Will Smith przeprasza Chrisa Rocka za klapsa, a Akademia waży w akcji

LOS ANGELES (Reuters) – Will Smith przeprosił Chrisa Rocka w poniedziałek za uderzenie komika podczas rozdania Oscarów w niedzielę wieczorem, wydając oświadczenie po tym, jak Akademia Filmowa oświadczyła, że ​​może podjąć działania przeciwko Smithowi w incydencie, który przyćmił najważniejsze nagrody w branży. .

Smith w poście na Instagramie powiedział, że jego zachowanie podczas transmitowanej w telewizji ceremonii było „niedopuszczalne i niewybaczalne”.

„Chciałbym cię publicznie przeprosić, Chris” – napisał Smith. „Byłem poza linią i się myliłem”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Smith wszedł na scenę i uderzył Rocka w twarz po tym, jak komik zażartował na temat wyglądu żony Smitha. Niecałą godzinę później Smith zdobył nagrodę dla najlepszego aktora za rolę ojca gwiazd tenisa Venus i Sereny Williams w „Królu Richardzie”.

W dowcipie na temat Jady Pinkett Smith Rock odniósł się do filmu „J.I. Jane” z 1997 roku, w którym aktorka Demi Moore ogoliła głowę. Nie było jasne, czy Rock wiedział, że żona Smitha cierpi na chorobę, która powoduje wypadanie włosów.

„Żarty o mnie są częścią pracy, ale żarty na temat stanu zdrowia Jady były dla mnie zbyt trudne, a jej reakcja była emocjonalna” – powiedział w poniedziałek Smith.

„Jestem zakłopotany, a moje działania nie wskazują na człowieka, którym chcę być” – dodał.

Wcześniej w poniedziałek 9900-osobowa Akademia Sztuki i Nauki Filmowej potępiła działania Smitha i powiedziała, że ​​rozpatruje sprawę.

„Oficjalnie rozpoczęliśmy formalny przegląd incydentu i zbadamy dalsze działania i konsekwencje zgodnie z naszymi wewnętrznymi przepisami, standardami postępowania i prawem Kalifornii” – dodała akademia.

Polityka postępowania grupy stwierdza, że ​​„sprzeciwia się wszelkim formom nadużyć, nękania lub dyskryminacji” i oczekuje, że członkowie będą przestrzegać wartości „poszanowania godności ludzkiej, integracji i wspierającego środowiska, które sprzyja kreatywności”.

READ  Obsada żegna się potencjalnie na przyszły rok

Naruszenia mogą skutkować zawieszeniem lub wydaleniem z organizacji, anulowaniem Nagród Akademii lub dyskwalifikacją z tytułu przyszłych nagród, w zależności od polityki.

SAG-AFTRA, związek reprezentujący aktorów, nazwał działania Smitha „niedopuszczalnymi” i powiedział, że był w kontakcie z akademią i ABC „aby upewnić się, że to zachowanie zostało odpowiednio rozwiązane”.

Will Smith (z prawej) uderza Chrisa Rocka, gdy Rock przemawia na scenie podczas 94. Akademii w Hollywood, Los Angeles, Kalifornia, USA, 27 marca 2022 r. REUTERS / Brian Snyder

Wycofanie członkostwa Akademii Filmowej jest rzadkie, ale nie bezprecedensowe. Producent Harvey Weinstein został zwolniony w 2017 roku po tym, jak ponad trzydzieści kobiet oskarżyło go o napaść seksualną.

W swoim oświadczeniu Smith przeprosił także producentów Academy and Show, uczestników i widzów, rodzinę Williamsów oraz „Moja rodzina króla Ryszarda”.

Menedżerowie studia milczeli publicznie na temat Smitha w poniedziałek. 53-letni aktor ma projekty współpracujące z Netflix Inc (NFLX.O)Firma Walta Disneya (DIS.N) i Apple TV + (AAPL.O). Firmy nie odpowiedziały na prośby o komentarz. Czytaj więcej

Jedna z najbardziej bankowych gwiazd Hollywood, Smith udzielała franczyzy lukratywnym filmom, takim jak „Dzień Niepodległości” i „Mężczyźni w czerni”. Według badacza comScore jego filmy zarobiły ponad 9 miliardów dolarów na całym świecie.

Producenci Oscarów mieli nadzieję na niezapomnianą niedzielną noc, aby odzyskać siły po rekordowych dołkach podczas pandemii COVID-19. Sprowadzili trzech gospodarzy, otworzyli program z Beyoncé i wycięli kilka przemówień akceptacyjnych.

Ale gniew Smitha szybko się rozprzestrzenił, a zdjęcia i filmy odbijały się w mediach społecznościowych.

Według wstępnych szacunków w tym roku oglądalność telewizyjna gwałtownie wzrosła, do średnio 15,36 mln osób, czyli o 56% więcej niż w 2021 r.

Pogodny „CODA” zdobył nagrodę dla najlepszego filmu, wyznaczając punkt zwrotny w Hollywood, gdy film był emitowany przez Apple TV+ (AAPL.O) Zamiast występować wyłącznie w teatrach.

Wiele hollywoodzkich gwiazd potępiło działania Smitha. Czytaj więcej

„Will Smith jest winien Chrisowi Rockowi ogromne przeprosiny. Nie ma usprawiedliwienia dla tego, co zrobił” – powiedział na Twitterze reżyser Rob Reiner.

READ  Raper Sean Kingston zgadza się wrócić na Florydę w sprawie oszustwa

Inni poparli Smitha w obronie swojej żony.

„To właśnie powinien zrobić twój mąż, prawda?”, komik Tiffany Haddish powiedział magazynowi People.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Sprawozdanie Lisy Richwin) Dodatkowe relacje Daniela Trotty i Dona Shmielfsky’ego; Montaż przez Jonathana Otisa, Margaritę Choi i Sandrę Mahler

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *