Ogłoszenia rządowe na żywo: dopalacze, zamówienia i Chiny

dług…Michelle Gustafson dla The New York Times

Pomimo niewielkiej liczby nowych przypadków koronawirusa, miasto Filadelfia ogłosiło w poniedziałek, że po miesiącu składania zamówienia na maski do użytku w pomieszczeniach, staje się pierwszym dużym miastem w USA, które to zrobiło.

„To dla nas szansa na osiągnięcie postępu poza epidemią” – powiedziała na konferencji prasowej komisarz ds. zdrowia Cheryl Pettigole. Przyznał, że chociaż wariant Omigron podniósł średnią siedmiodniową do prawie 4000, średnia liczba nowych przypadków dziennie, obecnie 142, nie zbliżała się do początku roku.

Ale jeśli miasto nie potrzebuje teraz masek, „dla wielu naszych mieszkańców będzie już za późno, aby zdać sobie sprawę, że każda poprzednia epidemia jest hospitalizowana, a następnie następują fale zgonów” – powiedział. W zeszłym tygodniu miasto poinformowało, że liczba ofiar śmiertelnych z Govt-19 przekroczyła 5000.

Zamówienie wejdzie w życie w przyszłym tygodniu. Rzecznik miejskiego departamentu zdrowia powiedział, że zakończy się, gdy liczba przypadków i wskaźniki spadną poniżej pewnego progu.

Ta decyzja pojawia się, gdy w całym kraju rośnie liczba przypadków wywołania wysoce zaraźliwego podtypu Omicron, znanego jako BA.2. Chociaż wzrost krajowy jest stosunkowo niewielki – Około 3 procent W ciągu ostatnich dwóch tygodni – wzrost przypadków w Nowym Jorku i miastach północno-wschodnich, takich jak Waszyngton, DC, jest znacznie bardziej stromy. Niektóre uczelnie na północnym wschodzie, w tym Columbia, Georgetown i Johns Hopkins W ostatnich dniach przywrócono kolejność masek wewnętrznych.

Przemawiając na wirtualnej konferencji prasowej w poniedziałek po południu, burmistrz Nowego Jorku, Eric Adams, powiedział, że postąpi zgodnie z radą swojej komisji zdrowia przy podejmowaniu decyzji o przywróceniu zamówień na maski. Jego pozytywne wyniki testu w niedzielęRosnące przypadki wirusów w mieście i koniec Filadelfii.

READ  G7 ogłosi na szczycie NATO długoterminowy pakiet bezpieczeństwa dla Ukrainy

„Nie jestem wyjątkowy w byciu burmistrzem. To, co dzieje się ze mną osobiście, nie powinno decydować o tym, jak tworzę polisy ”- powiedział. powiedział Adams. „Co powinno się stać z Nowym Jorkiem”.

„Czuję się dobrze, nie ma gorączki, nie ma kataru, żadnych bólów” – powiedział burmistrz o swojej historii medycznej z cukrzycą, dodając: „Gdybym nie został zaszczepiony i nie zachęcony, miałbym inne konsekwencje”.

Zgodnie z programem Govt Response Program w Filadelfii, środki łagodzące są uruchamiane, gdy ładunki gazowe lub ciągniki gazowe przekraczają określone limity. Od początku marca szybki odwrót firmy Omicron opuścił miasto na Poziom 1, czyli „wszystko jest jasne”, co oznacza, że ​​większość obowiązkowych środków – w tym zamawianie masek do użytku w pomieszczeniach i wymogi certyfikacji szczepień w restauracjach – zostały wyeliminowane. Szkoły miejskie nie wymagają już masek, chociaż osoby podróżujące do szpitali lub w środkach komunikacji miejskiej nadal muszą je nosić.

Zamówienie masek wewnętrznych jest automatycznie przywracane, gdy miasto osiąga poziom 2, przy czym średnia liczba nowych dziennych przypadków i hospitalizacji jest nadal niska, ale „przypadki wzrosły o ponad 50 procent w ciągu ostatnich 10 dni”. Rzecznik departamentu zdrowia powiedział, że średnio 70 procent ludzi zostało dotkniętych w ciągu ostatnich 10 dni.

Burmistrz Jim Kenny powiedział w oświadczeniu po ogłoszeniu, że organizacja Filadelfii „pozwala nam być jasnym, jednoznacznym i przewidywalnym w naszej reakcji na lokalne warunki rządowe-19”. „Jestem przekonany, że ten ruch pomoże kontrolować wskaźnik przypadków” – dodał.

Decyzja miasta jest sprzeczna z zaleceniami Centrów Kontroli i Prewencji Chorób. Na podstawie przyjęć do szpitala i innych kryteriów CDC uważa, że ​​Filadelfia ma „niski” poziom społeczny i dlatego nie przepisuje niezbędnej maski.

Zapytany o różnicę, dr. Pettigole podkreślił, że „warunki lokalne są ważne” przy podejmowaniu tych decyzji i spowodował brak równowagi w oddziaływaniu wirusa. „Wszyscy widzieliśmy to tutaj, w Filadelfii, naszą historię, historię nierówności, zwłaszcza to, jak bardzo wpłynęło to na nasze czarno-brązowe społeczności w mieście” – powiedział. „Więc rozsądniej jest być bardziej ostrożnym w Filadelfii niż na przytulnych przedmieściach”.

READ  Kontrakty terminowe na akcje wzrosną w ostatnim tygodniu handlowym 2022 r

Jeffrey C. Masa Raport wniesiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *