Być może Sony udoskonaliło telewizory Mini LED w nowej ofercie na rok 2024

Jeśli chodzi o kino domowe klasy premium, telewizory Sony są tak dobre, jak tylko mogą — i tak jest już od kilku lat. Firma była chwalona za przetwarzanie obrazu i tendencję do zapewniania doskonałej jakości obrazu zarówno w swoich flagowych zestawach, jak i tanich opcjach, takich jak X90L. Dlatego każda aktualizacja składu wiąże się z presją. Ale Sony nie pozwala, aby to powstrzymało ją od podjęcia odważnych posunięć w 2024 roku.

W tym roku firma koncentruje się przede wszystkim na Mini LED. Mówiąc dokładniej, oczy wszystkich zwrócone są na topową Bravię 9. Na nowej liście nadal znajduje się urządzenie OLED – Bravia 8 – a także zeszłoroczny A95L QD-OLED. Jednak firma Sony spędziła lata na udoskonalaniu własnej metody umieszczania tysięcy diod LED w systemie podświetlenia i precyzyjnego kontrolowania ich wszystkich przy użyciu technologii, która według firmy jest podobna do tej stosowanej w jej profesjonalnych (i absurdalnie drogich) wyświetlaczach. Sekretem jest system XR Backlight Master Drive, który działa jak mózg określający, jak najlepiej wykorzystać wszystkie diody LED. Potrafi to zrobić z bardzo dużą precyzją dzięki nowemu krzemowi opracowanemu przez Sony specjalnie dla obudowy Mini LED tego telewizora.

Aby pozbyć się kilku liczb, Bravia 9 ma o 325 procent więcej stref przyciemnienia niż X95L 2023, który faktycznie zapewniał ogromny poziom czerni z ledwie śladem zauważalnego rozkwitu. Sony twierdzi, że X95L również jest bardzo jasny, ale Bravia 9 może stać się o 50 procent jaśniejsza przy maksymalnej luminancji. Czyni to przy zużyciu o 20 procent mniej energii niż jego poprzednik. „Kino wraca do domu” to hasło tegorocznych telewizorów, a Sony chce ponownie ugruntować pozycję Bravii jako marki zdolnej zapewnić niezrównane wrażenia wizualne w salonie.

Głośniki drogowe Bravia 9 uzupełniają i tak już imponujący dźwięk telewizora Sony.
Obraz: Sony

Firma zawsze przywiązywała wagę do szczegółów, jeśli chodzi o intencję twórcy. Oprócz Dolby Vision w całej gamie, wszystkie nowe telewizory z wyjątkiem podstawowego Bravia 3 obsługują adaptacyjny tryb kalibracji Netflix i nowy tryb kalibracji Prime Video. Ta ostatnia funkcja umożliwia telewizorowi automatyczne poprawianie obrazu w filmach, programach telewizyjnych, a nawet transmisjach sportowych na żywo, po raz pierwszy w celu zapewnienia płynniejszej akcji niż na przykład w programie Monday Night Football.

READ  Do oferty PS Plus Premium na lipiec 2022 r. dodano kolejną grę na PSP

Bravia 9 kosztuje 3299,99 dolarów – i to tylko za model 65-calowy. W miarę zwiększania się cena wynosi 3999,99 USD (75 cali) i 5499,99 USD (85 cali). Za tę kwotę otrzymujesz wszystkie dodatkowe funkcje oferowane przez firmę, takie jak „X-Wide Angle” zapewniający stały kąt widzenia i „X-Anti Reflection”, aby uniknąć niepożądanego rozpraszania wzroku. Bravia 9 dodaje także parę górnych głośników do swojego systemu multi-sound, aby uzyskać bardziej wciągający dźwięk przestrzenny. Wbudowane głośniki telewizora Sony są na innym poziomie w porównaniu z przeciętnymi przetwornikami, które często można dostać od innych marek – choć z pewnością za tę jakość trzeba słono zapłacić.

Ekran OLED Bravii 8 zapewnia idealny poziom czerni, ale nie może dorównać jasności Bravii 9.
Obraz: Sony

Pozostała część linii na rok 2024 obejmuje Bravię 8, która wykorzystuje zwykły wyświetlacz OLED (NIE panelu QD-OLED). Sony twierdzi, że jest o 31 procent cieńszy od A80L, a firma zmniejszyła krawędzie ekranu o 29 procent. Bravia 8 zawiera wszystkie skalibrowane tryby obrazu jak Bravia 9 i pozostaje solidnym wyborem do grania dzięki panelowi 120 Hz, automatycznej optymalizacji obrazu na PS5 i menu gier zapewniającemu szybki dostęp do ustawień. (Wiele widoków obsługuje teraz także YouTube wraz z kontrolerem, jeśli chcesz obejrzeć samouczek podczas przechodzenia przez poziom).

Bravia 7 to kolejny model Mini LED o ogólnej wydajności porównywalnej z X95L – ale za znacznie niższą cenę. Cena zestawu 65-calowego wynosi 2299,99 USD, a największy model 85-calowy kosztuje 3499,99 USD. Firma Sony utrzymuje w ofercie telewizor X90L Mini LED bez żadnych ulepszeń. W zeszłym roku recenzenci uznali go za jedną z najlepszych opcji budżetowych, chociaż można było zastosować kilka dodatkowych stref przyciemnienia, aby ograniczyć efekt kwitnienia, który czasami był zauważalny w przypadku ciemnej zawartości podczas oglądania X90L pod kątem.

READ  Martwy wzywa do śmierci drugiego skoku

Ofertę na rok 2024 uzupełnia Bravia 3, starszy telewizor LED Direct 60 Hz, w którym porzucono wiele najlepszych funkcji innych modeli Sony. Jednak nadal ma przedsmak charakterystycznego dla firmy przetwarzania obrazu, więc mógłby gdzieś stworzyć przyzwoity telewizor dodatkowy. Na wszystkich urządzeniach Sony w dalszym ciągu działa oprogramowanie Google TV z dodatkami takimi jak Eco Dashboard dla tych, którzy chcą monitorować zużycie energii. Wszystkie Bravia 9, 8 i 7 są kompatybilne z ATSC 3.0.

BRAVIA Quad Stage: Poczwórne głośniki można umieścić w dowolnym miejscu, w którym wygodniej jest oglądać.
Obraz: Sony

Sony aktualizuje także swoją ofertę głośników i sprzętu audio, wprowadzając flagowy model kina Bravia: poczwórny bezprzewodowy system głośników. Cztery głośniki możesz umieścić w najwygodniejszym dla siebie miejscu — teraz przystosowano je do łatwego montażu na ścianie — a opracowana przez Sony technologia przestrzennego mapowania dźwięku 360 stopni pozwoli w pełni wykorzystać możliwości wszystkich 16 głośników.

Jeśli nie lubisz plątaniny kabli, ta metoda „ustaw i zapomnij” jest najlepszym rozwiązaniem, o jakie możesz poprosić. Jednak przy cenie 2499,99 USD (przed opcjonalnym subwooferem) życie bezprzewodowe nie jest tanie. Do bardziej tradycyjnych głośników Atmos firmy Sony należą Bravia Theatre Bar 9 (w sumie 13 głośników) i Bravia Theatre Bar 8 (z 11 głośnikami). Ponownie zaplanują one Twój pokój, aby umieścić idealne efekty dźwiękowe w przestrzeni 3D.

A jeśli jesteś fanem bardziej prywatnego słuchania — lub lubisz oglądać telewizję, nie przeszkadzając innym w nocy — soundbar Bravia Theatre U za 299,99 USD może mieć swój własny, niepowtarzalny urok. Można go sparować z dwoma urządzeniami jednocześnie, a wbudowany mikrofon umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych podczas relaksu na kanapie.

Nowy głośnik na szyję? Czeki.
Obraz: Sony

Możesz połączyć dowolny z tych głośników zewnętrznych z wbudowanym dźwiękiem telewizora Bravia, a firma Sony sprawi, że wszystko będzie dobrze ze sobą współdziałać, upewniając się, że każde urządzenie obsługuje najodpowiedniejszy zakres częstotliwości.

READ  Mario Movie to dopiero początek „Współpracy nagród” Nintendo i Illumination

Oferta kina domowego Sony na rok 2024 zacznie być dostarczana wkrótce i powinna błyskawicznie pojawić się w lokalnym sklepie Best Buy. Samsung i LG już tam są ze swoją potężną konkurencją. Dość powiedzieć, że to dobry moment, aby wejść na rynek wysokiej klasy telewizora, który zapewni rozrywkę przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *