Amerykański wirus korony: przypadki Covit-19 rosną bardziej niż plany wakacyjne, testy trudne do znalezienia

Ponieważ miliony podróżują lub planują duże rodzinne spotkania, istnieje pilna potrzeba poddania się testom – a wielu z nich brakuje szczęścia, aby wykonać szybkie testy w szpitalach lub kupić zestawy testowe w domu.

Długie kolejki pojawiły się we wtorek w Nowym Jorku, Bostonie i Miami oraz w Ohio i Minnesocie.

Według Michaela Asterholma, dyrektora Centrum Badań i Polityki Epidemiologicznej na Uniwersytecie Minnesota, popyt wzrośnie.

„Mamy kilka prób. Ale myślę, że to, czego potrzebujemy w ciągu najbliższych dwóch do ośmiu tygodni, będzie znaczące. Zobaczymy ten duży wzrost w całym kraju” – przewidywał.

„Myślę, że zobaczymy wszystkie 50 stanów w zupie naraz. Zatem wymagania testowe będą bardzo wysokie” – powiedział Osterholm.

A podczas administracji Biden Planuje dostarczyć 500 milionów nowych testów W przyszłym miesiącu trwa test świąteczny.

„To, co się wydarzyło, to fakt, że wraz z ogromnym rozprzestrzenianiem się Omigranu zaobserwowaliśmy ogromny wzrost zapotrzebowania na testy i musimy kontynuować” – powiedział we wtorek amerykański lekarz generalny Vivek Murthy. „Zdecydowanie współczuję ludziom, którzy nie mogą łatwo znaleźć prób, których chcą”.

Były zastępca sekretarza stanu ds. zdrowia i opieki społecznej Adm. Dr. Brett Giroir powiedział CNN, że obawia się, iż obietnica administracji dotycząca testów nie zostanie spełniona.

„Jeśli nie mamy miliarda lub dwóch miliardów miesięcznie, myślę, że nadal powinniśmy selektywnie zapobiegać umieraniu ludzi z powodu tej choroby” – powiedział.

Mieszkańcy czekają w kolejce po darmowe zestawy testowe Covit-19 21 grudnia 2021 r. w Chelsea w stanie Massachusetts.

Łóżka szpitalne w niektórych częściach kraju są przerażające

Wzrost liczby przypadków doprowadził do niedoboru łóżek szpitalnych w kieszeniach kraju.

W Delaware szpital Christianagare działa powyżej 100% pojemności, często osiągając 110-115%, powiedział prezes Sharon Kurfurst.

„Pacjenci są leczeni na korytarzach, ponieważ jest to jedyne miejsce, w którym muszą być teraz na oddziale ratunkowym” – powiedział Kurfirst.

Dodał, że wielu, którzy opóźniali leczenie przez prawie dwa lata z powodu problemów zdrowotnych innych niż rząd 19, teraz potrzebuje pomocy medycznej.

Sezon NHL zostanie zawieszony w środę i wznowiony po Bożym Narodzeniu

„To naprawdę szkodzi naszemu systemowi opieki zdrowotnej i zasobom ze względu na liczbę pacjentów rządowych, których widzimy dzisiaj” – powiedział.

W Ohio sześć szpitali w rejonie Cleveland opublikowało w niedzielę jednostronicowe ogłoszenie w lokalnej gazecie. Błaga o pomoc.

„Potrzebujemy twojej pomocy” – czytamy w ogłoszeniu. „Nasze szpitale mają teraz więcej pacjentów z COVID-19 niż kiedykolwiek wcześniej, a zdecydowana większość jest nieszczepiona”.

Szczepienia są bardzo skutecznym narzędziem zapobiegania poważnym chorobom. We wtorek prawie 62% populacji USA zostało w pełni zaszczepionych, a ponad 30% otrzymało zastrzyk przypominający. Według danych Z amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Amerykański chirurg generał Murthy przypomniał ludziom, że ci, którzy zostali wcześniej zakażeni Govt-19 i nie zostali zaszczepieni, nie są w pełni chronieni przed Omigranem.

READ  Sri Lanka: 7 osób zginęło w wyniku wjechania samochodu wyścigowego w tłum

„Nie wystarczy przyjść na spotkanie rodzinne i powiedzieć:„ To jest tak dobre jak szczepionka ”- powiedział Murthy Wolf Blitzerowi z CNN. „Więc jeśli nie byłeś zaszczepiony, szczepienie jest pilniejsze niż kiedykolwiek. Jeśli byłeś zaszczepiony, proszę o zachętę”.

Lokalne władze nakładają środki bezpieczeństwa przeciwko rebeliantom

Niektóre władze lokalne ponownie wprowadzają nowe przepisy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

W Chicago burmistrz Lori Lightfood powiedział, że klienci większości firm zajmujących się żywnością lub napojami muszą okazać dowód szczepienia od 3 stycznia. Środek dotyczy wszystkich klientów powyżej 5 roku życia w restauracjach, barach, salach gimnastycznych, teatrach i innych obiektach rozrywkowych i sportowych, które serwują jedzenie i napoje.

Szpitale w Cleveland walczą z niedawnym powstaniem Govt-19

„Ci, którzy nie są zaszczepieni, wpływają na zdrowie, samopoczucie i środki do życia nas wszystkich” – powiedział Lightfood. „Aby kontrolować rozprzestrzenianie się, musimy zmniejszyć ryzyko”.

Gejsza Lance, burmistrz Atlanty, podjęła decyzję o przywróceniu miejskiego zamówienia masek do użytku w pomieszczeniach, podczas gdy Departament Zdrowia Publicznego stanu Massachusetts zaleca wszystkim mieszkańcom noszenie maski w pomieszczeniach, niezależnie od statusu szczepień, poinformowali we wtorek urzędnicy.

Również w Nowym Jorku, według danych udostępnionych CNN przez starszego funkcjonariusza NYPD, policja odnotowuje wzrost liczby funkcjonariuszy dzwoniących do chorych, w tym funkcjonariuszy w pełni zaszczepionych.

Czy okres izolacji Covit-19 zostanie skrócony?

W związku z niedawnym wzrostem, władze rozważają skrócenie 10-dniowego okresu izolacji dla osób z pozytywnym wynikiem testu, zwłaszcza pracowników służby zdrowia, powiedział we wtorek dr Anthony Fassi.

„Na przykład, jeśli znajdziesz pracownika służby zdrowia, który nie ma infekcji i żadnych objawów, nie chcesz, aby ta osoba była zbyt długo bez pracy.

Okres izolacji dotyczy również stewardów, a urzędnicy Delta Airlines wzywają CDC do skrócenia tego czasu do pięciu dni w miarę zbliżania się świąt Bożego Narodzenia – zaszczepionych jest ponad 90% pracowników.

READ  Konsultanci CDC polecają szczepionkę Govt-19 dzieciom poniżej 5 roku życia: ogłoszenia na żywo i wiadomości

Murthy powiedział, że władze badają, czy skrócenie okresu izolacji jest bezpieczne.

Melissa Alonso, Amanda Sealy, Oren Liebermann, Artemis Moshtaghian, Jennifer Henderson, Pervaiz Shallwani, Mark Morales, Pete Muntean i Naomi Thomas przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *