Brak harmonogramu powrotu Luki Doncica z Dallas Mavericks, ponieważ rezonans magnetyczny potwierdza przeciążenie lewej łydki

DALLAS – MRI potwierdził w poniedziałek, że gwiazda Dallas Mavericks Luka Doncic W finale sezonu zasadniczego drużyny doznał nadwerężenia lewej łydki, poinformowało ESPN źródło.

Źródło podało, że nie ustalono harmonogramu powrotu Doncica. Zapytane, czy można go wykluczyć z pierwszego meczu pierwszej rundy drużyny przeciwko Utah Jazz w sobotę, źródło odpowiedziało, że nie.

Doncic złapał się na chwilę za łydkę po tym, jak skoczył, by rzucić podanie, i poprosił o przerwę na 2:24 w trzeciej kwarcie niedzielnego 130-120 zwycięstwa nad San Antonio Spurs. Po krótkiej rozmowie z menedżerem Mavs Caseyem Smithem o zdrowiu i wynikach, Doncic wszedł do szatni.

Doncic nie rozmawiał z mediami w niedzielę wieczorem, ponieważ był leczony po meczu.

Zdjęcie Doncica w butach ochronnych na lewej stopie, gdy szedł do szpitala obok Smitha przed rezonansem magnetycznym w poniedziałkowe popołudnie, zostało opublikowane na Twitterze.

„Z jakiegoś powodu czuję, że będzie gotowy do wyjścia” – strażnik Mavs Galen Bronson Powiedział po niedzielnym meczu. „Wiedząc, jakim jest konkurentem, czuję, że będzie gotowy. To niefortunne, ale takiego konkurenta nie można długo wytrzymać”.

Mavericks, rozstawieni na czwartym miejscu w Konferencji Zachodniej, mieli przerwę w poniedziałek i będą trenować we wtorek, po czym trener Jason Kidd ma rozmawiać z dziennikarzami.

Doncic, drużyna All-NBA w ciągu ostatnich dwóch sezonów, w tym sezonie notowała średnio 28,5 punktu, 9,1 zbiórki i 8,7 asysty na mecz. Mógł zostać zawieszony w finale sezonu zasadniczego po tym, jak został powołany za 16. faul techniczny sezonu w piątkowym zwycięstwie nad Portland Trail Blazers, ale biuro NBA odwołało tę technikę w sobotę po przeglądzie.

READ  Były żołnierz USC QB Malachi Nelson, rekrut nr 1 w 2023 r., wybiera Boise St. Louis.