Chiny obiecują, że Alibaba i JD.com będą wspierać rynki

Akcje notowane w Chinach i Hongkongu wzrosły w środę, po tym, jak chiński rząd obiecał wesprzeć dotknięte rynki.

Hong Cheng HSI,
+ 9,08%
Jako państwowa agencja informacyjna Xinhua, handel popołudniowy wzrósł o 9% Powiedział, że rząd podejmie szereg działań na rzecz rynku.

Shanghai Joint SHCOMP,
+ 3,48%
3,5% wyższa.

Chiński Komitet Stabilności Finansowej i Rozwoju wezwał politykę monetarną do wspierania gospodarki, a urzędnicy powinni rozważnie wprowadzać politykę, która ma krótki wpływ.

Chiński rząd poparł również zagraniczne notowania u urzędników amerykańskich, ponieważ Komisja Papierów Wartościowych i Giełd w zeszłym tygodniu zidentyfikowała chińskie firmy notowane w kwestii dostępu do audytora.

JD.com 9618,
+ 35,64%

J.D.
+ 7,08%
34% w górę, Alibaba 9988,
+ 27,30%

Baba,
-1,29%
24% skumulowane i NetEase 9999,
+ 23,40%

NTES,
+ 3,79%
Handel w Hongkongu wzrósł o 23%.

Panel stwierdził również, że poprawi to komunikację regulacyjną i koordynację z regulatorami Hongkongu, jednocześnie utrzymując stabilność rynków finansowych Hongkongu.

Nawet przy środowym wzroście indeks Hongkongu spadł w tym roku o 14%, w porównaniu do 11% spadku indeksu S&P 500 SPX.
+ 2,14%.

Komentarze te nie wskazują na kolejny czynnik obciążający chińskie akcje, który mógłby doprowadzić do sankcji ze strony Stanów Zjednoczonych w przypadku dostaw broni do Rosji.

READ  Ponad 850 000 przerw w dostawie prądu zgłoszonych podczas burz zimowych w całym kraju, z nadchodzącymi opadami śniegu, lodu i zamieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *