Box office: „Mission: Impossible – Dead Reckoning” zarobił 23,8 miliona dolarów

„Mission: Impossible – Dead Reckoning Part 1” zarobił 8,3 miliona dolarów w kasie w czwartek, podnosząc sumę w Ameryce Północnej do 23,8 miliona dolarów dwa dni po premierze.

Film, w którym Ethan Hunt Toma Cruise’a sfruwa z klifów, walczy z uzbrojonymi w noże złoczyńcami w pociągach i unika prześladowców podczas jazdy fiatem ulicami Rzymu, był niesamowicie kosztowny w produkcji. Nakręcony podczas pandemii (ze wszystkimi związanymi z tym blokadami, opóźnieniami i protokołami zdrowotnymi, które były podstawą ery COVID), budżet filmu wzrósł do 290 milionów dolarów. Tak więc film Mission: Impossible będzie musiał wygenerować wiele powtarzalnych transakcji, jeśli ma przynieść zysk, i musi dobrze prosperować w kasie na całym świecie.

W tej chwili film chce zarobić prawie 80 milionów dolarów w ciągu pierwszych pięciu dni w kinach, co nie spełniło oczekiwań. Początkowo śledzenie sugerowało, że film zarobiłby około 90 milionów dolarów na sprzedaży biletów. Jednak filmy Mission: Impossible zwykle przemawiają do starszej publiczności, która nie zawsze pojawia się w weekend otwarcia. Ten film może dać niesamowitą wytrzymałość, nawet jeśli jego debiut jest słabszy niż oczekiwano.

Poprzednia niemożliwa misja Cruise’a, „Fallout” z 2018 roku, zebrała 61 milionów dolarów w swoim debiucie, ustanawiając rekord franczyzy. Jednak ten film nie był emitowany od pięciu dni, co utrudnia porównania.

Christopher McQuarrie powraca do reżyserowania Dead Reckoning po nadzorowaniu dwóch poprzednich sesji. W tym przypadku Hunt i jego załoga walczą z bardzo przerażającą wersją ChatGPT w superpotężnej sile sztucznej inteligencji znanej jako „The Entity”. Hayley Atwell, Ving Rhames, Simon Pegg, Esai Morales, Vanessa Kirby i Pom Klementieff dopełniają obsadę.

READ  Odpowiedzi na krzyżówki NYT 9 czerwca 2023 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *