Nigel Farage kandyduje jako kandydat reformy Wielkiej Brytanii w Clacton

Wyjaśnienie wideo, Nigel Farage został ogłoszony liderem reform w Wielkiej Brytanii i kandydatem Clactona do parlamentu

Nigel Farage ogłosił swoją kandydaturę w wyborach powszechnych Partii Reform w Wielkiej Brytanii i obejmie stanowisko lidera partii.

Będzie kandydatem na stanowisko reformatora w Clacton, wcześniej zapowiadając, że nie będzie kandydował w wyborach powszechnych zaplanowanych na lipiec.

Były przywódca UKIP i Partii Brexit powiedział, że zmienił zdanie po spędzeniu czasu na szlaku kampanii, dodając, że nie chce zawieść swoich zwolenników.

Siedziba Essex, które jako pierwsze zostało wybrane na posła UKIP w 2014 r., posiada większość konserwatystów wynoszącą 24 702 mandaty.

Farage oświadczył, że chce poprowadzić „rewolucję polityczną” i dodał: „Tak, rewolucję. Odwracamy się plecami do politycznego status quo. To nie działa. W tym kraju już nic nie działa”.

Oczekiwał, że konserwatyści znajdą się w opozycji po wyborach powszechnych.

„Są podzieleni w kwestii polityki i, szczerze mówiąc, w tej chwili nie opowiadają się za niczym” – powiedział.

„Dlatego naszym celem w tych wyborach jest zdobycie wielu milionów głosów. I mówię o znacznie większej liczbie głosów niż UKIP zdobyła w 2015 roku” – dodał.

Dwa sondaże, będące kolejnym ciosem dla premiera Rishiego Sunaka, wykazały, że konserwatyści byli na dobrej drodze do miażdżącej porażki.

Ankieta przeprowadzona przez YouGov dla Sky News Sondaże, w których wzięło udział ok. 60 tys. osób, przeprowadzone w okresie od 24 maja do 1 czerwca, wykazały, że Partia Pracy przygotowuje się do największego w historii zwycięstwa wyborczego, zdobywając 422 mandaty, podczas gdy liczba mandatów Partii Konserwatywnej spadła do Tylko 140 miejsc.

chwila, Więcej we wspólnej ankiecie Z sondażu przeprowadzonego na 15 000 osób między 9 kwietnia a 29 maja wynika, że ​​Partia Pracy zdobędzie 382 mandaty w porównaniu do 180 mandatów dla konserwatystów.

Obydwa są sondażami MRP, które pokazują wyniki w poszczególnych okręgach wyborczych i zostały przeprowadzone zanim Farage ogłosił swoją kandydaturę.

Farage jasno dał do zrozumienia, że ​​zamierza umieścić imigrację w centrum swojej kampanii wyborczej.

W programie Today w BBC Radio 4 powiedział: „Jako kraj po prostu nie możemy kontynuować takiej eksplozji populacji”.

Powiedział, że Wielka Brytania powinna przyjąć znacznie mniej niewykwalifikowanych migrantów, stwierdzając: „Nie potrzebujemy ich – dosłownie nie potrzebujemy żadnych”.

Wydawało się także, że porzuci politykę reform polegającą na przenoszeniu osób ubiegających się o azyl na brytyjskie terytoria zamorskie. Stwierdził, że pomysł jest „niezbyt praktyczny” i dodał: „Wczoraj przejąłem tę pracę. Dali mi ponad 12 godzin i uporządkuję pewne rzeczy”.

Farage siedmiokrotnie bezskutecznie ubiegał się o mandat posła, ostatnio w South Thanet w hrabstwie Kent w wyborach powszechnych w 2015 r., kiedy zajął drugie miejsce za kandydatem konserwatystów.

Reform UK wybrało już kandydata na stanowisko Clactona, ale Farage powiedział, że od „kilku miesięcy” wiedział, że „prawdopodobnie” zostanie zastąpiony.

Okręg wyborczy był wcześniej własnością UKIP po tym, jak były poseł konserwatystów Douglas Carswell przeszedł do partii i spowodował wybory uzupełniające, które wygrała.

Ponad 70% wyborców w okręgu wyborczym poparło brexit w referendum w 2016 r., co stanowi piąty najwyższy wynik w Wielkiej Brytanii.

W 2017 r. konserwatysta Giles Watling usunął UKIP większością ponad 15 000 głosów.

Do 2019 r., gdy nie było kandydata UKIP ani Partii Brexitu, większość Watlinga wzrosła do 24 702. W lipcu ponownie będzie on bronił mandatu z ramienia konserwatystów.

Watling powiedział BBC: „Byłbym szczęśliwy, gdybym mógł oprowadzić Nigela z Clactonem, aby mógł poznać prawdę, ale nie jestem przygotowany na to, aby wyborcy Clacton byli składani w ofierze na ołtarzu jego ego”.

Wielu konserwatystów obawia się, że znacząca rola Farage’a w kampanii zaszkodzi konserwatystom.

W poprzednim wcieleniu reformy z 2019 r. Partia Brexitu wycofała się z ponad 300 mandatów zdobytych wcześniej przez konserwatystów w obawie, że podzieli głosy zwolenników Brexitu.

Farage powiedział jednak, że podczas następnych wyborów powszechnych nie będzie żadnych porozumień z Partią Konserwatywną, a partia walczy o 630 mandatów w Anglii, Szkocji i Walii.

W ostatnim parlamencie Reform miał jednego posła, Lee Andersona, który w marcu odszedł z Partii Konserwatywnej. Lider partii Richard Tice stanął w poniedziałek po stronie Farage’a.

Rzecznik Partii Konserwatywnej powiedział, że Farage „ryzykuje wręczenie Keirowi Starmerowi czeku in blanco”.

Dodał: „Farage wie, że Reforma nie zdobędzie żadnych mandatów, ale wydaje się, że nie przejmuje się tym, że głosowanie na Reformę pomaga tylko Partii Pracy”.

Wiceprzewodnicząca Liberalnych Demokratów Daisy Cooper powiedziała: „Ciągłe łagodzenie reform przez Rishiego Sunaka przeraziło byłych wyborców konserwatystów w centrum.

„Sunak musi wykazać się odrobiną kręgosłupa i wykluczyć Farage’a dołączenie do Partii Konserwatywnej w przyszłości, w tym jeśli zostanie wybrany na posła”.

Inni kandydaci, którzy do tej pory ogłosili, że staną w Clacton, to:

Giles Watling, Partia Konserwatywna

Jovan Owusu Naipaul z Partii Pracy

Matthew Pencilom, Liberalni Demokraci

Natasha Ozpin, Partia Zielonych

Pełna lista zostanie opublikowana na stronie internetowej BBC News po zamknięciu nominacji w piątek

READ  Stany Zjednoczone i Ukraina czekają, czy Rosja dotrzyma słowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *