Uniwersytet Harvarda twierdzi, że znalazł eliksir młodościNaukowcy z Harvardu uważają, że są o krok bliżej do fontanny pigułek młodości, które mogą odwrócić proces starzenia.

Zespół odkrył sześć koktajli chemicznych, które odwracały proces starzenia się komórek umiejętności ludzi i szczurów „o kilka lat”.

Dr David Sinclair, biolog molekularny z Harvard Medical School i współautor badania, okrzyknął je „przełomem” i krokiem w kierunku „odmłodzenia całego ciała w przystępnej cenie”.

Sinclair podzielił się na Twitterze, że testy na ludziach mogą rozpocząć się w ciągu następnego roku i zwrócił na siebie uwagę Elon Musk, który napisał na Twitterze: „Cóż, co to dokładnie jest?”

Jednak inni naukowcy, w tym profesor z Harvardu, powiedzieli: „To głównie hałas i wstęp”.

Zespół odkrył sześć koktajli chemicznych, które odwracały proces starzenia się ludzkich komórek umiejętności „o kilka lat” w mniej niż tydzień – io ponad trzy lata po czterech dniach leczenia.
Badanie zatytułowane „Chemical Induced Reprogramming to Reverse Cellular Aging” zostało opublikowane w czasopiśmie Aging, a jego współautorem jest David Sinclair, który spędził lata badając starzenie się i epigenetykę.

Profesor Harvard Distinguished Service, Jeffrey Flair, podzielił się swoją opinią na temat odkrycia na Twitterze, zauważając, że „istnieje wiele powodów do obaw związanych z tymi twierdzeniami” upublicznionymi w badaniu.

Terapia genowa jest najbardziej obiecującym sposobem leczenia odmładzania, ale może kosztować nawet 2 miliony dolarów za dawkę.

w nowym badaniu Opublikowany w Dziennik starzenia sięNaukowcy zbadali cząsteczki, które po połączeniu mogą odwrócić starzenie się komórek i zregenerować ludzkie komórki.

Zespół opracował wysokowydajne testy komórkowe, aby odróżnić młode komórki od starych, starzejących się komórek, czyli komórek, które przestały się rozmnażać.

Wysokowydajne badania przesiewowe wykorzystują zautomatyzowany sprzęt do szybkiego testowania tysięcy do milionów próbek pod kątem aktywności biologicznej na poziomie organizmu modelowego, komórkowego, szlaku lub molekularnego.

Oferta również wliczona w cenę Test starzenia oparty na transkrypcji i fragmentacji białka nukleocytoplazmatycznego (NCC) w czasie rzeczywistym.

NCC ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania komórek eukariotycznych, w tym komórek macierzystych, kości i mięśni.

Proces wylądował na sześciu koktajlach chemicznych, o których zespół powiedział „Przywrócenie całego genomu profili NCC i transkryptomu do młodych przypadków i odwrócenie wieku transkrypcyjnego [biological age] Za niecały tydzień” – czytamy w komunikacie prasowym.

Zespół powiedział, że przetestował koktajle na komórkach mysich i ludzkich, a wyniki wykazały odmłodzenie dla wszystkich sześciu grup.

„Efekt tego czterodniowego leczenia jest porównywalny z ogólną zmianą obserwowaną po roku terapii regeneracyjnej opisanej w przełomowym badaniu z 2019 r., które również skupiało się na przywracaniu informacji epigenetycznych” – napisali naukowcy.

READ  Starożytne stworzenie szablozębne, które żyło podczas „Wielkiego Umierania”

Zmiany długości życia oceniano za pomocą zegarów gryzoni i ludzi, które wykorzystują dane dotyczące ekspresji genów do przewidywania wieku biologicznego.

Zespół powiedział, że przetestował koktajle (C1-C6) na mysich i ludzkich komórkach, a wyniki wykazały usunięcie starzenia się dla wszystkich sześciu preparatów – i to w ciągu zaledwie jednego tygodnia.
Sinclair udostępnił artykuł na Twitterze, co przykuło uwagę Elona Muska

„To nowe odkrycie oferuje potencjał cofnięcia procesu starzenia za pomocą jednej pigułki, z zastosowaniami od poprawy wzroku do skutecznego leczenia wielu osób” – powiedział Sinclair.

Jednak biologów nie przekonały badania Sinclaira.

„Metoda badań przesiewowych jest innowacyjna i pewnego dnia może doprowadzić do ważnych odkryć, dlatego mówię, że badanie jest wstępne” – powiedział DailyMail.com biolog Matt Kaeberlin.

Koktajle, które tutaj opisują, mogą mieć korzystne właściwości lecznicze.

Ale w tym artykule nie ma bezpośrednich danych, które dostarczają na to dowodów.

Musieli zweryfikować co najmniej jeden z tych koktajli na zwierzęciu i wykazywać poprawę w pomiarach zdrowia związanych z wiekiem, zanim wysunęli te twierdzenia o wpływie na starzenie biologiczne.

Jeffrey Flair jest wybitnym profesorem na Uniwersytecie Harvarda i Higginson profesorem fizjologii i medycyny w Harvard Medical School. Jest także byłym dziekanem Harvard Medical School
Matta Kaeberlina
Karola Brennera

Dr Charles Brenner, badacz metabolizmu, powiedział DailyMail.com, że w najnowszym badaniu wyróżniały się trzy związki.

CHIR99021 hamuje powstawanie glikogenu, który jest aktywowany podczas snu w celu magazynowania energii – dzięki temu nie musimy godzinami jeść w nocy.

Brenner zwrócił również uwagę na tranylcyprominę, lek przeciwdepresyjny i kwas walproinowy, który jest stosowany w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej i może uszkadzać wątrobę.

Artykuł nie podkreśla tych zagrożeń.

„Na ogół nie są one bezpieczne same lub w połączeniu” – powiedział Brenner.

Napisał również na Twitterze: „Sinclair twierdzi, że jego koktajl chemiczny (właściwie koktajl chemiczny opracowany przez innych) nie zmienia tożsamości komórki, ale nie przeprowadzili sekwencjonowania pojedynczych komórek w celu oceny tożsamości komórki – tylko sekwencjonowanie masowe, które nie może odpowiedzieć na to pytanie”.

Myszy w laboratorium Sinclaira zostały zaprojektowane tak, aby starzeły się szybciej niż normalnie, aby naukowcy mogli przetestować na nich kuracje odmładzające. Mysz po prawej stronie jest o 150 procent starsza niż jej siostra po lewej stronie

Brenner powiedział DailyMail.com, że koktajle wymienione w badaniu zostały pierwotnie zgłoszone w 2013 roku, co, jak powiedział, oznacza, że ​​​​związki te nie były przełomowymi odkryciami.

Znaną właściwością tych związków jest zmiana ekspresji genów i epigenetycznej długości życia – kwas walproinowy itp. celuje w stan epigenetyczny – w ten sposób działają, aby uzyskać te odczyty na komórkach.

READ  Czarna dziura zapala się lata po rozerwaniu gwiazdy na strzępy – „Nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś takiego”

Jeden z użytkowników Twittera skomentował to stwierdzenie: „Czy wszyscy naukowcy nie stoją na barkach tych, którzy byli wcześniej? Wydaje się to dziwnie frywolnym argumentem, że ponieważ badanie rozszerza pracę innych, nie jest ważne”.

Inny użytkownik odpowiedział: „Ale nie wszyscy naukowcy rozszerzają pracę innych, a także przypisują sobie odkrycia innych, a także składają fałszywe twierdzenia, które wykraczają daleko poza to, co jest uzasadnione jakimikolwiek danymi”.

Sinclair udostępnił artykuł na Twitterze oraz w komunikacie prasowym, nazywając go „przełomowym odkryciem”.

„Wcześniej wykazaliśmy możliwość cofnięcia wieku za pomocą terapii genowej w celu włączenia genów embrionalnych” – napisał Sinclair w tweecie.

Teraz pokazujemy, że jest to możliwe dzięki chemicznym koktajlom, które są krokiem w kierunku niedrogiego odmłodzenia całego ciała.

Naukowcy przyznają również w artykule, że zmodyfikowali starzenie się tylko w jednej komórce, powiedział Kaeberlin, który jest także profesorem patologii na University of Washington w Seattle.

Sinclair został zastępcą redaktora w zarządzie czasopisma, które opublikowało artykuł z Harvardu, otrzymany 30 czerwca 2023 r., zaakceptowany 4 lipca i opublikowany 12 lipca

„Autorzy wyolbrzymiają znaczenie swoich odkryć, używając zwrotów takich jak„ odmłodzenie ”i„ odwrócenie biologicznego starzenia ”, ale nie dostarczają żadnych rzeczywistych dowodów na poparcie tych twierdzeń” – powiedział Kaeberlin.

Sinclair powiedział, że poświęcił się dekadę po przyjęciu czterech prostych codziennych nawyków w średnim wieku.

Ma 53 lata, ale w marcu twierdził, że testy DNA wykazały, że jego ciało wciąż ma 43 lata, co, jak powiedział, osiągnął, przyjmując zdrowszy tryb życia.

Wiek biologiczny dotyczy zdrowia komórek, a nie tego, jak długo dana osoba żyje.

Czytaj więcej: Wyłącznie: pierwsza pigułka przeciwstarzeniowa, która trafi na półki sklepowe w 2028 roku, przewidują eksperci

Okazało się, że 37-letni Sam Altman sfinansował w zeszłym miesiącu biotechnologiczny start-up Retro BioScience kwotą 180 milionów dolarów. Jest to najnowszy z długiej linii

miliarderów z Doliny Krzemowej

Aby zrzucić swoją wielką fortunę na gerontologię.

W 2020 roku Sinclair opublikował badanie szczegółowo opisujące, w jaki sposób on i jego zespół resetują starzejące się komórki myszy do wcześniejszych wersji samych siebie.

READ  Specjalna misja Axiom 3 jest w drodze na stację kosmiczną

„O ile nam wiadomo, jest to trwały reset i uważamy, że może to być uniwersalny proces, który można zastosować w całym ciele, aby zresetować naszą żywotność”, Sinclair, który spędził ostatnie 20 lat na badaniu sposobów odwrócenia spustoszeń czasu, powiedział. CNN.

DailyMail.com skontaktował się z Sinclair w celu uzyskania komentarza.

Odkrycia Sinclaira opierają się na nagrodzonym Nagrodą Nobla odkryciu koktajlu białkowego, który przeprogramowuje dorosłe komórki we wszechstronne komórki macierzyste.

Biolog z Uniwersytetu w Kioto, Shinya Yamanaka, zdobył nagrodę w 2021 r. za odkrycie, że dojrzałe komórki można przeprogramować, aby stały się pluripotentne, co oznacza, że ​​dają początek wszystkim typom komórek tworzących organizm.

„Kiedy naukowcy mówią nam, że mają nowe dowody na rozwiązanie problemu starzenia się, lubimy myśleć, że zrobili coś drastycznego” – powiedział Brenner.

’Chemikalia.’ [the Harvard scientists] Używane są cudze chemikalia sprzed 10 lat.

Zespół z Harvardu podzielił się swoimi poszukiwaniami cząsteczek, które razem wzięte mogą odwrócić starzenie się komórek i zregenerować ludzkie komórki.

Brenner powiedział także DailyMail.com, że Sinclair jest współredaktorem magazynu – a jego nazwisko widnieje na tablicy.

„Twierdzenie, że jesteśmy bliżej wieku odmładzania ludzi na tej podstawie, która nie została rygorystycznie zweryfikowana, jest problematyczne dla wiarygodności naukowców” – powiedział Brenner, zaznaczając, że kilka dni i weekend to za mało czasu na pełne wakacje . recenzja.

Uczeni na wpływowych stanowiskach związanych z redakcją nie powinni pisać komunikatów prasowych.

Artykuł zawiera znaczniki czasu wskazujące, że otrzymano go 30 czerwca 2023 r., zaakceptowano 4 lipca i opublikowano 12 lipca.

„Jednodniowy czas recenzji, zwłaszcza podczas weekendu świątecznego w Stanach Zjednoczonych, nie jest realistyczny” – powiedział Kaeberlin, który potwierdził, że Sinclair jest jednym z redaktorów naczelnych magazynu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *