanie 10 000 dolarów dla pożyczkobiorcy, ale nie wyszedł poza zlecanie agencjom federalnym przeprowadzenia przeglądów, czy ma do tego uprawnienia.

Zapytany o obietnicę wyborczą na początku tego miesiąca, Zaki powiedział, że autorytet władzy wykonawczej w zakresie umarzania długów studenckich jest nadal sprawdzany i że prezydent popiera działania Kongresu w tej sprawie.

„Jeśli Kongres przyśle mu projekt ustawy, z radością go podpisze. Jeszcze go nie wysłali” – powiedział.

Biden wielokrotnie opierał się presji, aby anulować do 50 000 USD na pożyczkobiorcę od czasu objęcia urzędu – Sprawia, że ​​jest to bardzo jasne Nie poparł tego pomysłu w ratuszu CNN na początku tego roku.
Osobno, od czasu objęcia urzędu, Departament Edukacji Bidena ułatwił tym, którzy byli Rozczarowany przez uczelnie non-profit Potrzebujesz umorzenia długów. Jest to również tymczasowe Rozszerzone umorzenie długów z tytułu świadczenia usług publicznych Program umorzenia długów po 10 latach płatności na rzecz uprawnionych pracowników służb publicznych.

Płatność jest gotowa do ponownego rozpoczęcia

„Gdy przygotowujemy się do spłaty w maju, będziemy nadal zapewniać kredytobiorcom narzędzia i wsparcie, aby mogli wprowadzić plan spłaty dostosowany do ich sytuacji finansowej, taki jak plan spłaty oparty na dochodach” – powiedział Education. Sekretarz Miguel Cardona w oświadczeniu środa.

Większość pożyczkobiorców, którzy otrzymują federalne pożyczki studenckie, nie będzie musiała spłacać żadnych pieniędzy od marca 2020 r. Kwalifikują się pożyczki bezpośrednie i pożyczki plus dostępne dla studentów szkół wyższych i rodziców w imieniu ich dzieci. Znane również jako federalne pożyczki na edukację rodzinną lub FFEL, niektóre pożyczki federalne, które są gwarantowane przez rząd, ale technicznie ich nie posiadają, nie kwalifikują się. Generalnie zostały wydane przed 2010 rokiem.

READ  Packers składa się z trzech rund fałszywego draftu z przebojem Jordan Love

Ulga ta jest szczególnie ważna dla osób pracujących w sektorze publicznym i może kwalifikować się do zwolnienia z federalnej pożyczki studenckiej po 10 latach. Dopóki pracują w pełnym wymiarze czasu pracy dla wykwalifikowanych pracodawców, nadal są zadłużeni za te wymagane 10 lat płatności, tak jak robili to podczas epidemii.

Według Departamentu Edukacji kredytobiorcy otrzymają wyciąg z rachunku lub inne powiadomienie co najmniej 21 dni przed dokonaniem płatności. Osoby, które skonfigurowały płatności automatyczne, powinny poinformować o tym firmę świadczącą usługi kredytowe.

Jeśli federalni pożyczkobiorcy studencki nie mogą już płacić miesięcznych opłat, mogą kwalifikować się do planu spłaty opartego na dochodach. W ramach tych planów opartych na dochodach i wielkości rodziny miesięczna opłata będzie niższa niż 0 USD miesięcznie. Ministerstwo Edukacji ma więcej informacji w Internecie O ponownym uruchomieniu ładowania.

Maegan Vazquez z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *