Bryce Young wychodzi wiwatować, gdy Alabama mija Kansas State 45-20 w Sugar Bowl

Jeśli to ostatni mecz kolegialny Bryce’a Younga, to rzuca.

Po powolnym starcie Young i Alabama eksplodowali, zdobywając 35 punktów bez odpowiedzi w decydującym zwycięstwie 45-20 nad Kansas State w Sugar Bowl.

K-State, obrońcy mistrzów Wielkiej 12, objęli prowadzenie 10-0 w pierwszej kwarcie, częściowo dzięki przyłożeniu 88 jardów przez Deuce’a Vaughna. Jeśli wyglądało na to, że Karmazynowy Przypływ jest na fali, to uczucie nie trwało długo.

Alabama odpowiedziała atakami przyziemienia jeden po drugim, a następnie zatrzymała stan Kansas na linii bramkowej. Kansas State przemaszerował 73 jardy w 18-play drive, który zabrał ponad 10 minut poza czasem, zanim utknął na linii 2 jardów.

Alabama ponownie przejechała 98 jardów w mniej niż minutę i objęła prowadzenie 21-10.

W drugiej połowie było znacznie więcej. Young nadal atakował obronę Wildcats, łącząc podania przyziemienia z 32, 17 i 47 jardów w samej trzeciej kwarcie.

32-jardowy Vintage Young do Jacory’ego Brooksa – idealnie umieszczona piłka w rogu pola punktowego.

Pod koniec trzeciej kwarty przewaga Alabamy wzrosła z 21-10 do 42-13. To lawina, której stan Kansas nie może powstrzymać.

Kiedy opadł kurz, Young wykonał 15 z 21 rzutów na 321 jardów i pięć przyłożeń w wygranej dla Karmazynowego Przypływu. W międzyczasie obrona utrzymywała Kansas State poza strefą końcową, dopóki gra nie była poza zasięgiem pod koniec czwartej kwarty.

Vaughn zakończył dzień biegiem na 133 jardy. Oprócz przyłożenia na 88 jardach, zebrał zaledwie 45 jardów na swoich pozostałych 21 prowadzących.

Kansas State QB Will Howard walczył, kończąc 18-z-35 na 210 jardów z dwoma kosztownymi przechwytami. Tęsknił również za Benem Sinnottem na czwartej bramce z linii 2 jardów na minutę przed końcem pierwszej połowy.

Rozgrywający z Alabamy, Bryce Young (9), reaguje po rzucie podania przyłożenia podczas pierwszej połowy meczu futbolowego Sugar Bowl NCAA przeciwko Kansas State, w sobotę, 31 grudnia 2022 r., w Nowym Orleanie. (AP Photo/Butch Dill)

Gdyby Howard połączył się z Sinnottem, K-State objąłby prowadzenie 17-14 tuż przed połową. Zamiast tego szansa K-State na odzyskanie prowadzenia zniknęła. Alabama wykorzystała ten błąd — a potem trochę. Wildcats nie posunęliby się w głąb terytorium Alabamy aż do ostatnich minut regulaminu.

READ  Golfiści LIV mieli mieszane wyniki po pierwszej rundzie Masters

W tym momencie gra była już dobrze rozstrzygnięta, a Young wykonał kurtynę, aby zaznaczyć koniec swojej niesamowitej kariery w college’u.

Z wygraną, Alabama zakończył rok z rekordem 11-2. Po przegranej zeszłej jesieni z Georgią w mistrzostwach College Football Playoff, program Nicka Sabana odwiecznych aspiracji do tytułu nie był spodziewany.

Ale przegrane w ostatniej sekundzie z Tennessee i LSU w sezonie zasadniczym przypieczętowały los CFP Alabamy. Drużyna z dwiema porażkami nigdy nie awansowała do czterech drużyn w play-offach, a Alabama zajmuje 5. miejsce w końcowym rankingu komisji selekcyjnej CFP.

Pomimo opuszczenia play-offów, Young zdecydował się po raz ostatni założyć garnitur, zamiast siedzieć, aby zachować zdrowie przed draftem do NFL. I zakończył karierę kolejnym niesamowitym występem.