Budżet NASA 2023: propozycja Bidena w wysokości 26 miliardów dolarów toruje drogę do pierwszej eksploracji człowieka na Marsie

Nelson powiedział, że liczba ta jest o 8% wyższa niż obowiązujące poziomy wydatków federalnych lub rachunek środków z roku podatkowego 2022.

„To więcej niż liczba, statystyka lub fakt, co przedstawia wniosek budżetowy prezydenta” – powiedział Nelson w oświadczeniu.

„Ten budżet odzwierciedla zaufanie administracji Biden-Harris do niezwykłej siły roboczej, która sprawia, że ​​NASA jest najlepszym miejscem do pracy w rządzie federalnym” – powiedział Nelson. „To inwestycja w firmy i uniwersytety, które współpracują z NASA we wszystkich 50 stanach, oraz w dobrze płatne miejsca pracy, które tworzą. To sygnał do wspierania naszych misji w nowej erze eksploracji i odkryć”.

Wniosek został złożony do Kongresu w poniedziałek w ramach Proponowany budżet prezydenta Joe Bidena na rok budżetowy 2023. Urzędnicy NASA uważają, że prośba Bidena pozwoli NASA na dalsze inwestowanie w program Artemis, którego celem jest wylądowanie pierwszej kobiety i pierwszych kolorowych ludzi na Księżycu w 2025 roku, a także zapewnienie dalszych badań nad kryzysem klimatycznym oraz promowanie różnorodności, równości i włączenie.

Misja Artemidy, aby zdobyć lwią część

Większość wniosku budżetowego o wartości 26 miliardów dolarów zostanie przeznaczona na program Artemis.

Budżet przeznaczył 7,6 miliarda dolarów na eksplorację kosmosu i 4,7 miliarda dolarów na rozwój systemów eksploracji.

Artemis to program, który nie tylko przywróci ludzi na Księżyc i stworzy zrównoważoną i długoterminową obecność na Księżycu, ale także przygotuje NASA do pierwszej ludzkiej eksploracji Marsa.

„Naszym celem jest zastosowanie tego, czego nauczyliśmy się podczas życia i pracy na Księżycu, a następnie kontynuowanie pracy w Układzie Słonecznym” – powiedział Nelson. „Nasz plan zakłada, że ​​do 2040 roku ludzie będą chodzić po Marsie”.

4,7 miliarda dolarów zostanie przeznaczone na wsparcie misji księżycowych, takich jak finansowanie statku kosmicznego Orion i rakiety Space Launch System, która wyląduje astronautów na Księżycu. 1,5 miliarda dolarów zostanie przeznaczone na sfinansowanie nowego konkursu na rozwój zrównoważonych lądowników księżycowych, który został Ogłoszony w zeszłym tygodniu przez NASA.

„Pamiętasz, co się stało po programie Apollo? Miałeś kilka pokoleń inżynierów, naukowców i techników, którzy wyszli w wyniku niezwykłej pracy nad Apollo” – powiedział Nelson. „Ale teraz pokolenie Apolla przekazało pochodnię pokoleniu Artemidy. A to nowe pokolenie jest gotowe do przesuwania granic tego, co wiemy, że jest możliwe”.

READ  Jaka jest stała grawitacyjna?

Nadzór satelitarny i technologia kosmiczna

Wniosek budżetowy obejmuje również 2,4 miliarda dolarów, które mogłyby sfinansować monitorowanie klimatu i pogody, wykorzystanie satelitów do obserwacji naszej planety i inne badania mające na celu lepsze zrozumienie kryzysu klimatycznego.

NASA rzuca gigantyczną rakietę księżycową Artemis I na wyrzutnię

Nelson powiedział, że budżet prezydenta umożliwi NASA uruchomienie Centrum Informacji o Ziemi. Centrum będzie monitorować gazy cieplarniane i inne warunki na Ziemi we współpracy z innymi agencjami i partnerami, integrując dane z satelitów i teleskopów w celu pomiaru wody, lądu, lodu i atmosfery naszej planety.

Biorąc pod uwagę trwające partnerstwo handlowe NASA, agencja zażądała 1,4 miliarda dolarów na badania i rozwój technologii kosmicznych, które mogą obniżyć koszty, zwiększyć możliwości misji i stworzyć więcej miejsc pracy dla komercyjnego przemysłu kosmicznego USA.

„Nasze partnerstwo z przemysłem pozwoliło już na więcej badań naukowych, a w grudniu NASA podpisała umowy z trzema amerykańskimi firmami w celu opracowania projektów stacji kosmicznych i innych celów komercyjnych, najpierw na niskiej orbicie okołoziemskiej, a następnie kto wie z czego (niski -Orbita ziemska).”

Ten budżet zapewnia finansowanie tych wysiłków. Umożliwia ekonomię komercyjną na niskiej orbicie okołoziemskiej, gdzie Stany Zjednoczone utrzymają stałą obecność po Planowana emerytura dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Zauważając, że pierwsze „A” NASA oznacza aeronautykę, Nelson powiedział, że 970 milionów dolarów z budżetu zostanie przeznaczone na badania lotnicze, które mogą poprawić lotnictwo dla wszystkich. Obejmuje to zmniejszenie wpływu przemysłu lotniczego na globalny klimat i pomoc w opracowywaniu samolotów nowej generacji, które będą bezpieczniejsze, płynniejsze, czystsze i cichsze.

Wreszcie, jest 150 milionów dolarów na wsparcie Biura Nauki, Technologii, Inżynierii i Współdzielenia Matematyki NASA, zapewniając dalsze wsparcie dla wysiłków i działań edukacyjnych, szczególnie w obszarach o niedostatecznym zasięgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *