Rentowności obligacji skarbowych rosną przed kluczowym raportem o inflacji

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych osiągnęła we wtorek rano 2,82%, najwyższy poziom od grudnia 2018 r.

zwrot ze standardu 10-letnie obligacje skarbowe Wzrósł o 3 punkty bazowe do 2,8205% o 4:15 ET. powrót na 30-letnie obligacje skarbowe Wzrósł o jeden punkt bazowy do 2,8353%. Zwroty zmieniają się odwrotnie z cenami, a jeden punkt bazowy to 0,01%.

10-letnia podwyżka stóp wyprzedza kluczowe dane o inflacji.

Marcowy CPI ma zostać opublikowany we wtorek o 8:30 czasu wschodniego. Oczekuje się, że dane wykażą roczny wzrost cen o 8,4% – Najwyższy poziom od grudnia 1981 r. – Według ekonomistów ankietowanych przez Dow Jones z Spodziewaj się wyższych kosztów żywności, czynszów i cen energii Bycie głównymi współtwórcami wzrostu.

Indeks cen producentów za marzec zostanie opublikowany w środę o 8:30 czasu wschodniego.

Te odczyty inflacji są kluczowe dla określenia, jak agresywnie Fed będzie zacieśniał politykę pieniężną.

Rosnące ceny i coraz większe zaostrzenie polityki Fed powodują, że inwestorzy obawiają się recesji na horyzoncie, o czym świadczy odwrócenie rentowności obligacji. Inwestorzy sprzedawali krótkoterminowe obligacje skarbowe na rzecz długoterminowego długu, sygnalizując swoje obawy o siłę gospodarki w najbliższym czasie, mimo że stopy procentowe powróciły we wtorek.

Wybrane akcje i trendy inwestycyjne od CNBC Pro:

Nigel Bolton, dyrektor ds. inwestycji w BlackRock Fundamental Equities, powiedział CNBC:Squawk Box EuropaWe wtorek zwiększona zmienność rynku odzwierciedlała obawy o popełnianie przez banki centralne „błędów politycznych, a to przekłada się na 12-18-miesięczną globalną recesję”.

Bolton powiedział jednak, że nie sądzi, aby recesja „z pewnością nie wchodziła w rachubę”.

Gubernator Fed Lyle Brainard ma przemawiać na szczycie w sprawie pracy Wall Street Journal o godzinie 12:10 czasu wschodniego we wtorek.

Oprócz danych o inflacji, indeks optymizmu gospodarczego IBD/TIPP za kwiecień ma zostać opublikowany we wtorek o godz. 10.00 czasu wschodniego.

READ  Zapasy gwałtownie spadają w związku z rosyjską inwazją i eskalacją sankcji

Na wtorek zaplanowana jest aukcja 10-letnich obligacji o wartości 34 miliardów dolarów.

Samantha Subin przyczyniła się do powstania tego raportu rynkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *