Biden wygrywa prawybory Demokratów w Karolinie Południowej, projekty CNN

21:08 czasu wschodniego, 3 lutego 2024 r

Po zwycięstwie w prawyborach Karolina Południowa oddaje je Bidenowi

Od Erica Bradnera z CNNW sobotę zwolennicy prezydenta Joe Bidena świętują zwycięstwo prezydenta Joe Bidena w prawyborach prezydenckich Demokratów w Karolinie Południowej podczas imprezy zegarkowej w North Charleston w Karolinie Południowej.

Leah Millis/Reuters

Karolina Południowa, stan wtajemniczenia Joe Bidena chcieć Nominacja Demokratów cztery lata temuPrezydent odda swoje Pierwsze oficjalne zwycięstwo w prawyborach kampanii 2024 w sobotę, projektuje CNN.

W tym roku po raz pierwszy Karolina Południowa pojawiła się na czele kalendarza nominacji Demokratów – zmiana, która w dużej mierze została wprowadzona. Z powodu nalegań Bidena.

Biden zapewni Karolinie Południowej pierwsze prawybory w wyścigu Demokratów w 2024 roku Odwiedziłem stan Palmetto W zeszłym miesiącu dwukrotnie wiceprezydent Kamala Harris prowadziła w piątek na Uniwersytecie Stanowym Karoliny Południowej w Orangeburgu akcję zachęcającą do głosowania.

„Macie moje wsparcie i mam nadzieję, że ja też was wspieram” – powiedział Biden podczas niedzielnego lunchu w Brookland Baptist Church w Kolumbii w zeszły weekend.

Trochę kontekstu: Choć Biden nie ma zbyt dużej konkurencji w walce o nominację Demokratów, sobotnie prawybory są ważne dla prezydenta, ponieważ oznaczają powrót do tego, co doprowadziło go do nominacji Demokratów w 2020 roku.

Biden wszedł do prawyborów w Karolinie Południowej w tym samym roku po zajęciu piątego miejsca w prawyborach w Iowa, czwartego w prawyborach w New Hampshire i drugiego w klubach w Nevadzie. Jednak duża czarna populacja stanu Palmetto — i Spóźniona akceptacja – od wpływowego republikanina Demokratów Jima Clyburna – pomogły zapewnić Bidenowi miażdżące zwycięstwo, które po raz pierwszy pokazało siłę kluczowego elektoratu Demokratów, z którym żaden inny główny pretendent nie mógł konkurować.

Cztery lata później naciski kampanii Bidena i jej sojuszników w Karolinie Południowej stanowią część szerszych wysiłków mających na celu uzyskanie poparcia wśród czarnych wyborców, kluczowego dla szans prezydenta na reelekcję, zwłaszcza w Gruzji i „stanach niebieskiego pola bitwy”. Wall” w stanach Michigan, Pensylwania i Wisconsin.

READ  Imigranci: Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams ogłasza stan wyjątkowy dla osób ubiegających się o azyl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *