Brazylijska policja twierdzi, że jej córka wykorzystała oszustwo psychologiczne, aby ukraść matkę

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Bogata i starsza wdowa opuszczała brazylijski bank w styczniu 2020 roku, kiedy Psyche spotkała straszliwa przepowiednia: jej córka wkrótce zachoruje i umrze.

Aby to udowodnić, jasnowidz zmusił wdowę do wzięcia udziału w grze wróżbiarskiej z użyciem muszli kauri, a następnie zabrał ją do dwóch innych jasnowidzów, którzy opowiadali o uwolnieniu jej córki od „złego ducha”, który wkrótce ją dręczy, brazylijska gazeta Wspomniałem Brazylijczyków Corio.

Wdowa, Genevieve Bogucci, stała się sceptyczna, gdy mediatorzy zażądali od niej równowartości 1 miliona dolarów z Brazylii za usługi pacyfikacyjne i zwróciła się do córki o radę, jak twierdzi Corio Brasiliens.

Gazeta donosiła, że ​​jej matka poprosiła matkę o natychmiastową zapłatę.

W ciągu następnych dwóch tygodni 82-latek zastosował się do tej rady, wydając około 970 000 dolarów na „terapię duchową” na początku tego, co według policji w Brazylii było wielomilionowym oszustwem, prowadzonym przez tę samą córkę, której zaufał doradca Bogeshi. Zamiast honorować to zaufanie, policja powiedziała, że ​​córka przez lata zorganizowała grupę rzekomych pośredników, aby wyłudzić około 140 milionów dolarów na dzieła sztuki, biżuterię i pieniądze od swojej matki.

Policja w Rio de Janeiro, której zadaniem jest zajmowanie się sprawami znęcania się nad osobami starszymi, poinformowała w środę, że aresztowała czterech członków gangu, którzy napadli na Bogucciego. zezwolenie. według ReutersWśród aresztowanych jest córka, której postawiono zarzuty defraudacji, kradzieży, wymuszenia, fałszywego pozbawienia wolności i tworzenia stowarzyszeń przestępczych.

W sumie policja uważa, że ​​w sprawę zaangażowanych jest co najmniej sześć osób, co oznacza, że ​​śledztwo trwa.

Oszustwo zaczęło się tego dnia w styczniu 2020 r., kiedy 48-letnia Sabine Bogci rzekomo przekazała informacje poufne brokerom, których wysłała na spotkanie z matką, informacje, które zamierzali wykorzystać, aby zdobyć jej zaufanie.

READ  Jussie Smollett chce zmienić werdykt, powołując się na kwestie wyboru ławy przysięgłych

Po związaniu się z matką Sabine i jej partnerzy rzekomo spędzili miesiące utrzymując podstęp, aby wyciągnąć kobietę z pieniędzy, biżuterii i dzieł sztuki. W jednej części szarady Sabine i jej partner przebrany za medium „zaczęli zabierać dzieło sztuki od [mother’s] dom, twierdząc, że obraz został przeklęty przez coś negatywnego, z negatywną energią, o którą należy się modlić” – powiedział policjant z Rio de Janeiro Gilberto Ribeiro. Reuters.

Następnie twierdzono, że Sabine zwolniła pracowników domowych swojej matki, aby jej partnerzy mogli wejść do domu i bez przeszkód zabrać dzieło sztuki, Powiązana prasa wspomniany. Kiedy jej matka w pewnym momencie odmówiła kontynuowania płatności gotówką, Sabine rzekomo zabrała jej telefon komórkowy, przestała ją karmić i groziła jej nożem. Ciekawostki Brazylijczycy.

Według Associated Press, w trakcie oszustwa podejrzani zostali oskarżeni o kradzież 16 dzieł sztuki, w tym obrazów o jakości muzealnej autorstwa brazylijskich mistrzów Tarsili do Amaral i Emiliano de Cavalcante. Trzy skradzione dzieła…oh synuSol Pointyoraz „Pont Neuf” – narysowany przez Amarala i opisany Muzeum Sztuki Nowoczesnej jako „odważny modernista” z „charakterystycznym stylem zmysłowych, żywych krajobrazów i codziennych scen”.

Reuters poinformował, że podczas nalotu na dom domniemanego pośrednika policja znalazła pod łóżkiem 11 obrazów. Na dnie stosu odkryli „Sol Puente”, które według badaczy było warte około 48,5 miliona dolarów.

Według Associated Press policja nagrała wideo w momencie, gdy funkcjonariusz zauważył pracę.

„Wow! Spójrz, kto tu jest!” Oficer krzyknął, zdejmując folię bąbelkową z talerza. „Och, mała piękność. Kudos!”

Obraz jest bujnym przedstawieniem nieznanych ssaków brodzących w błękitnych wodach. Za nimi jest zielone drzewo, zielone wzgórze i trochę zielonych kaktusów. Za tym wszystkim, jasne promieniujące słońce marszczyło się i dominowało w tle.

Tytuł wartego wiele milionów dolarów arcydzieła – rzekomo skradziony i ukryty tylko po to, by zostać odkrytym pod koniec nierozerwalnej artystycznej fabuły – tłumaczy się jako „Zachód słońca”.

READ  Kristen Stewart mówi, że nie może się doczekać założenia rodziny… z wyjątkiem jednej rzeczy

Maria Luisa Bale przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *