Blinken bagatelizuje doniesienia, że ​​Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie nie ufają administracji Bidena

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

minister spraw zagranicznych Anthony Blinken W środę odrzucił sugestię, że administracja Bidena została zignorowana przez wiodące kraje naftowe na Bliskim Wschodzie, ponieważ Stany Zjednoczone starają się przeciwdziałać gwałtownie rosnącym cenom ropy Wojna Rosji na Ukrainie.

„Wszyscy regularnie rozmawiamy” – powiedział minister. „Spędziłem trochę czasu przez telefon z moim emirackim odpowiednikiem” – kontynuował. „Spotkałem się regularnie z moim saudyjskim odpowiednikiem, w tym w Monachium, zaledwie kilka tygodni temu. Prezydent Biden rozmawiał z królem Salmanem Arabii Saudyjskiej w zeszłym miesiącu w dyskusji, która nakreśliła bardzo szeroki program”.

Rosja atakuje Ukrainę: aktualizacje na żywo

Sekretarz stanu Anthony Blinken organizuje wspólną konferencję prasową z brytyjską minister spraw zagranicznych Elizabeth Truss w pokoju Benjamina Franklina Departamentu Stanu w środę 9 marca 2022 r. w Waszyngtonie.
(Jim Watson, basen przez AP)

Pytanie zostało postawione po raporcie opublikowanym w Wall Street Journal w środowy poranek, który twierdził, że przywódcy Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich odrzucili rozmowy z Bidenem w ostatnich tygodniach. Raport mówi również, że saudyjski książę koronny Mohammed bin Salman i emiracki szejk Mohammed bin Zayed Al Nahyan rozmawiali z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, chociaż odmówili rozmowy z Bidenem.

„Istniały pewne oczekiwania dotyczące rozmowy telefonicznej, ale tak się nie stało” – powiedział podobno urzędnik USA o planowanej dyskusji między saudyjskim księciem Mohammedem i Bidenem. „To była część odkręcania kranu [of Saudi oil]. „

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO chcieli zebrać poparcie dla Ukrainy, podczas gdy Rosja kontynuuje swoją śmiertelną inwazję w drugim tygodniu.

Biden ogłosił we wtorek zakaz importu rosyjskiej ropy, gazu i węgla w kolejnej próbie przeciwstawienia się „okrutnej wojnie wybranej przez rosyjskiego prezydenta Władimira Putina”.

Wielka Brytania zapowiedziała, że ​​do końca 2022 r. wycofa swoją zależność od rosyjskiej ropy, a Unia Europejska zapowiedziała, że ​​dokona również cięć w imporcie rosyjskiej ropy – co utrudniło Europie pozyskiwanie 40% ropy . Jej zapotrzebowanie na ropę pochodzi z Moskwy, podczas gdy Stany Zjednoczone otrzymują około 3%.

READ  Użytkownicy Twittera ujawniają prorosyjskie nastroje w Chinach, a Pekin nie jest zadowolony

Na wspólnej konferencji prasowej w środę z Blinkenem brytyjska minister spraw zagranicznych Elizabeth Truss wezwała inne kraje do „przyłączenia się do naszych wysiłków na rzecz sankcji”.

Prezydent Rosji Władimir Putin na Kremlu, Moskwa, 14 lutego 2022 r.

Prezydent Rosji Władimir Putin na Kremlu, Moskwa, 14 lutego 2022 r.
(Alexei Nikolsky / Sputnik / AFP przez Getty Images)

„Sto czterdzieści jeden krajów głosowało przeciwko rosyjskiej agresji” – powiedziała. „Skończymy strategiczną zależność naszej energii i innych ważnych zasobów od autorytarnych reżimów. Zintensyfikujemy naszą pracę na rzecz budowania sojuszy gospodarczych i bezpieczeństwa na całym świecie, w tym z Indiami i państwami Zatoki Perskiej, aby dalej izolować Rosję”.

Ceny gazu osiągnęły w tym tygodniu rekordowy poziom i oczekuje się, że będą nadal rosły na całym świecie dzięki wznowionym wysiłkom zmierzającym do ukierunkowania na rosyjską gospodarkę poprzez produkcję ropy naftowej.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Ale Blinken zasugerował w środę, że chociaż niechęć Za sprawą kierowanej przez Arabię ​​Saudyjską Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC+) w celu zwiększenia wydobycia ropy naftowej w ubiegłym roku przy rekordowym poziomie od siedmiu lat, Zjednoczone Emiraty Arabskie, członek Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC), mogą ponownie rozważyć.

„Myślę, że jakiś czas temu było ogłoszenie – nie jestem pewien, czy zostało to jeszcze ogłoszone – o wsparciu ZEA dla zwiększonej produkcji, jeśli chodzi o OPEC+”, powiedział Blinken. „Co moim zdaniem jest ważne dla ustabilizowania globalnych rynków energii, aby zapewnić, że nadal istnieje wystarczająca podaż energii na całym świecie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *