Błyskawiczny zwrot akcji w tym roku przemawia za dobrą drugą połową

Podczas krótszej poniedziałkowej sesji giełdy zrobiły niewiele szumu.

Inwestorzy powrócą na pełny dzień handlowy w środę, z uwagą obserwując rozwój drugiej połowy 2023 roku.

Ludziom wybaczono by oczekiwanie niedźwiedziego odbicia w nadchodzących miesiącach. Ale po siekaniu i siekaniu ogromnych zwrotów z pierwszego i drugiego kwartału, nasz biznes pokazuje taśmę, która wyraźnie pokazuje historię z bykami.

Patrząc wstecz na ostatnie 95 lat historii S&P 500 (^GSPC), na 61 lat, zwroty w pierwszej połowie były pozytywne.

W ciągu 28 lat – czyli mniej więcej połowy czasu – indeks odnotował dwucyfrowe zyski, w tym w tym roku, w którym indeks wzrósł o 16% na początku roku. W tych latach druga połowa zwróciła średnio 6% przy współczynniku wygranych 75% i średniej określony procent od 0,87. Średnia stopa zwrotu po tych latach była jeszcze wyższa i wyniosła 9,7%.

S&P 500 powraca po 10% wzroście w pierwszej połowie roku

Samo spojrzenie na zwroty z pierwszych sześciu miesięcy po roku negatywnych wyników – w tym w tym roku – poprawia szanse.

W ciągu tych 10 lat średni zwrot w drugiej połowie wyniósł 9,8%, średni zwrot 11,5%, wskaźnik wygranych 80%, a średni wskaźnik Sharpe’a 1,82. Oczywiście sugeruje to, że średnie zniesienie wciąż żyje i ma się dobrze, ale w ujęciu rocznym, a nie półrocznym.

Dokładne wyniki dla S&P 500 pokazane tutaj różnią się nieco od tych, które znaleźliśmy dla Nasdaq Composite (^IXIC), co wydaje się zniechęcać wynikami, które są po prostu „zbyt dobre”.

W przypadku S&P 500 nie znaleźliśmy znaczących przewag, które można by znaleźć, filtrując całkowitą liczbę dodatnich dni lub całkowitą liczbę dni powyżej 10-dniowej średniej ruchomej.

NOWY JORK, NY - 01 CZERWCA: Knife River Corporation (NYSE: KNF) CFO Nathan Ring (po lewej) dzwoni dzwonkiem na podłodze giełdy nowojorskiej (NYSE), gdy firma wchodzi na giełdę 01 czerwca 2023 r. w Nowym Jorku Miasto.  Pomimo uchwalenia ustawy o maksymalnym zadłużeniu w Izbie Reprezentantów USA, Dow Jones spadł w porannym handlu.  (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images)

Dyrektor finansowy Knife River Corporation (NYSE:KNF), Nathan Ring (po lewej), dzwoni dzwonkiem na giełdzie nowojorskiej (NYSE), gdy firma wchodzi na giełdę 1 czerwca 2023 r. w Nowym Jorku. (Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images)

Jednak najważniejsze dla inwestorów jest to, że siła, którą widzieliśmy do tej pory w tym roku, ma tendencję do generowania większej siły. Przynajmniej jeśli chodzi o S&P 500.

READ  Graham w sprawie nowojorskiego projektu ustawy o otwarciu Chick-fil-A w niedziele: „Przed nami piekielna bójka”

Sezonowe wiatry w plecy mogą odpowiadać nawet za jedną trzecią zwrotów z instrumentu, co oznacza, że ​​ostateczny kierunek głównych indeksów pozostaje w dużym stopniu zależny od fundamentów. du dzień.

W związku z tym będziemy nadal obsesyjnie śledzić preferowane przez Fed raporty ekonomiczne i wyniki finansowe za drugi kwartał tego miesiąca.

Ale ci, którzy ignorują historię, na rynkach lub w inny sposób, robią to na własne ryzyko.

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze wiadomości giełdowe i dogłębną analizę, w tym wydarzenia, które zmieniają akcje

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *