Eileen Cannon: Sąd nie będzie już przyjmować „sfałszowanych” skarg na sędziego w sprawie Trumpa na Florydzie

Senat USA/AP

Na tym zdjęciu z filmu udostępnionego przez Senat USA Eileen M. Canon rozmawia przez pilota.CNN

Federalny sąd apelacyjny nie będzie już rozpatrywał skarg na sędzię Eileen Cannon, która przewodniczy federalnej sprawie karnej przeciwko Donaldowi Trumpowi na Florydzie, która wydaje się być częścią „planowanej kampanii”.

The Komentarz z 22 maja Od 16 maja 2024 r. urzędnik otrzymał ponad 1000 skarg od 11. Okręgowej Rady Sądownictwa, która nadzoruje sądy niższej instancji na Florydzie, „podnosząc zarzuty podobne do tych podniesionych w poprzednich skargach”. Rada nakazała urzędnikowi sądowemu zaprzestanie przyjmowania takich skarg.

Nie jest jasne, co dokładnie zapoczątkowało falę skarg po 16 maja. W zeszłym miesiącu, Canon Odroczone na czas nieokreślony Rozpoczyna się proces Trumpa w sprawie impeachmentu w związku z rzekomym niewłaściwym obchodzeniem się z tajnymi dokumentami.

Z opinii sądu zawartej w sprawie wynika, że ​​wiele zarzutów pod adresem Cannona kwalifikuje się jako „prawidłowość jego orzeczeń lub zwłokę w wydawaniu wyroków”. Skargi te zawierały zarzuty „niepoparte żadnymi dowodami”, sugerujące, że Cannon miał „niewłaściwy motyw, opóźniając sprawę”.

W innych skargach zwrócono się do sędziego naczelnego 11. Sądu Okręgowego, Williama Pryora, o usunięcie Cannona ze sprawy dotyczącej dokumentów niejawnych – na co sąd stwierdził, że ani on, ani Izba nie mogą się zgodzić.

Zgodnie z postanowieniem Pryor rozpatrzył i oddalił część skarg ze względu na niewystarczające dowody na jakiekolwiek nieprawidłowości ze strony Canon.

READ  Trwa największa eksplozja w kosmosie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *