Brytyjski król Karol po raz pierwszy przewodniczy niedzielnemu nabożeństwu żałobnemu jako król


Londyn
CNN

Król Karol III Po raz pierwszy jako król poprowadził doroczne niedzielne nabożeństwo żałobne w Wielkiej Brytanii.

Król uczestniczył w nabożeństwie razem Camilla, królowa małżonka i inni członkowie rodziny królewskiej w The Cenotaph w centrum Londynu.

Król złożył nowy wieniec pod pomnikiem, gdzie wieniec został zaprojektowany dla jego dziadka, króla Jerzego VI i królowej Elżbiety II.

Camilla obserwowała tę chwilę z balkonu FCO. W jej imieniu po raz pierwszy złożono wieniec.

Do ręcznie napisanych kart z nowymi zerami przyczepiano wieńce króla i królowej.

O godzinie 11:00 czasu lokalnego (6 rano czasu wschodniego) odbyła się dwuminutowa cisza narodowa, oznaczona karykaturami. Big Bena – Kto to teraz ma? Oficjalnie z powrotem do użytku Po pięcioletnim projekcie renowacji.

Inni członkowie rodziny królewskiej, którzy wzięli udział w nabożeństwie, to William i Kate, książę i księżna Walii, Edward i Sophie, hrabia i hrabina Wessex oraz księżna Anna.

W zeszłą niedzielę odbyło się również zgromadzenie około 10 000 weteranów Royal British Legion, w tym weteranów II wojny światowej i tych, którzy od tego czasu służą w konfliktach.

Doroczna Msza Święta odbywa się w niedzielę najbliższą 11 listopada – w dniu zakończenia I wojny światowej w 1918 roku.

Wydarzenie upamiętnia wszystkich, którzy zginęli w konfliktach.

W sobotni wieczór członkowie rodziny królewskiej, w tym Charles, Camilla, William i Kate, wzięli udział w dorocznym Festiwalu Pamięci Brytyjskiej Królewskiej Legii w Royal Albert Hall. Królowa Elżbieta została uhonorowana wideo podczas wydarzenia, które oznaczało również 40 lat wojny o Falklandy.

Karol, 73 lata Zostań brytyjskim monarchą Po śmierci matki we wrześniu. Koronacja Elżbiety miała się odbyć w maju, aby dać czas na opłakiwanie śmierci Elżbiety i zaplanowanie uroczystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *