Vivo X Fold ma czytnik linii papilarnych na obu ekranach

Obserwuj polubienia SAMSUNGI Huawei (I honor), MotorolaI Xiaomi I OPPOMamy nowego konkurenta na rynku składanych smartfonów. Jak wspomniałem Chiński Engadget Wcześniej dzisiaj Vivo X Fold był pierwszym tego rodzaju, który zawierał tylko Qualcomm Snapdragon 8 pierwsza generacja Procesor, ale też czytnik linii papilarnych na dole ekranu – typu ultradźwiękowego – jest włączony Obydwa Jego główne i zewnętrzne ekrany (zamiast montowanego z boku czujnika pojemnościowego, jak inne fałdy). Niestety w tej chwili to urządzenie jest dostępne tylko w Chinach.

Po otwarciu pływająca płyta środkowa ze stopu cyrkonu nieznacznie unosi się, aby wspierać elastyczny panel AMOLED, dzięki czemu zagięcie jest mniej zauważalne.

żywy

Bardzo podobny do pliku Huawei Mate X2 A Oppo Find N, X Fold, również przyjął konstrukcję zawiasu zginającego kroplę wody, aby uzyskać bezprzerwowe składanie, jednocześnie minimalizując składany panel AMOLED. Ale Vivo idzie o krok dalej: po otwarciu pływająca płyta środkowa ze stopu cyrkonu unosi się, delikatnie dociskając elastyczną płytkę, wygładzając w ten sposób pozostałą zmarszczkę. Choć brzmi to imponująco, musimy to zobaczyć osobiście, aby w to uwierzyć.

Według TÜV Rheinland X Fold może wytrzymać 300 000 razy więcej – 100 000 razy więcej niż certyfikat Oppo Find N. Zakładając, że przeciętny użytkownik otwierałby i zamykał składany telefon 80 razy dziennie, X Fold powinien być dobry przez około 10 lat codziennego użytku. To oczywiście przy założeniu, że wytrzymasz 311 gramów przez długi czas; Najnowsze wielkoformatowe składane urządzenia Samsung i Huawei ważą odpowiednio 271 gramów i 295 gramów.

Vivo X Fold ma główny aparat 50 MP, ultraszerokokątny aparat 48 MP, aparat portretowy 12 MP i teleskopowy aparat z zoomem 8 MP (z 5-krotnym zoomem optycznym).
Vivo X Fold ma aparat główny 50 MP, ultraszerokokątny aparat 48 MP, aparat portretowy 12 MP i aparat peryskopowy 8 MP z 5-krotnym zoomem optycznym.

żywy

Jak na składany telefon, Vivo X Fold ma zaskakująco potężną gamę aparatów. Po pierwsze, jest to drugi po Huawei Mate X2 składany telefon do przenoszenia peryskopowego aparatu z zoomem (8 MP, 5-krotny zoom optyczny, stabilizacja optyczna). X Fold jest również wyposażony w główny aparat 50 MP (czujnik Samsung GN5, f/1,75, stabilizacja optyczna), szeroki aparat 48 MP (Sony IMX598, f/2,2, pole widzenia 114 °, niskie zniekształcenia) oraz aparat portretowy 12 MP ( IMX663, f/1.98, odpowiednik ogniskowej 47 mm). I tak, dostajesz tutaj powłokę Zeiss T* ze względu na jej właściwości przeciwodblaskowe. Jest to ustawienie podobne do X70 Pro +poza brakiem precyzyjnych osi i utratą stabilizacji optycznej w dwóch aparatach.

READ  Co oznacza „LTE” w telefonie?
Vivo X Fold
Vivo X Fold ma zewnętrzny wyświetlacz o proporcjach 21:9 oraz wewnętrzny składany ekran o proporcjach 4:3,55.

żywy

Pod względem proporcji ekranu Vivo plasowało się gdzieś pomiędzy wysokim Galaxy Z Fold 3 a szerokim Oppo Find N. Zewnętrzny wyświetlacz o przekątnej 6,53 cala 2520 x 1080 (21:9) jest wyposażony w 8-calowy panel 2160 x 1916 (4:3,55). Oba mają charakter Samsunga E5 AMOLED i obsługują częstotliwość odświeżania do 120 Hz, ale tylko większy panel ma adaptacyjną częstotliwość odświeżania, aby zaoszczędzić więcej energii. Te ekrany mają również aparaty selfie 16MP f/2.45, chociaż zawsze możesz odblokować telefon i przełączyć tryb Rear Selfie, aby zamiast tego skorzystać z mocniejszych aparatów.

Vivo X Fold

żywy

Podobnie jak jego konkurenci, niektóre z wbudowanych aplikacji X Fold — znajdujące się w OriginOS Ocean systemu Android 12 — wykorzystują składaną formę. Na przykład aplikacja Aparat oferuje tryb podpórki, który jest przydatny w przypadku filmów poklatkowych i ujęć pod małym kątem. Możesz także używać urządzenia jako laptopa z wbudowaną aplikacją Notatki, a także z chińskich aplikacji innych firm, takich jak QQ do połączeń wideo i Youku do przesyłania strumieniowego wideo. Mamy nadzieję, że Vivo rozszerzy te korzyści na aplikacje zachodnie przed ewentualną międzynarodową premierą.

Wciąż istnieje lista funkcji, na które warto zwrócić uwagę. Dwuogniwowa bateria 4600 mAh obsługuje ładowanie przewodowe 66 W i ładowanie bezprzewodowe 50 W, a także ładowanie wsteczne 10 W, aby pomóc Twoim przyjaciołom w potrzebie. W rzeczywistości X Fold jest wyposażony w 80-watową ładowarkę USB-PD GaN z dwoma portami USB-C, dzięki czemu możesz ładować nią również laptopa.

Sam telefon również pakuje plik Cirrus Logic CS43131 Chip Hi-Fi (chociaż nie ma gniazda słuchawkowego 3,5 mm), trzy mikrofony, głośniki stereo, manometr, różne funkcje odprowadzania ciepła i port podczerwieni – powszechna funkcja w chińskich telefonach do sterowania urządzeniami domowymi. I po raz pierwszy Vivo dodało rzeczywisty suwak trybu cichego, który jest obecnie widoczny tylko na urządzeniach Apple i OnePlus.

READ  Jak korzystać z funkcji układów poczty e-mail w Gmailu
Vivo X Fold

żywy

Vivo X Fold jest już dostępny w przedsprzedaży W Chinach, z 12 GB pamięci RAM z wersją 256 GB z prośbą o 8999 juanów (około 1410 USD), a najwyższa wersja z podwójną pamięcią za 9999 juanów (1570 USD). Możesz wybrać niebieski lub szary, oba owinięte z tyłu wegańską skórą.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *