Bomby „Argyle” na otwarciu kasowym – The Hollywood Reporter

Odrzucona przez wielu krytyków i konsumentów, kosztowna komedia szpiegowska Matthew Vaughna Argyll Zbombardował sprzedaż biletów w Ameryce Północnej, co było jak dotąd największą porażką dla teatralnych ambicji Apple.

Według źródeł, film miał premierę za 18 milionów dolarów w 3605 kinach przy cenie od 200 do 250 milionów dolarów. Wyniki za granicą nie były dobre Argyll Został otwarty za 17,3 miliona dolarów z 78 rynków, a światowy debiut wyniósł 35,3 miliona dolarów. Dobra wiadomość: dzięki małej rywalizacji weekend został wygrany. Ponadto, zmagając się z dramatycznym spadkiem produkcji wynikającym z opóźnień w produkcji spowodowanych strajkami, wystawcy z niecierpliwością czekali na film z wydarzenia z gwiazdami z najwyższej półki.

Pomaga w powszechnej dystrybucji i marketingu Argyll w imieniu Apple Original Films w zamian za opłatę dystrybucyjną. Ponieważ Apple jest jedną z najbogatszych firm technologicznych na świecie i liderem w zakresie przesyłania strumieniowego treści, jego wysiłki teatralne są oceniane inaczej. Gdyby tradycyjne hollywoodzkie studia wypuściły film za 200 milionów dolarów z takimi wynikami, upadłyby.

ArgyllObsługiwane przez skrypt Wspaniała damaJasona Fuchsa, opowiada historię bestsellerowego powieściopisarza szpiegowskiego i samotnika kochającego koty, którego spokojne życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy wątki jego książek zaczynają ożywać.

W zakrzywiającym rzeczywistość thrillerze szpiegowskim Wana nie brakuje gwiazdorskiej mocy. W obsadzie znajdują się Bryce Dallas Howard, Henry Cavill, Sam Rockwell, Bryan Cranston, John Cena, Ariana DeBose, Dua Lipa, Catherine O'Hara, Sofia Boutella i Samuel L. Jackson. Prawdziwy zwierzak supermodelki Claudii Vonn (z domu Schiffer), Chip, grał kota Alfiego.

Argyll To trzecia tradycyjna premiera kinowa Apple w ostatnich miesiącach, po nominacji Martina Scorsese do Oscara. Zabójcy Kwiatowego Księżyca i Ridleya Scotta Napoleon. Produkcja obu filmów kosztowała podobnie 200 milionów dolarów lub więcej. Wiele osób w Hollywood uważa, że ​​rzucenie kapelusza przez firmę Apple Original Films to dobra rzecz, ponieważ oznacza to więcej filmów na dużym ekranie, zanim trafią one do streamingu w Apple TV+.

READ  Potężny północny wschód powoduje śnieg, przez co jest to najbardziej śnieżny dzień w Nowym Jorku od 2 lat

Choć to nagroda kochana, Zabójcy Kwiatowego Księżyca – Zdobył 10 Oscarów, co stanowi trzeci wynik wśród wszystkich filmów Oppenheimera (13) i biedak (11) — Epopeja Scorsese zarobiła w światowych kasach zaledwie 157,6 miliona dolarów. Napoleon Nieco lepiej wyszło, jak dotąd, z kwotą 219,4 mln dolarów (ten ostatni film zdobył trzy Oscary).

Kolejną nowością o zasięgu ogólnopolskim, która w najbliższy weekend zagości w krajowej kasie, będzie specjalna edycja serialu o wierze Wybrane: Sezon 4, Odcinki 1-3. Twórcy popularnego serialu streamingowego chcieli najpierw udostępnić go w kinach. Części czwarta, piąta i szósta trafią do kin jeszcze w tym miesiącu. Obsługiwane przez Fathom Events Wybrany O jego szerokiej premierze w kinach.

Serial przekroczył oczekiwania i zajął drugie miejsce z kwotą 6,1 miliona dolarów z 2260 kin w trzydniowy weekend. Oficjalne otwarcie nastąpiło w czwartek, więc jego czterodniowe otwarcie kosztuje 7,5 miliona dolarów.

Amazon MGM Studios i Miramax Pszczelarz W czwarty weekend film zarobił 5,3 miliona dolarów w 3277 lokalizacjach, co dało 49,4 miliona dolarów w kraju i jeszcze lepsze 73,1 miliona dolarów za granicą, czyli 122,5 miliona dolarów.

Wśród innych pozostałości Warner Bros. Zorientowany na muzykę Wonka przekroczyła 200 milionów dolarów w kraju, podczas gdy musical Paramount Wredne dziewczyny W wotum zaufania dla często zniesławianego gatunku przekazał 90 milionów dolarów.

Wonka, który mimo ósmego występu zakończył weekend na 4. miejscu, nadal głośno śpiewa za granicą. Jego otwarcie przyniosło 270,6 miliona dolarów w Korei Południowej i 571,7 miliona dolarów na całym świecie, co daje łączną kwotę 5,6 miliona dolarów za granicą, co czyni go największym pokazem w sezonie świątecznym na koniec roku.

Specjalna kasa, nominacje do Oscara za najlepszy film Fikcja amerykańska (Amazon MGM Studios) i biedak (Searchlight) pozostała w pierwszej dziesiątce i nadal się rozwijała.

READ  Akcje spadły, gdy inwestorzy rozważyli ostatni ruch stóp i czekali na raport o zatrudnieniu w USA

Fikcja amerykańska Zajął 9. miejsce z 2,3 miliona dolarów, co dało łączną kwotę kin w kraju z 1902 dolarów do 15 milionów dolarów.

biedak Następnie zarobił 2,1 miliona dolarów z 1905 kin. Przekroczył 28,2 miliona dolarów w kraju i 40 milionów dolarów na całym świecie do 68,3 miliona dolarów. w kraju, biedak Rok 2023 może pochwalić się najlepszym scenariuszem premiery na platformie i drugim najlepszym rokiem po pandemii, zaraz za zeszłoroczną sensacją Oscara (i zdobywcą najlepszego filmu). Wszędzie i wszystko na raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *