Brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że Rosja prawdopodobnie straciła jedną trzecią swoich sił bojowych na Ukrainie”

NowaMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Rosja Prawdopodobnie stracił jedną trzecią swojej ziemi Walka Przedstawiciele brytyjskiego wywiadu poinformowali we wczesnych godzinach porannych w niedzielę, że siły na Ukrainie i pozostałe siły są wyczerpane i w ostatnich tygodniach nie są w stanie poczynić żadnych postępów w regionie.

Rosja „prawdopodobnie poniosła straty jednej trzeciej sił lądowych, które popełniła w lutym” Zjednoczone KrólestwoMinisterstwo Obrony poinformowało w aktualizacji.

Rosja ma zamiar zakończyć „obecny etap” inwazji, obciąć straty referendum chersońskim: ekspert

„Rosyjska ofensywa Donbasu straciła impet i jest znacznie opóźniona” – dodano w raporcie. „Pomimo początkowego postępu na niewielką skalę, Rosji nie udało się osiągnąć znaczących regionalnych korzyści w ciągu ostatniego miesiąca, utrzymując niezmiennie wysoki poziom wyniszczenia”.

Rosyjski konwój wojskowy stoi na drodze do elektrowni atomowej Zaporożża w południowo-wschodniej Ukrainie w niedzielę 1 maja.
(AFP)

Rząd Wielkiej Brytanii powiedział również, że straty te będą „prawie pewne”, że zostaną pogłębione, ponieważ wyposażenie taktyczne i wsparcie nadal się wyczerpują.

Rząd Wielkiej Brytanii powiedział: „Opóźnienia te prawie na pewno zostaną zaostrzone przez utratę kluczowych czynników, takich jak sprzęt mostowy i bezzałogowy wywiad, obserwacja i rozpoznanie”. „Rosyjskiego sprzętu pomostowego brakowało podczas całego konfliktu, co spowolniło i ograniczyło manewry ofensywne”.

Moskwa grozi, że zareaguje, jeśli NATO zbliży jakąkolwiek broń do swoich granic

Inne pojazdy rzekomo zniszczone przez armię ukraińską w okolicy.

Inne pojazdy rzekomo zniszczone przez armię ukraińską w okolicy.
(Ministerstwo Obrony Ukrainy)

W raporcie dodano: „Siły rosyjskie są coraz bardziej ograniczane przez… niskie morale i zmniejszoną skuteczność bojową”.

Brytyjskie Ministerstwo Obrony przewidywało, że siły rosyjskie nie wrócą do swoich początkowych sukcesów, chyba że te warunki znacząco się zmienią.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

„W obecnych warunkach jest mało prawdopodobne, aby Rosja znacząco przyspieszyła tempo postępu w ciągu najbliższych 30 dni”.

Rosja początkowo zaatakowała Ukrainę 24 lutego. Eksperci przewidywali, że siły ukraińskie będą zmuszone do poddania się w ciągu kilku tygodni.

Odwrotnie ukraiński Siły odparły agresorów, a fala międzynarodowego wsparcia pomogła mniejszemu krajowi utrzymać się w walce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *