Konkurent Meta na Instagramie używa Twittera z aplikacją Threads

Podczas gdy Twitter ogłosił niesławne nowe zasady, które ustalają dzienne limity liczby tweetów, które użytkownicy mogą przeczytać w ciągu jednego dnia, Instagram drażnił się z alternatywną aplikacją Threads, która zostanie zaprezentowana w czwartek.

Rozliczająca się jako „aplikacja do konwersacji tekstowych Instagrama”, nowa platforma należąca do Meta pojawiła się w Apple App Store. Prosta strona internetowa z odliczaniem, jak sama nazwa wskazuje.

Wygląda na to, że wątki mają wiele podobieństw funkcjonalnych z Twitterem. zgodnie z tym Profil sklepu z aplikacjami, która obiecuje użytkownikom możliwość „dzielenia się swoją wizją” za pomocą postów tekstowych lub graficznych zwanych „wątkami”. Wiele funkcji aplikacji wydaje się być ściśle zintegrowanych z Instagramem, Według zrzutów ekranu podgląduDaje użytkownikom możliwość zalogowania się za pomocą swojego uchwytu na Instagramie, zachowania nazwy użytkownika i śledzenia tych samych kont.

„Śledź to, co kochasz i łącz się bezpośrednio ze swoimi ulubionymi twórcami i innymi, którzy kochają te same rzeczy” – czytamy na liście Threads App Store. Obiecał także użytkownikom możliwość „budowania lojalnych fanów” i „dzielenia się swoimi pomysłami, opiniami i kreatywnością ze światem”.

We wtorkowym e-mailu Meta odmówiła podania dalszych informacji o aplikacji. Ale na początku tego roku Meta powiedział, że bada stworzenie unikalnej tekstowej sieci mediów społecznościowych, w której „twórcy i osoby publiczne mogą udostępniać aktualne informacje o swoich zainteresowaniach”.

Meta przewiduje nową sieć społecznościową, gdy zdecentralizowany model nabiera rozpędu

Wydanie Threads następuje po ogłoszeniu w weekend, że Elon Musk, który kupił Twittera w październiku, ograniczył funkcjonalność aplikacji dla wielu użytkowników. W zeszłym tygodniu ogłosił, że strona tymczasowo ograniczy liczbę tweetów Użytkownicy mogą czytać przez jeden dzień, a witryna wprowadziła „tymczasowe środki nadzwyczajne”, które uniemożliwiają niezalogowanym użytkownikom przeglądanie tweetów w przeglądarce internetowej witryny. Powiedział, że należy uniemożliwić programom komputerowym stron trzecich łączenie się z witryną w celu uzyskania danych. powiedzieć: „Łączymy tak dużo danych, że pogarsza to jakość usług zwykłych użytkowników!”

READ  Bliscy przyjaciele Reese Witherspoon i Jima Totha uważają, że niespodziewany rozwód pary jest spowodowany dramatyczną zmianą stylu życia.

w poniedziałek, ogłosił Twitter Kolejna zmiana: dostęp do platformy TweetDeck — która oferuje użytkownikom zaawansowany interfejs do przeglądania wielu tweetów jednocześnie — zostanie wkrótce ograniczony do płacących użytkowników.

Elonizacja Marka Zuckerberga: jak dyrektor generalny Meta dobrze to rozgrywa

Meta również zmagała się z własnymi problemami w ostatnich miesiącach. Planowana na czwartek premiera Threads ma miejsce w momencie, gdy firma podejmuje poważną redukcję, w tym eliminację 21 000 ról i zespołów zajmujących się moderacją treści, polityką i kwestiami regulacyjnymi. Podobnie jak inne firmy technologiczne, Meta stoi w obliczu kryzysu w całej branży – i zwiększonej konkurencji ze strony TikTok.

Poniedziałkowa noc, Musk odpowiedział Do tweeta o wydaniu wątków Meta: „Dzięki, działają bardzo sprytnie”. On też odpowiedział do zrobienia posty Zgodnie ze swoim profilem w App Store, podkreślił długą listę danych osobowych, które użytkownicy muszą zapewnić dostęp do Instagrama, aby korzystać z aplikacji.

Wojna biznesowa Meta i Twittera o użytkowników została powtórzona przez coraz bardziej publiczną rywalizację osobistą między nimi u steru. W zeszłym miesiącu dyrektor generalny Metty, Mark Zuckerberg, przyjął wyzwanie Muska, by wziąć udział w meczu w klatce na arenie w Las Vegas po doniesieniach prasowych o rywalu Metty na Twitterze. Nie jest jasne, czy zgłoszona walka – ponieważ Zuckerberg stara się być bardziej istotnym dla elity technologicznej – faktycznie się wydarzy.

Decyzja Meta o uruchomieniu Threads jest sprzeczna z innymi firmami, które próbują odciągnąć użytkowników od Twittera za pośrednictwem alternatywnych sieci społecznościowych.

Założony siedem lat temu zdecentralizowany model Mastodona o otwartym kodzie źródłowym odnotował ogromny napływ nowych użytkowników wkrótce po przejęciu Twittera przez Muska. Bluesky, również działający w zdecentralizowanym systemie, został uruchomiony przez założyciela Twittera Jacka Dorseya i jest w fazie beta. W przeciwieństwie do Twittera strona twierdzi, że chce dać użytkownikom większą kontrolę nad swoim kanałem, umożliwiając im wybór różnych algorytmów rekomendacji w celu poprawy ich doświadczenia.

READ  Rynki światowe są mieszane po tym, jak amerykańska Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o ćwierć punktu

Meta nie jest obca we wprowadzaniu własnych wersji innowacji zapoczątkowanych przez konkurencyjne aplikacje – często z powodzeniem. W 2016 roku Instagram skopiował funkcję znikających zdjęć ze Snapchata i wprowadził Stories, Oferta stała się integralną częścią doświadczenia użytkownika. Cztery lata później Instagram wypuścił Reels, umożliwiając użytkownikom tworzenie i udostępnianie krótkich pionowych filmów podobnych do TikToka.

Naomi Nix przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *