Boston Bruins „nic nie postawi” bramkarzowi Linusowi Olmarkowi po chwiejnym pierwszym playoffie

Boston Bruins przegrali w pierwszym meczu pierwszej rundy z Carolina Hurricanes 5:1, ale trener Bruce Cassidy nie zamierzał tego naprawić. Linus Olmark.

– Nie winię za to bramkarza – powiedział Cassidy w poniedziałek wieczorem. „Mieliśmy pewne szanse, że musieliśmy skończyć. Tak jak oni”.

Jednak Cassidy nie wymieni zawodnika w drugim meczu w środowy wieczór w Raleigh w Północnej Karolinie z debiutującym bramkarzem. Jeremy Swayman Czeka na skrzydłach.

Olmark jest w swoim siódmym sezonie w National Hockey League, ale to był jego pierwszy mecz play-off. Uznano 4 bramki z 24 strzałów. Obejmowało to krążek, który wyszedł z tyłu jego maski w pobliżu środka huraganów Vincent Trochek Do wyniku 4-1 na koniec trzeciej połowy – jeden z trzech goli strzelonych przez Karolinę w trzeciej połowie – plus pusta bramka.

„Musisz zostać uratowany na końcu, kiedy nie zdobędziesz punktów” – powiedział Cassidy. – Nazwijmy to, jak to jest. Ostatni gol… Powie ci, poddanie się nie jest wspaniałym celem, ale do tego czasu jest już 4:1. Nie zamierzamy niczego stawiać na Olmark.

Dla Cassidy’ego największym problemem była niezdolność Bruinów do zakończenia swoich szans przeciwko Karolinie Jesteś RantaTam startował kontuzjowany Frederick Andersen. Boston wygrał 0 na 3 w mocnej grze i mógł zdobyć tylko jednego gola z 36 strzałów.

Porażka jest kontynuacją frustrującego trendu Bostonu wobec Karoliny. Bruins przegrali wszystkie trzy spotkania z Hurricanemi w sezonie zasadniczym i pokonali je 16-1.