Boeing 737 TransAir rozbił się i zapalił, raniąc 11 osób

Minister transportu Senegalu ogłosił w czwartek, że Boeing 737 przewożący 85 osób zapalił się i wypadł z pasa startowego głównego lotniska w kraju.

Spośród dziesięciu rannych, w tym pilota, ewakuowano pasażerów z płonącego samolotu. Niektórzy opowiadali sceny „totalnej paniki” podczas poszukiwania bezpieczeństwa.

Samolot Air Senegal, obsługiwany przez Transair, leciał do Bamako w Mali w środę późnym popołudniem i przewoził 79 pasażerów, dwóch pilotów i czterech członków personelu pokładowego, gdy do wypadku doszło na międzynarodowym lotnisku Blaise Diani, oddalonym o około 50 kilometrów (31 mil). z Dakaru. .

Nie jest jasne, dlaczego Boeing 737-300 zapalił się i wypadł z pasa startowego. Jak poinformował minister, ranni zostali opatrzeni w szpitalu, pozostali zostali przewiezieni do hotelu na odpoczynek.

Zdjęcie: Uznanie dla twórcy

Informacje zwrotne od pasażerów

Malijski muzyk Cheikh Sirimane Sissoko, który nagrał na swoim telefonie wstrząsające przeżycia pasażerów, opisał, jak zeskakiwali ze spadochronów awaryjnych, stając w płomieniach ogarniających jedną stronę samolotu, a wokół słychać było krzyki.

„Życie przeleciało mi przed oczami” – wspomina 39-letnia Sissoko z hotelu, w którym wracali do zdrowia pasażerowie. „Myślałem o mojej matce, mojej żonie i moich dzieciach”.

Dodał: „Tylko jedna zasuwa została otwarta z jednej strony, co wywołało stan całkowitej paniki podczas ewakuacji”.

Ibrahim Diallo, 20-letni obywatel Mali, który był na pokładzie, ujawnił, że samolot już wcześniej próbował wystartować tej nocy, ale napotkał trudności.

„Pilot zapewnił nas, że wszystko jest pod kontrolą i spróbujemy ponownie wystartować” – powiedział Diallo. „Ale podczas drugiej próby z jednego ze skrzydeł wydobywał się dym”.

Linie Air Senegal wydały oświadczenie na platformie społecznościowej X, w którym poinformowały o zmianie rozkładu lotów między Dakarem a Bamako.

To już trzeci wypadek samolotu Boeing w tym tygodniu. Tego samego dnia tureckie Ministerstwo Transportu poinformowało również, że 190 osób zostało bezpiecznie ewakuowanych z samolotu w Turcji po eksplozji opony podczas lądowania na południowym lotnisku.

READ  Biden spotka się z saudyjskim księciem koronnym bez obecności króla, ponieważ nie zobowiązał się do podniesienia morderstwa Khashoggiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *