British Volt przejął australijską firmę Recharge Industries

  • Szymona Jacka
  • Nauczyciel biznesu

Źródło obrazu, BritishVolt/PA Media

Tytuł Zdjęcia,

Artystyczna wizja planowanej fabryki British Volt

Australijska firma Recharge Industries kupiła nieistniejącego producenta akumulatorów British Volt poza administracją.

Jego spadek przypisywano brakowi doświadczenia w zakresie akumulatorów, sprawdzonej technologii, klientów i przychodów.

Recharge Industries ma podobny profil pod wieloma względami, będąc start-upem z niewielkim doświadczeniem produkcyjnym.

Jest to australijska firma, ale ostatecznie jest własnością i jest zarządzana przez nowojorski fundusz inwestycyjny o nazwie Scale Facilitation.

„To, co przynosimy, to sprawdzona technologia” – powiedział BBC David Collard, australijski dyrektor generalny funduszu.

„Departament Obrony USA sprawdził go i jest już dostarczany do brytyjskiej marynarki wojennej przez podwykonawcę”.

Wielkie ambicje

Nowi właściciele zachowają brytyjską markę Volt, ale mają zupełnie inne plany na przyszłość.

Firma chce zacząć od skoncentrowania się na akumulatorach do magazynowania energii i ma nadzieję, że te produkty będą dostępne do końca 2025 roku.

Tytuł Zdjęcia,

David Collard, dyrektor naczelny Scale Facility

Następnie planuje produkować akumulatory do samochodów sportowych o wysokich osiągach.

Perspektywa bardzo potrzebnej fabryki zdolnej do produkcji akumulatorów dla dużych producentów samochodów w Wielkiej Brytanii pojawiała się od lat.

Ale czy pan Collard rozumie, dlaczego wiele osób w rządzie i przemyśle motoryzacyjnym martwi się, że przemysł brytyjski nie może zapewnić tego, czego potrzebuje, bez zaangażowania dużych producentów, takich jak Ford, GM, JLR i BMW?

„Wszyscy zaczynali od czegoś, zanim stali się wielcy. Odnotowaliśmy szybki wzrost i sukces przez cały czas” – powiedział.

Nie nawiązał jeszcze tego samego poziomu kontaktów w Anglii, ale przyznaje, że był zaangażowany w sprawy właścicieli terenu w Northumberland.

„Spędziłem dużo czasu z Radą Hrabstwa Northumberland. Oni naprawdę chcą gigantycznej fabryki i chcą jak najlepiej dla swoich ludzi” – powiedział.

Pan Collard szczerze przyznał, że nie może być odpowiednią osobą do jej dostarczenia.

„Nie twierdzę, że jestem najlepszą osobą na świecie do prowadzenia tego programu, ale ostatecznie kierownictwo miało prawny obowiązek uzyskania jak najlepszych zwrotów dla pożyczkodawców – ale myślę, że zależy im na tym jako jednostkom, co przyniesie przyszłość.”

Umowa pojawia się zaledwie kilka dni po tym, jak sekretarz ds. Poziomowania, Michael Gove, ogłosił 20,7 miliona funtów na finansowanie nadmorskiego miasteczka, rozmawiając z Northern Echo podczas wizyty w Blyth.

„Rząd jest gotowy poprzeć odpowiednią firmę odpowiednią inwestycją, ponieważ wierzymy, że gigafabryka tutaj, w Blyth, jest właściwym sposobem na budowanie umiejętności, które mają lokalni mieszkańcy, i rzeczywiście przewaga, którą to miasto już wykazało, jeśli chodzi o odnawialne źródła energii i przyszłość energii” – powiedział Collard.

Upadek brytyjskiego Volta, który spowodował utratę ponad 200 miejsc pracy, był postrzegany jako cios w program „stabilizacji” rządu forsowany przez byłego premiera Borisa Johnsona.

Rząd zaoferował 100 milionów funtów byłym brytyjskim właścicielom Volta, jeśli osiągną określone kamienie milowe w budowie.

Pan Collard powiedział, że chętnie przyjąłby fundusze rządowe, ale chciał szerszego wsparcia politycznego. „Każdy dostanie darmowe pieniądze, ale ostatecznie to, czego chcemy, to ponadpartyjne wsparcie, a to właśnie mają Australia i Ameryka”.

Opisał witrynę jako „gotową do łopaty”, ale powiedział, że minie od sześciu do 12 miesięcy, zanim pierwsza łopata zostanie użyta na miejscu.

Byłby to świetny wynik dla regionu i gospodarki Wielkiej Brytanii, ale program nie wydaje się jeszcze być odpowiedzią na pilne potrzeby Wielkiej Brytanii w zakresie akumulatorów samochodowych.

Wielka Brytania ma obecnie tylko jedną fabrykę akumulatorów należącą do chińskiej firmy, obok fabryki Nissana w Sunderland.

W UE planowanych lub już budowanych jest 35 elektrowni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *